İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Böyle bir Domain name iniz olsaydı !!!

Websiteleri_Admin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.websiteleri.net

böyle bir domain adınız olsaydı içerik olarak ne yapardınız

ben şimdilik toplist ve webmaster hizmetlerini düşünüyorum...

Lütfen Fikirlerinizi bekliyorum, ama ne olursa olsun ayın 15 inde toplisti açıcam... Bu arada siteye girip sitenizi şimdiden kayıt ettirebilirsiniz...

Teşekkürler

L

levocan

Misafir
Bence toplistten ziyade bir arama motoru gibi bir sey olabilir. İsteyen gelir sitesini ekler. İsteyen sitenizde kayıtlı siteleri oylar vs. vs. Artık toplistlere eskisi kadar ragbet yok bence..... Cunku eskiden kalan alışkanlıkar var onlar yeterli oluyor ..
Bu tabii ki benim fikrim.

SaVaGe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam
O alan adına en uygun toplist gider. Bir sürü kategori olusturup adresleri ve açıklamalarını yazarsan harika bir şey olur.Adam her istediğini oradan bulabilmeli.
---
İyi çalışmalar**SaVaGe**

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
önce domain alıp sonra ne yapacağımızı düşünmek yerine önce aklımıza parlak bir fikir gelmesi ve sonradan bu fikre uygun bir domain adı almamız gerektiği konusunda halkımızı bilinçlendiren bir site yapabilirsin...

Websiteleri_Admin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumlarınız için sağolun, toplist siteden kastım bilindik sitelerin bire bir kopyası değil, yeni bir tarz oluşturmak istiyorum

bunun dışında, Reklamlı/Reklamsız(ücretli) Z.defterleri , haber panoları, anketler, vs.. kendini sürekli yenileyen webmaster hizmetleri olsun diye düşünüyorum....

Ayrıca Toplist' e editör alımları olcak, her hafta bir kaç katagoride sitelerin yorumlarını yapacak editör arkadaşlara ihtiyac olcak vs.. vs şimdilik hepsi muallakta... Müşterilerin işi biter bitmes başlıyorum...

Ortak proje, veya başka teklifleri olan arkadaşlar

MSN : [email protected] dan ulaşabilirler

Websiteleri_Admin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OguzKaganAslan' Alıntı:
önce domain alıp sonra ne yapacağımızı düşünmek yerine önce aklımıza parlak bir fikir gelmesi ve sonradan bu fikre uygun bir domain adı almamız gerektiği konusunda halkımızı bilinçlendiren bir site yapabilirsin...

sözlerinde kinaye seziyorum...

bu ismi rasgele almadım ben, ana gayem , çeşitli katagorilerdeki web sitelerini sitede listelemek...

Bunun yanında neler yapabilirim diye düşünüyorum ve fikirleri olanlardanda rica ediyorum, neresi garip bunun ? Neresi bilinçsiz bir yaklaşım ?

M

MeTeHaN83

Misafir
iyi bir toplist adresi ama piyasada çok toplist var.iyi uğraş vermelisin.vede biraz birşeyleri farklı olmalı.

B

burak

Misafir
OguzKaganAslan'in soyledikleri gercekten komik ve dogru.
Ama yuce adminin (Websiteleri_Admin) fikir danismasindan dogal birsey de olamaz heralde.
Bence o siteden iyi bir turk web siteleri index'i olur.
iyi Toplist icin cok para lazim, kotusunu yapacaksan hic yapma.

Websiteleri_Admin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burak' Alıntı:
OguzKaganAslan'in soyledikleri gercekten komik ve dogru.
Ama yuce adminin (Websiteleri_Admin) fikir danismasindan dogal birsey de olamaz heralde.
Bence o siteden iyi bir turk web siteleri index'i olur.
iyi Toplist icin cok para lazim, kotusunu yapacaksan hic yapma.[/quote

İyi toplist içinn çok para lazım :) ne demek bu, "emek" demeye çalıştın sanırım...

turk web siteleri index i , hani şu tek sayfadan oluşan hepsi birbirinin aynısı sadece katagorilerin yeri farklı olan tek sayfalık siteler mi. bunu kasdediyosan var zaten böyle bişr şey.

Yeni bir fikir duyabimiş değilim...

B

burak

Misafir
Emek zaten lazim. Emeksiz webmaster olunmaz.
Pekcok webmaster bir hevesle bu ise baslar ve gerisini getiremez.
Kimi SIKILIR hemen birakir, kimi HOST un tekmeyi basmasi ile birakmak zorunda kalir.
Bu isi yapmak icin dedicated host lazim, ayda 80$ dan baslar.
Bandwidth arttikca masraf da artar.
Bu sadece toplist icin degil, cok CPU ve Bandwidth tuketen tum siteler icin boyledir.

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bence web sitelerini analiz edebilrisin.
yanı su sıte de sunları bulabılırsınız aradıklarınız sunlar hızmetlerı bunlar sunlar ucretlı sunlar ucretsız tasarım 10 uzerınden 6 ıcerık 10 uzerrınden 4 gıbı sıtelerı sıte sahıbının gozunden degıl de bır web sorfcusunun gozunden belırtırsın. gene kategorıler olur buların altında bu sekılde bır calısma yapabılırsın dıye dusundum.

PG13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OguzKaganAslan' Alıntı:

bunu yazan oguz kendine koyuyomu peki?!

senin domainin çok mu yansıtıyo sitenin içerigini
sadece senin ne kadar megaloman bir adam oldugunu gösteriyor.

yorum yapmadan önce kendine bi ayna tut bundan sonra

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
{admin} [PG13 forumdan banlanmistir]
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bari ben gerçek bir cevap yazayım:

aşağıdaki yorumu yapan arkadaşa ilave olarak, sitene üye olan web sitelerini analiz edebilirsin diyorum, yani bir toplist ile birlikte düşünülebilir ama analiz ve puanlamayı ziyaretciler değil de yöneticiler yapabilir...

(pg13 gerçekten banlandı mı anlamadım, öyle ise insaf diyorum kimse OguzKagan hakkında yorum yapamayacak o zaman,
ayrıca Oguzun yazdığı mesaj çok komik doğrudur ama bir de mesajın eleştirdiği insanın yerine koyun kendinizi, gönderilen mesaj gülünür cinsten bir mesajsa ve küfür de yoksa uygundur ve mübahtır ama buna gösterilen ve esasında hiç te küfür anlamı çıkarılamayacak bir mesaj ise insanın banlanmasına neden olur. umarım böyle bir yanlış yapılmamıştır. )

enginsev' Alıntı:
bence web sitelerini analiz edebilrisin.
yanı su sıte de sunları bulabılırsınız aradıklarınız sunlar hızmetlerı bunlar sunlar ucretlı sunlar ucretsız tasarım 10 uzerınden 6 ıcerık 10 uzerrınden 4 gıbı sıtelerı sıte sahıbının gozunden degıl de bır web sorfcusunun gozunden belırtırsın. gene kategorıler olur buların altında bu sekılde bır calısma yapabılırsın dıye dusundum.

Websiteleri_Admin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bu forumdan bir şey anlamadım açıkcası

analiz konuısu güzel, ama yerinde yapabilmek için daha doğrusu sağlam bir çalışma yapabilmek için zaman ve editör sayısının biraz fasla olması gerekiyo bence...

ne olduysa tek sayfalık link siteleri birden bire artmaya başladı.. O tarz bir şey olsun istemiyorum.

Bunun haricinde bir karar aldım, siteye reklam kesinlikle almıyacağım, İçeriğine inandığım bir site olursa link verebilirim en fazla...

Fakat projede yardıma ihtiyacım olucak benim kafamdaki fikir... Tek bir sitede farklı amaclara yönelik hizmetler subdomain olarak bulunacak...

örnek crack.websiteleri.net , ekart.websiteleri.net liste.websiteleri.net oyun.websiteleri.net vs....

bu tarz ... Bana yardım edebilcek arkadaşlar aramaktayım,

Websiteleri_Admin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlışlıkl başlık yapmışsım

böyle bir domainiz olsaydı ya cevap yazmak istemiştim uykusuzlugumu mazur görün :)

R

rumka

Misafir
Merhaba ;

Konu hakkindaki tum mesajlari okudum ama bir foruma yakisir o kadar az kisi fikrini yazmis ki? Neyse ben de belki yardimci olur diye fikrimi belirtmek isterim.

Eger benim http://www.websiteleri.net adinda bir alan adi kaydim olsa idi, bu alan adi altinda ilk once sizlerin de belirttigi ve isminden de anlasildigi uzere toplist olurdu.
Toplist'in yani sira, gelistirilecek sayfayi kesinlikle kullanicilar ile sIkca gorus alisverisinde bulunabilecek ve konu/ konular ile ilgilenen arkadaslarin kendi fikirlerini hem adminle hem de diger sayfa ziyaretcileri ile tartisabilecegi bir platform hazirlanabilir.

Bundan sonraki etapta ise, ilk once yillara sonra da aylara bolunmus olarak en iyi web sitelerini siralar, ki bu siralamada sayfa ziyaretcilerinden gelecek oylamalar cok onemli yer tutmak geregindedir, ve ayin ya da yilin en iyi web sitesine konulmasi izin verilebilecek bir odul logosu dusunulebilinir. Mesela ayin en iyi web sitesi odul logosu farkli, yilin en iyi web sitesi odul logosu ise daha farkli ve gorkemli olabilir ?

Tum bunlarin yaninda, sitede bana gore en cok ziyaret edilecek bir yer, eger sayfa tasarim ve gelistiricilerin imkani var ise, kesinlikle bir template bolumu gelistirilmeli. Bu bolumde ise gelistirilen template'ler screen shotlar halinde ya da istenirse ana sayfanin kesim hali bitmis sekilde insanlara sunulabilinir. Tabii ki bu bolum ucrete tabii olmak kosulundadir. Free template hizmeti ise, kullanicilara begendikleri templateleri bilgisayarlarina kucuk formatlarda yuklemelerine izin verilebilir. Bu turlu calismalar icin lutfen : htttp:// templatemonster.com

Konu ile ilgili simdilik aklima gelenler bu kadar. Umarim yardimci olabilmisimdir.

Saygilar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5