Boksta Türkiye Diskalifiye Edilebilir!!!!!!!!!

biqq

0
İyinet Üyesi
Katılım
29 Mayıs 2006
Mesajlar
555
Reaction score
0
Bulgaristan'ın Filibe kentinde süren 36. Avrupa Boks Şampiyonası'nda dün akşam seansında ringe çıkan 60 kiloda Selçuk Aydın diskalifiye edildikten sonra, tüm Türk takımının da diskalifiye edilmesi gündeme getirildi.


Selçuk Aydın'ın mücadelesini yöneten İtalyan hakem Fausto Cehcet'e sinirlenip tepki göstermesi üzerine başlatılan tüm Türk takımının diskalifiye edilme prosedürünün Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli'nin olaya kişisel müdahalesi ile önlendiği bildirildi.


Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Asbaşkanı ve Kafile Başkanı Eyüp Gözgeç, İngiliz rakibi Gavin Frankie'ye karşı oynadığı maçın 3. rauntunda diskalifiye edilen Selçuk Aydın'ın tepki gösterip eldivenleri ve kaskını yere attığını belirtti.


Gözgeç, ''Sporda centilmenlik dışı tavırları tasvip etmeyiz, ancak hakem Fausto Cehcet de kötü bir idare sergiledi. Pazartesi günü elenen 51 kiloda Atagün Yalçınkaya da aynı muameleyi görmüştü. Bu hakem her iki olayda maçı engellemeye çalıştı, karşı tarafı dinlendirdi'' diye konuştu.


Lozan'da bir toplantıda bulunan Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, telefonla olaya müdahale ederek Türk takımının kalan üç boksörünün müsabakalara devamını sağlarken, Gözgeç olayı neticesiz bırakmayacaklarını kaydetti.


Eyüp Gözgeç, İtalyan hakem Cehcet'in de ceza almasının söz konusu olması gerektiğini, resmi yoldan gerekli başvuruda bulunacaklarını söyledi.

zaten bir kere de bizi destekleyen ülke çıkmıcak sanırım
kaynak:mynet.com
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst