İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Boğaziçi'nde yüksek lisans

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boğaziçi üniversitesi'nin ikinci öğretim tezsiz finans bölümünde yüksek lisans bölümünde okuma niyetim var bu aralar. boğaziçi'nde okuyan, okumuş tavsiyede bulunacak olanlar var mı? mesela torpil olayı var mı üniversitede, bilindiği gibi yüksek lisansta torpil konuşur çoğunlukla. ya da tanıtım toplantısı var mesela yarın, gitmem gerekir mi vs. bilgisi olanlar birşeyler karalarsa sevinirim.
not: toefl, üds, les sorunum bulunmuyor; yüksek lisansı şurada da yapabilirsin önerilerinize açığım.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tanıtım toplantısına mutlaka git, bizim okulda torpilin t si olmaz seçme işleminde... ancak asistan seçerken normal masterlarda hocalrla aran iyi olması gerekir

türkiyede boğaziçi dışında bir yerde master yapmanı tavsiye etmem alternatif olarak bilgi üniversitesini verebilirim

tanıtım toplantısında size konu hakkında bilgi verecek, ayşe mumcu gelir belki yada l. yıldıran gelir anlatan hocalara bakmaın derslerinizie çok bomba adamlar gelecek. toplantıda belki başvuru aşaması için bilgi verirler gerisi geyik

geçen sene o programın asistanları tanıyordum, genelde çalışan kesim ilgi gösterdiğinden derslerde kazandığın çevre bile baya yardımcı oluyormuş.

Okulla alakalı olarakta akşam gideceğin için boğaziçindeki "ortam" denen nimetten faydalanamayacak olsan bile, okul iş çevreleri ile çok iyi ilişkileri olan aktif bir yer. Eğitimden ziyade okulda kazanacağın çevre çok yardımcı olur sana.

Şu anda hala iktisat bölümünü bitirememiş olsmada istanbulda geniş bir çevrem oldu iş dünyasında....

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Gitmen de fayda var. Bu islerde biraz bolum baskanlari veya direktorleri ile tanismak onemli. Senden dusuk ortalamali, dusuk LES'li birisi bile senin onune gecebilir, sirf daha onceden gidip tanistigi konustugu icin. Yuksek Lisans'da vizyon ve ideale bakiyorlar. Lisansta herseyi ezberlemis, ortalama yapmaya kasmis ama dunyadan bihaber yasamis insanlar zaten mulakatta direk elenir. Gidip veya mail atip, ben boyle boyle birisiyim, sunlari yaptim, hedeflerim sunlardir bir gun gelip goruselim filan gibi bir girisim baya yararli olur, tecrubeyle sabittir:)

Ikinci ogretim superdir, lisansimi ikinci ogretimden almistim, tek kotulugu insan gece yasamaya cok alisiyor, 13-14 gibi saatler sabah kahvaltisi oluyor. Nasil olsa kalkma derdi yok diye, gerci simdi gunduz calisanlar oldugu icin daha da bir guzel. Ben de ITU veya Bogazici'nde calisma hayatina yonelik tezsiz BT yapmak istiyordum. Biraz pahali geldi fiyatlari kamu universiteleri icin. O kadar parayi verdikten sonra Sabanci Universitesi'ne gidilebilir.

Sabanci'yi baya oneririm, cok profesyonel bir kurum. Ozellikle Sanayi Liderleri adli programlarini web sitesinden inceleyebilirsin. Is hayatindan birer sirket, birer ogrenciye sponsor oluyor, tam burslu ve teorik/pratik ogretim ayni anda. Finans var mi tam hatirlamiyorum, ama Business Management filan gibi bolumlerde Finans uzerine gidebilirsin, cok farketmiyor bu iste isimler.

Turkiye'de tek can-i gonulden isteyerek basvurabilecegim yer orasini bulmustum ben, geri kalani icin <bkz: almanya> :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yurtdışındaki üniversitelere gidebiliyorum (dandiklerine) sadece toefl istedikleri için, şu an türkiye'den ayrılmam mümkün değil. bu yüzden türkiye'de gidebileceğim en iyi üniversiteyi istiyorum. boğaziçi olmazsa vakıf üniversitelerini düşünüyorum zaten. bilgi ön plandaydı kafamdaki planda. boğaziçinin istediğim programı senelik 14 bin YTL sanırım, ama vereceği eğitim için bence değer. kontenjanı 40, oradan birazcık tedirginim. not ortalamam da pek parlak olmadığı için ilk 40'a girmek zor olacak sanırım. en iyisi yarın gidip bir nabız yoklamak orada. zaten internet sayfasında da çalışan kesim ilgi gösteriyor yazıyor, ama yeni mezunlara da açığız diye eklemişler. sanırım %25 yeni mezun, %75 çalışan alırlar programa. Angelo, zaten biraz da o yüzden gideceğim taa eskişehir'den kalkıp final zamanı. bir de sanırım renkli gömlek giyen birisine ihtiyaçları vardır :D teşekkürler yorumlar için çok.. (cyberturk önceden rep vermişim veremedim)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CyberTurk ilgin için teşekkürler, ama bugünkü sınavımın zor bir sınav olduğunu bilmiyordum ne yazık ki gidemedim. haftasonu istanbul'da olacağım bir dizi konser için, okul açık olursa gitmeyi planlıyorum ayık olabilirsem. her 2 tanıtıma da gidememem çok büyük kayıp oldu benim için, inşallah problem teşkil etmez. zaten fazla ümidim yok ama kabul edilmek için, yine de deneyeceğim. tekrar teşekkür.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
yok hayır boğaziçinde torpil falan söz konusu değildir. ben odtu bilg. müh. araştırma görevlisiyim. odtu bilg. müh 2 sene okudum daha sonra berkeley edu da devam ettim geri dondugumde boğaziçi araştırma görevlisi olarak istemişti gorusmustum torpil söz konusu değil ama ben odtuyu seçmiştim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5