İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Borsa tahminleri

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu başlık altına borsa ile ilgili tahminlerinizi yazmanızı istiyorum, bakalım herkes ne düşünüyor ve neden öyle düşünüyor:

Bence: 23 Ocak 2008 (yarın) Türkiye de Borsa Artacak. Çünkü ABD de faiz oranları 0.75 puan düşürüldü. Bu aynı zamanda TR de doların da düşeceği anlamına geliyor.
22 Ocak 2008 itibarı ile : İMKB-100 44.594 | USD 1,1930 | EURO 1,7420 | ALTIN 33,51

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yarın borsa açılışta yükselir ancak kapanışta 43bin seviyelerini bekliyorum, dolar gün sonunda bugünkü seviyesinde olur, yuro yine aynı kalır..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uzun vadede borsaların artık iniş trendine girdiğini düşünüyorum, arada bir düzeltme olabilir.
döviz de ona göre şekil alır.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
uzun vadede borsaların artık iniş trendine girdiğini düşünüyorum, arada bir düzeltme olabilir.
döviz de ona göre şekil alır.

Yanlış anladınız sanırım ben günlük tahminlerinizi istiyorum. Yarın ne olur şeklinde.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
amerııkadakı faız oranının duşmesı yarın açılışta muhtemelen alım gerçekleştirecek ve borsa yukselişe gececek, tabı bunda japonya borsasınında onemını unutmamak lazım bır yandan onlarada bakıyoruz :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu gece bir önemli bir olay/cinayet filan olmazsa dolar az biraz düşer euro da düşer, borsa da artar düşer artar gün sonu hafif + da kapatır.

Bizde önemli bir hadise çıkarsa amerika 5 puan düşürse dahi iplemez bizim piyasalar:)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bence borsa yarın düşüşe devam edecek.Amerika her ne kadar ortamı yumuşatmaya çalışsada, ülkesinde açıklanan o milyar dolarlık zararlarla piyasaya güven veremedi.Hem toplantıyı 1 hafta öne çekmesininde pek yararı olmayacak diye düşünüyorum.Gün sonu, borsa düşüşe devam eder fikrindeyim.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bence borsa yarın düşüşe devam edecek.Amerika her ne kadar ortamı yumuşatmaya çalışsada, ülkesinde açıklanan o milyar dolarlık zararlarla piyasaya güven veremedi.Hem toplantıyı 1 hafta öne çekmesininde pek yararı olmayacak diye düşünüyorum.Gün sonu, borsa düşüşe devam eder fikrindeyim.

Bu fikre ben de katılıyorum. Ama içimden de yarın biraz düzelecek ortalık diyor.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
23-01-2008 piyasalar saat:16;39 pm

Dolar : 1.2120
u.gif
| Euro : 1.7620
u.gif
| IMKB100 : 42322.75
d.gif

benim tahminlerim tuttu sanki, iyinet bence en yakın tahmin edene rep verirse,
bu topic uzar gider, sanki ilk rep benim gibi

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
23-01-2008 piyasalar saat:16;39 pm

Dolar : 1.2120
u.gif
| Euro : 1.7620
u.gif
| IMKB100 :

benim tahminlerim tuttu sanki, iyinet bence en yakın tahmin edene rep verirse,
bu topic uzar gider, sanki ilk rep benim gibi

Aşk olsun bizimki tutmadımı :(

bence borsa en az 1senelik düşüş trendinde, tavsiye etmem.

Bence düşük trend çok fazla sürmez.Borsa en istikrarlı zamanlarından birisini yaşıyor.Bu kriz, küçük yatırımcı için fırsattır.Eminimki epeyce küçük yatırımcı kazançlı çıktı.Ayrıca uzun vadade epey kazandırmaya devam edecek görüşündeyim.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
zannetmiyorum, iyimser düşünsen bile , rakamlara bakman yeter,

borç içindeyiz, satacak neyimiz kaldı.
Borsa en istikrarlı zamanlarından birisini yaşıyor.Bu kriz, küçük yatırımcı için fırsattır.Eminimki epeyce küçük yatırımcı kazançlı çıktı.Ayrıca uzun vadade epey kazandırmaya devam edecek görüşündeyim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
zannetmiyorum, iyimser düşünsen bile , rakamlara bakman yeter,

borç içindeyiz, satacak neyimiz kaldı.

Ekonomik istikrar devam ediyor, dışarıdan müdahale olmadıkça türkiye borsası yükselir.Zaten bu yüzden sürekli yabancı sıcak para türkiye borsasına kayıyor.

Bence borsada izlenecek en iyi yöntem broker yöntemidir.Tabanları bulduğunuz anda alıp, orta haldeyken, tavanı beklemeden elden çıkartmaktır.iyinet 'i n dediği yöntem süreli yöntemdir ki, çok büyük bütçe ister :( Ama en mantıklısıda odur.Ortalama bir hisse, 1 yılda mutlaka kar bırakır.Ama düşük sermaye ve yüksek kar için gündemi takip etmek lazım.

ckale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun vadede en iyi kazandıran menkul kıymettir, borsadır.
Her ay düşüş devam ettikte bütçenizin elverdiği ölçüde abartmadan alımlar yapın.

Katılıyorum ve

Temeli sağlam olan hisselere (sermayesi yüksek ve bilançosu düzgün şirketlere) diye ekleme yapayım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5