Borsada Nasıl Alım Yapılır?

adnan_ta

0
Yasakli Uye
Katılım
28 Ağustos 2012
Mesajlar
229
Reaction score
0
Konum
Bolu
Dünyanın en eski yatırım piyasası olarak değerlendirilebilecek borsa piyasası, birikimlerinizi kazanca dönüştürebileceğiniz güvenli bir piyasadır. Genel olarak hisse senetleri ile birlikte anılsa da, dövizler, emtialar, borsa endeksleri ve vadeli işlem sözleşmeleri ile borsada işlem yapılabilmektedir. Doğru zamanda doğru alım gerçekleştirdiğiniz uzun vadeli işlemlerinizden yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Peki, doğru zaman ne zamandır?

Borsada en doğru zaman her yatırımcının stratejisi ve izlediği yola göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tek bir zamandan bahsedilemez. Borsada nasıl alım yapılır sorusuna cevap vererek doğru zamanı tanımlamak daha doğru olacaktır. Borsada alım farklı şekillerde yapılsa bile temel mantık, düşük fiyattan alıp, fiyat yükseldiğinde satarak kar elde etmektir. Uzun vadeli veya kısa vadeli alımlar gerçekleştirilebilir. Ama borsada en yüksek kar uzun vadeli alımlardan elde edilmektedir.

Borsada bir hisse senedine yatırım yapacağınızı düşünecek olursak, öncelikli olarak bir banka veya aracı kurum üzerinden yatırım hesabınız olmalıdır. Yatırım hesabınız açılıp, aracılık yapan kurumun web sitesi üzerinden yatırım bölümüne tıklayarak internetten istediğiniz alım satımı gerçekleştirebilirsiniz. Borsa işlemlerinin günümüzde internet üzerinden yapılabilir olması büyük bir avantajdır.

İnternet üzerinden yapacağınız borsa alım satım işlemleri, eskiye göre daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Piyasa takibi aynı şekilde daha dikkatli ve anlık olarak gerçekleştirilebilir. Meydana gelen dalgalanmaların neden olduğu söz konusu riskler daha kolay bir şekilde engellenebilir.

Borsada alım yapacaksanız, alacağınız yatırım aracının gelecekte değer kazanacağı anlaşılmaktadır. Bunun nedeni borsada değer kazanacak olan yatırım araçlarından kar elde edilmesidir. Bir hisse senedi üzerinden düşünecek olursak, eğer bir hisse senedi alınıyorsa, bu hisse senedi değer kazanacak demektir. Bir hisse senedinin değer kazanacağı ise ait olduğu şirketin ve sektörün değer kazanması ile ilişkilendirilebilir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst