İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bloğunuza Ziyaretçi Çekmenin Yolları

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Websitelere Ziyaretçi Çekmenin Yolları
Merhaba, yeni bloglar için bloğa nasıl ziyaretçi çekilir bunun birkaç yolunu sizlerle paylaşayım istedim.Bu bilgiler yeni başlayan arkadaşları ilgilendiriyor daha çok.

YAPAY ZİYARETÇİ YÖNTEMLERİ
Yapay ziyaretçi dediğimizde aklınıza hit botları gelmesin. Biz her zaman organik hitin peşindeyiz, makalelerimizi okuyan organik hitlerin.Bunun için de bazı yöntemler var tabiki.
1) Reklam değişimleri yapın.
Reklam değişimlerinden fayda sağlamanızın en kolay yolu birsürü reklam verebilmektir.. Bunda da Kredireklam‘ı örnek verebiliriz. Kredireklam, sizin reklam alıp reklam vermenize yarar. Ancak siz sitenize 1 reklam koyarken, reklamınız 30 siteye bile yayınlanabilir. Kredireklam‘ın faydası da burda başlıyor. İncelemek için : www.kredireklam.com
2) Mail adreslerine mail atın, msn veya diğer platformlarda paylaşın.
Bildiğniiz mail adreslerine yeni yazıların bir maillerini atabilirsiniz. Bunu küçümsemeyin, çünkü Facebook ilk zamanlar maillistlerle yayılmıştır. Skype durumunuzu, msn durumunuzu ( kapandı ama ), wmaracı imzanızı vs. vs. sitenizle donatın.
2) Bloğunuzda “sen” diye değil “siz” diye hitap edin.
Bu çok önemlidir, kullanııcnın yazı bütünlüğünü kafasında sağlayabilmesi ve garipsememesi için ana temeldir. Üstelik kullanıcının siteye bağlanmasını da sağlar, çünkü sitenin ciddi olduğunu farkedecektir.
3) Bir anda yükselemezsiniz, bir anda da düşmezsiniz.
Bloglara içerik girerken her zaman güncel konular yazmaya çalışmayın. Güncel konu yazıp 1 hafta 10000 kişi girsin öbür hafta 1000 kişi girsin diye bir şey yok. Sık aranılan ama internette de gerçek cevabı aslında bulunmayan içerikler yazın ki, bloğunuzun anlamı olsun.
4) Etiket girin.
Etiketler arama motorlarında kullanıcıların konuyla ilgili olan diğer konulardan da gelmesini sağlar. Örneğin Apple WWDC diye bir etiket girdiğinizde, sizin ” Apple Samsung Kavgası ” konunuz aslında WWDC ‘ nin de içinde olduğu için ilgi çekecektir. Örnek biraz karmaşık olabilir, ama yapın.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bir blogger olarak 2. maddeye katılmıyorum. sen misafirine istenileni verdiğinde "sen ben" mevzusuna takılmayacaktır. kişisel bloglar her türlü seo nanesinin ve türevlerinin gazabından uzak kalmalıdır.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
bir blogger olarak 2. maddeye katılmıyorum. sen misafirine istenileni verdiğinde "sen ben" mevzusuna takılmayacaktır. kişisel bloglar her türlü seo nanesinin ve türevlerinin gazabından uzak kalmalıdır.

Depresan kardeşimize katılıyorum

asi1531

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Aynı fikirdeyim bir kullanıcı olarak girdiğim blogta gerçekten aradığım şeyi bulmak isterim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5