İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Borsada Hisse Bozdurma

Trankyle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bir yakınımın borsada hisseleri var 4800 ytl'lik bir hesabı bozdurmak için dün 16:00 civarında Yapı Krediye yazı verdi.

sonuçlanması bugün ne kadar sürer?

mzk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
satım emri borsaya ulaşınca anında yatırım hesabın para geçiyor ama bu parayı sadece hisse senedi alımı satımı için kullanabiliyorsun 2-3 gün geçmeden parayı hesaptan çekemiyorsun benim yapıkredi de hesabım var internet şubesi ile işlem yapıyorum benim işlemlerinde öyle oluyordu.

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hisse senedi piyasasında satışı yapılan hisse bedelleri T+2 takas usulüne göre hesabınıza geçer. Hisseleri Salı sattıysanız Perşembe; Perşembe sattıysanız Pazartesi günü nakit bedeli hesabınıza geçer. Komisyon ve BSMV giderleri düşüldükten sonra kalan tutarı öğleden önce çekmeye özen gösteriniz.

jasep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir tanıdıgımın 2003 yılında aldıgı hısse senetlerı var 17500 degerınde onları bozdursak tahmınen ne kadar deger alırlar yardımcı olursanız sevınırım.....

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
jasep eski konuyu hortlatmışsın. Hissenin kaç senesinde alınması önemli değildir. Hissenin şu anda borsadaki fiyatı * Alınan Lot sayısı ( eğer 17500 lot ise ) = Ele geçecek para olarak hesaplanır. Bu arada hissenin bedelli veya bedelsiz bölünmesi, temettü dağıtması gibi faktörlerde hisse fiyatı ve değerini zaman içinde değiştirmiştir.

Kısacası; Formül : Hisse fiyatı * Hisse Lot Sayısı = Eldeki Para :)

abelg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gun sonra para hesabınızda olur ama hisse alıp satarsınız

borsa da islem yaptıktan 2 is günü sonrası takas olur yanı hs gecer

- - - -Güncellendi - - - - - -

pardon sız neyın cevbını verdınız arkadasın sorusunamı yoksa kendınız soru cevap mı yaptınız

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5