İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bomba bir tüyo

K

korsan_cd

Misafir
Arkadaşlar. Yeni öğrendiğim bir optimizasyonu hemen anlatayım. Yaptığım denemelerde ve okuduğuım bi yazıya göre google .cgi uzantıları çok seviyor. Nereydeyse sadece onu önemsiyor desek yeridir. 2 tane aynı scriptten oluşan site açtım. Birincisinin uzantısı .php idi. Diğeri cgi-bin klasöründen .cgi uzantılıydı. 2 sinide aynı iplerden linkledim ve 1 hafta içinde google .php den sadece 50 (bu arada 10 000 içerik var) .cgi ise 5000 sayfamı birden indexledi hatta sandboxdan da çıkardı zannedersem çünkü aramalarda arka sayfalarda olsam da çıkıyorum. Bu bana saçma geldi ama görünen o ki işe yarıyor :)

K

korsan_cd

Misafir
aşk olsun abi neden söylemiyorsun :( bi tüyo verelim dedik o da bilinen bişi çıktı ii mi. ya yoktur bilmediğin varmıdır :)

W

W3BM4ST3R

Misafir
eğer öyleyse .php leri html yi önemsiyor die .html yaptım

şimdi de .cgi yaparım fakat bir sorun var cgi-bin klasöründe olmak zorundamı ?

Cassini

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@hdogan
Çok sağol bende uzantısız dosyaları cgi yapmak için uğraşacaktım boşuna :)

K

korsan_cd

Misafir
uzantısız dosyalar klasör statüsündedir google klasörlere çok sonra iner.

S

Skeleton

Misafir
eğer apache serverda kullanıyorsanız mod_rewrite ile her türlü dosyayı her türlü şekilde gösterebilirsiniz.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
korsan_cd klasoru gormeden dosyayi nasil gorecek ? sonucta site.com/mp3/sanatci.asp dosyasini gordugunde site.com/mp3/ klasorunu de gormustur ki bu dosyayida gorsun :) ufak bir yanilgi var sanirim ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi