İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Böyle Bir Şerefsizlik sizce nerede?

B

BEBEX

Misafir
Evet Arkadaşlar Bugun Bir mailime gelen maili sizinle Paylaşmak istiyorum ve işin ilginç yanı Fİnans Bankta Benim Bir Hesabım YOK..

Sayin Finansbank Musterisi;

Hesabiniza 30/Temmuz/2005 tarihinde OKTAY YALÇIN tarafindan 420 YTL. havale edilmistir. Yapilan havale ile ilgili ayrintilar asagidadir.

Gönderen : OKTAY YALÇIN edilmistir. Yapilan havale ile ilgili ayrintilar asagidadir.

Gönderen : OKTAY YALÇIN

Miktar : 420,00 YTL. ( DÖrtyüz Yirmi yeni turk lirasi )

Sube : Ankara / Merkez

Aciklama : -

Havale onay ve/veya red islemi icin asagidaki linkden internet bankaciligini kullanabilirsiniz. ve/veya hesabinizda gerekli incelemeleri yapabilirsiniz. Size havale yapan kisinin bilgileri icin asagidaki linki kullanabilirsiniz.

https://intbank.finansbank.com.tr/F...GZ465MT234.secure&ssl=2&intsube=onay&comp=400 ( Lütfen Buraya Tiklayin.. )

Buradaki Adres Bu Fakat Baglandıgı yer ise :
http://66.90.118.153/~maydin/Bireysel/Finansbank.htm

Evet insanlar daha neler yapacaklar bakalım..

A

..::aTi::..

Misafir
o serverdaki siteler aşağıda

ACTIVATEX.COM.
BIZIMLE.NET.
DILANINSAAT.COM.
ERGUNESPRINTER.COM.
FIKIRMEYDANI.COM.
GREENNETWORKS.NET.
IPEKYOLUNET.COM.
KARADENIZINSAAT.NET.
KARINOPTIK.COM.
ONCUBASIMEVI.COM.
OZTASABRASIV.COM.
TOPLUMSALDEMOKRASI.COM.
YAPMA.NET.
ZAMBAKPLASTIK.COM.

tanıyanınız vardır illaki bi ara buralarda yapma.net adı geçmişti sanırım

A

..::aTi::..

Misafir
ahanda muhtemel server sahibi :)

Greennetworks Bilgisayar Bilisim Hizmetleri
Yasar TETIK ()
Sutcu Cad. Kuyulu Orta Sok. No:11-A
Istanbul
,81200
TR
Tel. +90.21648173xx
Fax. +90.21648173xx

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
server sahibi odur ama sanırım yapan o olamaz. host sattığı müşterisinin yaptığı bir şeyden başı ağrıyacak gibi hadi hayırlısı.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sunucuyu ben vermistim bir musteriye oda baska birine host satmis . gerekli yerelere gerekli sikayetlerde bulunuldu .

Iyi Calismalar

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu mail herkese gitmiş anlaşılan ..banada aynısından 5 gün önce gelmişti..Benimde finanasbankta hesabım yok ..

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
resmen şerefsiz oğlu şerefsiz bunlar bunun gibi her gün 10'larca mail alıyorum

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunlar bu kadar maili nerden buluyor acaba turk internet kullanicisinin 4/3'üne gitmis bu tür mailler..bu kadar büyük maillist'i nereden temin ediyorlar ilginç...

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banada aynı mail geldi ama bana az para yatırmışlar :( 330 YTL :)
Ama adamlar acemi ilk mailde şöyle yazıyodu:
Sayin Finansbank Musterisi;

Hesabiniza 24/Temmuz/2005 tarihinde Murat KAYA tarafindan 330 YTL. havale edilmistir. Yapilan havale ile ilgili ayrintilar asagidadir.

Gönderen : Murat KAYA

Miktar : 330,00 YTL. ( iki yuz yetmis yeni turk lirasi )

Sube : Ankara / Merkez

Aciklama : -

Havale onay ve/veya red islemi icin asagidaki linkden internet bankaciligini kullanabilirsiniz. ve/veya hesabinizda gerekli incelemeleri yapabilirsiniz. Size havale yapan kisinin bilgileri icin asagidaki linki kullanabilirsiniz.

https://intbank.finansbank.com.tr/F...GZ465MT234.secure&ssl=2&intsube=onay&comp=400

| | | | | Gelen Kutusu
Düşünsenize hangi bankanın bilğisayarı sayı ile yazıyı yanlış yazar.
İki gün sonra yine aynı mail bu sefer hatalarını düzeltmişler.
adres olayını iyi düşünmüşler görünen ile link farklı ama yinede bence linkide görünene benzetmelilerdi. Bunlar bence acemi :)
Bendeki mailin serverı farklı:
http://67.18.101.199/finansbank/Finansbank.htm
Ama bi çok kişi fake konusunda bişey bilmedigi için mutlaka birilerinin canı yanmıştır... :(

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banada geldi :D umarım finans bankta üyeliği olanlar kanmıyordur böyle ş.... sizliğe

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu Bizimle.Net / Yapma.net sitelerinin sahibinin dışında birisinin yapacağını zannetmiyorum.-Ki o domainler bu makinada imiş.
Çocuk zaten dolandırıcı. Allah sonunu hayır etsin. Ne diyelim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Aynı olay garanti bankası adı altında bundan 3-4 ay önce banda gelmişti :=))))

Ve garanti bankasıylada ilgim vardı benim. Tabiki ben yer miyim :=) Yemedim... Linkler garanti bankasına ait değildi. Ve bu gelen mesajdan sonrada garanti bankasından (Bu sefer gerçek) bir mesaj geldi. O yalan olan mesajlar hakkında :=))))))

U

ultraturknet

Misafir
Bir ara da paypalle ilgili böyle bir mail gelmişti. Paypal hesabınızda şunu güncelleyin vs diye paypal.my..pal.com gibi bir adrese yönlediriyordu sanırım.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OnurSqL' Alıntı:
bunlar bu kadar maili nerden buluyor acaba turk internet kullanicisinin 4/3'üne gitmis bu tür mailler..bu kadar büyük maillist'i nereden temin ediyorlar ilginç...

Bende bunu düşündüm gerçekten ..!
kardeşime mail hesabı açmıştım sadece mynette okey oynuyor yani pek bişey bilmiyor internet hakkında ..
yaşı küçük zaten yani e-mail adresinide kullanmayan biri .. (e-mail adreside en fazla 1-2 aylık)
onada aynı mail gelmiş 330 milyon yine aynı kişiden . :)
hayret ettim doğrusu nerden bulmuş bukadar mail adresini.
wordgenerator'lerle üretiyorlardır heralde yoksa nasıl bulacaklar bu kadar mail adresini ... :confused:

MuZiKCi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana niye gelmiyo böle mailler yaw,onlar da biliyolar paramın olmadığını heralde :)

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayıpsın hemen yazıp yollayım bi tane, isimizi kolaylastırmak adına soruyorum en cok hangi bankayı kullanıyorsun :p

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sahisla gecen msn konusmamizi keske kaydetseydim cok guzel bir konusmaydi, genel cercevesi.

- efendim bizim hostumuz neden kapali?
- illegal aktivite nedeniyle erisimi kestik
- kardeeees o domaiinn yasal sana neeeee
- finnansbank.com diye bir domaini barindiramam
- sana ne ulan .mcik sen benim kim oldugumu bilon mu besyuzbin paypal hekledim ben, sende dedicated birakmam heee

efendim, kardes, .mcik 3 cumlede kendisini bulan evrimi tamamlanmamis hipopotam yavrusu. yavuz hirsiz ev sahibini bastirir hesabi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5