İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogumun adsense şansı sizce nasıl?

deflasyonavcisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Borsa ve finans yorumları analizleri yaptığım bloglarımda adsense kaydı yapıldı, sizce reklam geliri şansı nedir? Günlük 500 civarında sayfa gösterimi oluyor ortalama, yurtdışından da hit aldığı oluyor ama daha çok yurtiçinden ve trafik kaynakları twitter ile google aramasından geliyor. Okuduklarıma göre sosyal medyadan gelen hitler pek iyi değilmiş, sadece arama motorlarına kalsak günde 10-15 kişi ancak gelir. Önerisi olanları dinlemek isterim..

rserin75

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsi sosyal medy olmasın ban yersin .. google organik hit olmsına önem ver...

deflasyonavcisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim yapay bir şekilde tık alma amacım yok, sosyal medya benim alanım için yadsınamaz gerçek, twitterdan ve yurtdışı bazı blog sayfalarından çok sayıda hit geliyor, yaptığım günde 1-2 kez twitle link atmak ve 1-2 kez yurtdışı bir blogta yine link yayınlamak, ama sadece bu 2 linkle bugünkü sayfa görüntülemesi 1000e yaklaştı. Yine de çok az bu global çapta çünkü benim link paylaştığım amerikalı blogger'ın yorum bölümünde günlük ortalama 1000 yorum yapılıyor, bizim blog/sosyal medya alışkanlığımız çok basit, amerikada 1 günde bir entry'ye 1000-2000 yorum yapılması sıradan neredeyse. Bu gibi sitelerin adsense gelirleri ayda 5-10bin dolardan başlıyordur üstelik ne tasarım var ne başka birşey, tek yaptıkları istisnasız haftanın 5 günü günde 2 kez blogu güncellemek. Yağmur kar çamur tatil demeden adam her iş günü sayfasına birkaç grafik resim link ve yorum atıyor, disiplin, istikrar önemli..
Benim amacımda böyle organik hit almak ama bir şekilde sitenin hergün tıklanan bir blog olması için epey sosyal medya kullanmak gerekiyor.
Örneğin sadece 8 entry girdiğim 8 aylık bir bloguma 3000e yakın hit gelmiş..

Yapay hit değil de derdimiz yapay hitlerden korunmak olmuş, işe bak:))

Ekleme: Bugün 1000 sayfa görüntülenmiş sadece $0.81 tahmini kazanç görünüyor, sizce normal mi? Geliştirmek için ne yapmalı?

deflasyonavcisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blogumu dinamik şablondan klasik şablona geri döndürünce tık sayısı artmasına rağmen tbm düştü. Eski şablona geri döndürme sebebim zaten reklamların görünürlüğünü artırmaktı çünkü dinamik şablonda reklamlara bir etkiniz yok blogger bunu kendi optimize ediyor. Peki niçin tbm düştü? Bunun içinde şunu söyleyebilirim. Önceden yani blogger kendi optimize ederken reklamların yarıdan çoğu ingilizce idi, şimdi ilk sayfa hepten türkçe reklamla doldu, tbm 0.30-0.50 civarındayken şimdi 0.08-0.12 ye kadar düştü.
Dinamik görüntülerdeki problemim ise metin relamların sağda görüntülü reklamların altta olması genel olarak, bu nedenle reklam ilgi çekmiyor.
Bu gözlemimi sizlerle paylaşmak istedim.

nihattt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
legal yollardan trafik alırsan ban filan yemezsin. google'ı iyice öcü yaptılar :) google bilir senin tıkların nerden geldiğini. ordan gelenler gereksiz reklamlara tıklıyor ve sitenden hiç fayda almıyorsa bu sorun yaratır.

deflasyonavcisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son 10 gündeki durum şöyle;
Trafiğin büyük bölümü twitter ve bazı forumlarda verilen linklerden
Trafiğin ortalama sayfa ziyareti 4.3 sayfa/ziyaret
Trafiğin ortalama sayfada kalış süresi 6.2 dakika/ziyaret
Günlük ortalama sayfa gösterimi 1000
Sayfa TO: %1.15
TBM: $ 0.13
Hemen çıkma oranı: %35
Yeni ziyaretçi oranı: %35
BGBG:$ 1.52

Google Analitik Sonuçları;
836 tekil
2010 ziyaret sayısı
8800 sayfa görüntüleme

Yorumları alalım?

nihattt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ortalama sayfa ziyareti ve sayfada kalma süreleri bence çok iyi. TBM yi sitende dönen reklamlar belirliyor fakat şu an ki TBM de iyi. çok düşerse filtre kullan. Sayfa TO normal düzeyde. blogun pagerank'ı nedir. onu merak ettim.

deflasyonavcisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pagerank'e nasıl bakılıyor? searchte ilk sayfada çıkmıyor ama başka bir blogum 3. sırada çıkıyor oradan link verdim yani ilk sayfada çıkıyor denebilir..Yine de google searchten gelen çok az, sık kullanılanlara ekleyen epey kişi var ve bloga üyeliği teşvik ediyorum bu şekilde direkt gelen trafikte güzel, dinamik görüntüye geçildiğinde TO azalırken Sayfa gösterimi artıyor bu şekilde BGBG'de düşüyor bu da olumlu..

yyavuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hit illa google dan gelecek diye bir şart mı var. Hitin twitter dan gelmesinin hiç bir zararı olmaz.hitiniz gayet iyi bence yeni bir bloga göre.
pm atarsanız blogunuzu incelemek isterim.
kolay gelsin

theatr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteni seo ya göre optimize et, sadece google'dan en az 50-100 tekil çekersin. biraz da sosyal medya tamam işte :hihi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5