Boy Uzatan Besinler

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Nişasta

Nişasta bilinmese de vücudun temel enerji kaynakları arasıdna yerini almaktadır. Bunun yanında B vitamini, lif, demir, magnezyum ve selenyum da sağlamaktadır. Ayrıca çok önemli kalori kaynakları oldukları için de özellikle çocukların hızlı gelişim sürecine girdikleri ergenler çağında da tüketimleri artırılması gelişim evresi için önemlidir.

Ekli dosyayı görüntüle 6992

Yumurta

Yumurtanın özellikle beyaz kısmı yüzde 100oranında protein ve riboflavin olarak da bilinen B2 vitamini içerisinde bulunmaktadır. Riboflavin hücre çoğalmasında görevli vitaminlerinden de bir tanesidir. Boyun uzamasını sağlamak amacı ile bu vitamine de ihtiyacınız var.

Ekli dosyayı görüntüle 6999

Soya

Soya yüksek bir oranda protein içeren sebzeler arasında yer almakta. Soyadaki saf protein kemiklerin gelişiminde ve doku kütlesinin artmasında önemli katkısı bulunmakta. Boyunuzun uzamasını sağlamak amacı ile günlük 50 gramlık soya tüketimi yetecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 6996

Yulaf

Yulafın içerisinde yüksek miktarda protein olduğundan dolayı kas kütlesini ve yağ miktarını da azaltıcı bir etkisi var. Kahvaltı da yulaf ezmesi ya da yulaflı ürünlerin tüketilmesi hem sağlığınız hem de boyunuzun uzaması açısından önemli besinler arasındadır.

Ekli dosyayı görüntüle 6998

Mercan

Deniz mercanlarından elde edilmiş olan ve tüketimi de kemik büyümesini sağlayan bu kalsiyum maksimum düzeyde fayda sağlanması için, erken yaşlarda alınması faydalıdır. Doktorunuza danışacak kapsüllerden de faydalanabileceğiniz gibi, doğal olanlarını da alabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 6994

Süt Ve Peynir

Boyun uzamasındaki en etkili minarellerin başlarında geliyor diyebiliriz. Süt ve süt ürünlerinde bol miktarda bulunan kalsiyum, kemiklerin uzamasında yardımcı olurken vücudun direncini de arttırmaktadır. Genel olarak tüm süt ve süt ürünlerinde kalsiyum bulunsa bile, günlük olarak tükettiğimiz peynirler içerisinde, tam yağlı beyaz peynir de kalsiyum açısından en zengin olandır.

Ekli dosyayı görüntüle 6995

Palamut

Palamut harici; kefal, torik ve uskumru da içerdiği zengin yağ ve vitaminler sayesinde kemik gelişimini destekleyerek, kemik uçlarının uzamasını sağlar. Uzmanlar bu balıklardan herhangi birinin de her hafta düzenli olarak yenmesini önermekte.

Ekli dosyayı görüntüle 6993

Tavuk

Tavuk, hayvansal yiyecekler arasında zengin protein kaynaklarından bir tanesidir. Proteinin boy uzamasında önemli bir yeri de bulunmakta. Tavuk ve hindi etinde olan bu minerali kas ve dokuların gelişimi için oldukça önemli bir durumdur. Aynı şekilde kırmızı et de aynı etkiyi göstermektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 6997

Ayrıca sizlerin de bildiği ve paylaşmak istediği besinler var ise bizlerle paylaşabilirsiniz.. 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst