İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bölge Veya Yer İsimleri!

iyihost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrb. arkadaşlar bölge veya yer isimleri jenerik sayılır mı? örnek olacak
Bolu'nun mudurnu ilçesi var mudurnu.com net ve org jenerik sayılır mı? ona göre sanırım domain alıcam.

Teşekkürler.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.com olması tabi ki çok güzel birşey. O şehrin portalı yapılabileceğinden jenerik kabul edilir.

iyihost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mudurnu.net için 1500 dolar istedi adam:D şok oldum:D onun için soruyorum:) net de jenerik sayılabilir mi?

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, sayılırlar.
Her ne kadar göreceli olsa da yer isimleri önemlidir.
alanya.com sizde olsaydı ucuza verir miydiniz?
Kaldı ki domainin jenerik olması fiyat için çok çok önemli bir etkendir ama diğer önemli etken de "talep" ve pazarlama potansiyelidir.
mudurnu.net için yorum yapamam, zira nasıl bir yerdir, potansiyeli nedir hiç bir fikrim yok.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herkes için sayılmaz ama önemli ilçeler için sayılabilir. .com olması çook çook iyi olurdu :)

iyihost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam teşekkürler com. bi tanıdığımda sat diyorum satmıyo:D anlamaz jenerikten fln ama sadece mudurnu tavukçuluk'a bile satmamış ondan çok para veren olmazsa satmam diyo:)

poetank

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Çok basit; fiyat tamamen o şehrin, ilçenin, bölgenin potansiyeli yada farklı özellikleri ile orantılıdır. Yani ilçe adları şu fiyattır diye bişi yok. Mudurnu çok bilindik bir yer ayrıca o ilçenin adı ile kurulu çok bilindik bir firma mevcut "Mudurnu Tavukçukluk" bunlar fiyatı etkileyen faktörler. pamukkale.com ile semdinli.com bir olur mu olmaz. Pamukkale, yukarıda arkadaşımızn verdiği Alanya örneği gibi populer yada özellikleri itibari ile fiyat orantısı vardır. Bazı ilce yada bölge adları vardırki bi çok il yada ülke adından değerlidir. Misal Newyork.com Paris.com gibi. Türkiyede de durum budur bütün dünyada da.

iyihost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sormadım:) ama eminim baya çok vermiştir:D bana geçen sefer 50 bin lira dedi de ölüyodum 50 bin liraya en iyi domainleri toplarım be:D

domainden anladığından değil sadece mudurnu tavukçuluk sat dediği için fiyatı yükseltiyo

mudurnum.com u aldım şimdi

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bir şirket değilseniz çok büyük bir firma değilsenız bence jenerikliğin o kadar önemi bulunmamakta.Siz mudurnu.com uda alsanız mudurnum.com uda alsanız aynı işi görecektır domain hiçbirşey site herşeydir bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi