İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bolca php hatası :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Arkadaşlar php bilgim hiç olmadığı için neyin ne olduğunu anlayamıyorum :(
Hazır bir sistemi çalıştırmak istediğimde aşağıdaki hataları aldım. Bunlar ne anlama geliyor?
Belkide basit şeyler ama bilmediğimden aramada yapamıyorum.
Xampp server kurup çalıştırdım bu arada...

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Premature end of data (mysqlnd_wireprotocol.c:554) in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 7

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: OK packet 1 bytes shorter than expected in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 7

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: mysqlnd cannot connect to MySQL 4.1+ using the old insecure authentication. Please use an administration tool to reset your password with the command SET PASSWORD = PASSWORD('your_existing_password'). This will store a new, and more secure, hash value in mysql.user. If this user is used in other scripts executed by PHP 5.2 or earlier you might need to remove the old-passwords flag from your my.cnf file in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 7

Deprecated: Function mysql_db_query() is deprecated in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 10

Deprecated: mysql_db_query() [function.mysql-db-query]: This function is deprecated; use mysql_query() instead in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 10

Deprecated: Function mysql_db_query() is deprecated in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 11

Deprecated: mysql_db_query() [function.mysql-db-query]: This function is deprecated; use mysql_query() instead in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 11

Deprecated: Function mysql_db_query() is deprecated in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 12

Deprecated: mysql_db_query() [function.mysql-db-query]: This function is deprecated; use mysql_query() instead in C:\xampp\htdocs\website\baglanti.php on line 12

Notice: Use of undefined constant act - assumed 'act' in C:\xampp\htdocswebsite\action.php on line 2

Notice: Undefined index: act in C:\xampp\htdocs\website\action.php on line 2

Notice: Use of undefined constant act - assumed 'act' in C:\xampp\htdocs\website\action.php on line 11

Notice: Undefined index: act in C:\xampp\htdocs\website\action.php on line 11

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
windows 7 kullanıyorum. Üzerinede xampp son sürüm yükledim.

alone123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk olarak hataların 4'te 3'ü veritabanına bağlanamamaktan çıkıyor. baglanti.php dosyanızın ayarlarını iyi yapın. Daha sonra sanırsam sayfanın başına error_reportin(0); koyarsanız diğer hatalar da gözükmeyecektir.

ByCookie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
baglanti.php dosyasındaki db bilgileri yanlış ayarlandığı için veri tabanı hatası alıyorsunuz diğer hatalarda ise belirlenen değişkenler bulunamadığı için hata alıyorsunuz. db ayarları düzeltildiğinde diğer hatalarda gider diye düşünüyorum.

r4x

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mysql bağlantı hatası mevcut lütfen mysql bağlantı bilgilerinizi kontrol ediniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5