İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

böyle olurmu ya..!!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
U

ultraturknet

Misafir
Olmaz mı? Daha neler var. Şu arkadaşın çalışması da güzel:
WWW.MESOTHELIOMAASBESTOS.BIZ

Herifin sitede konu monu yok, elli ayrı mevzu açmış, hepsine de başka sitelerden b..tan birer sayfa yazı copy-paste etmiş o kadar, sitenin tamamı duplicate content. Gerisi de komple adsense reklam. Diğer yandan site PR 4.

Asbestten dolayı mesothelioma denen kanser türüne yakalanıp ölümü bekleyen insanlar
internette son bir umut ararken işte bunu buluyorlar. Kendinizi yerlerine koyun artık. Tabii işi iyice ahlaksızlığa vurup, domaini tek available olan .biz uzantısıyla tescil ettirmek, yani bunu bir "business" kapsamına sokmak da tiksinti verici.

Siteyi ilk gördüğümde yabancı sandım, bunlar da az değil derken baktım ki o da maalesef Türk'müş:

Domain Name: MESOTHELIOMAASBESTOS.BIZ
Domain ID: D8545886-BIZ
Sponsoring Registrar: IHOLDINGS.COM, INC. D/B/A DOTREGISTRAR.COM
Sponsoring Registrar IANA ID: 121
Domain Status: clientTransferProhibited
Registrant ID: 1044952-R
Registrant Name: AYDINLARILETISIM
Registrant Address1: demirciler sit. 7cad. no:73 zetinburnu
Registrant City: 34
Registrant State/Province: -
Registrant Postal Code: 34760
Registrant Country: Turkey
Registrant Country Code: TR
Registrant Phone Number: +90.2126794848
Registrant Facsimile Number: +90.2125463131
Registrant Email: [email protected]

Aç ayaktakımına özgü davranışlar bunlar, zararı ise hepimize. Yok o keywordun suyu çıktı, yok CPC düştü bilmem ne, düşecek tabi yükselecek değildi ya. Şimdi aynı cinsten bir iki ... çıkar, avukatlığını yapar bu arkadaşların.
Suç bu ayaktakımında da değil aslında, gerizekalı google'da. Hani duplicate filtresi? Hani guidelines, adsense prensipleri? Çok ilkeliymiş gibi zırt pırt alakasız adamları cımbızla bulup banlarlar, bunlar da hem adsense yayınlar, hem pr4 olur..

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapabilse herkes yapacakta, yemiyor ne yazıkki.
O bir iki ... dediklerinden değilim ultraturknet.
Ama laflarına dikkat et. Onlardan olursam, altımdan kalkman zaman alır.
Hile yapan kendine yapar, ha kıskandınız mı? Gidip şikayet edersiniz. Bu kadar basit.

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkesin yer de yemesine kazandığı parayı hakederek almak başka diğer türlü almak başka. Google'dan direkt ilgili konusuyla ilgili ziyaretçi alsa neyse de büyük ihtimalle gene oradan buradan keyword alınıp gizli ya da sadece yazı ile oluşturulan sitelerden popupla alıyordur ziyaretçisini. Zaten site direkt yasak kurallara göre(İçerik tabanlı değil). Kontrol etmiyor Google ayrı mesele.

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilmiyorum artık. Bana göre çoğu kişi için "yemiyor" tabiri uygun.
Sen söyle bana radres : Buradaki 500 kişiden kaç tanesi "hile ile sana günde 250 $ kazandırayım (risksiz) " dersen bu teklifi geri çevirir ?
10 / 15 kişi. Onlarda zaten o parayı kazanan, aç gözlü olmayan kişiler olur genelde. Yoksa herkes görüyor buradaki arkadaşları nasıl para hırsının bürüdüğünü. Şahsen ben öyleyim. Gecem ile gündüzümü birbirine karıştırarak pc başında duruyorsam, para için duruyorum.
Aslında ben şu olaya kızıyorum : Yaw güzel arkadaşım, buraya böyle hile yapan sitelerin adresini yazarak ne anlıyorsunuz ? Buraya yazacagınıza, kibarca sahibine mail atın. Baktınız iplemiyor, google'a şikayet edin. Seninde söylediğin gibi google'da da suç var. Kontrol et, şikayet edenlere madalya tak, ne bileyim birşeyler yapsın işte.
+
Arkadaş yazmış üstte, demiş ki "bunlar da az değil derken baktım ki o da maalesef Türk'müş", buna istinaden iLker diye birisi Sedo konusunda biz Türkler terbiyesiziz dediğinde, milliyetcilik naraları atanlar kimlerdi ? Ülkücü ocaklarına haber vericez diyenler kimlerdi ? (Bu aklıma gelince gülüyorum yaw :D ) Adam yanlış mı söyledi ? Hayır. Doğru söyledi. 2 şekilde adamın tez'i doğru çıkıyor.
1 - Gerçekten hile yapıyoruz. (Ben yapıyorum şahsen)
2 - Dışarıdakilere ne b.k oldugumuzu belli ediyoruz. Bence burası daha önemli. 2 kişinin bilmesi gereken olayı onlarca kişi öğreniyor. Ondan sonra "yok biz terbiyesiz değiliz" diyoruz. Bizde bu çekememezlik, kıskanclık oldugu sürece, 1 adım ileriye gidemeyiz.
Belki şu forumda benimle uğraşıldıgı kadar kimse ile uğraşılmadı. Özellikle sedo konusunda. Ama benimle uğraşanları terazi'nin bir tarafına koysam, diğer tarafına'da kazandığım parayı koysam, kazandığım para ağır basar. Saolsunlar. Sayelerinde hırs yapıyorum. Para'ya para demiyorum.
Şimdi haram diyeceksiniz. Evet haram. Ama ben çatır çatır yiyorum. Haram olması kimi ilgilendirir ? Haram diyeceklerden kimlere bakmakla yükümlüyüm ben? Kim benim ekmeğimi yiyor? Kim benimle aynı yatağa giriyor ?
Umarım birşeyler anlatabilmişimdir. Sıkıldım zaten artık bu forum camiasından. 1 faydası varsa 3 zararı var.
Saygılar felan.

ARKaDaS

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umit'e ( yani arkadas'a :) ) tamamen katılıyorum, her gördüğümüz hileyi foruma yazarsak forum mesaj şişkinliğinden kalkar. yabancılar da birsürü hile yapıyor. ama gidin bakın hangi forumda birbirlerini gambazlıyorlar bizim gibi???
olay hileye karşı olduğumuzdan kaynaklanmıyor, tek ama tek sebebi "KISKANÇLIK ve ÇEKEMEMEZLİK". Hile yapan kişi günde 100-150$ kazanırken ben niye kazanamıyorum diyor. ben başka bir anlam veremiyorum bu hile mesajlarını yazanlara.
ayrıca google salak diil hileleri anlamayacak kadar. kendisi de bu işten para kazandığı için gıkını çıkartmıyor. o kadar elemanı var ve bir o kadar da parası var. kursun bi hile kontrol takımı. tüm gün sisteme kayıtlı siteleri dolaşsınlar.hileli olanları tekmelesinler. bunu düşünemiyor mu?? hayır düşünüyor ama işine gelmiyor. çünkü hile yapanları kovarsa, günde atıyorum 50 milyon $ kar eden google nin kar'ı 5-10 lara düşer :)
pek çok şikayet edilen var. hangisi kovuldu?? şahsen benim arkadaşlarımı 5-6 kere şikayet etmelerine rağmen tıkır tıkır paralarını almaya devam ediyorlar.
Ayrıca sadece Türk'lerin hile yaptığı anlayışından da vazgeçelim. Tüm dünya yapıyor.
Artık şu gambazlık huyumuzdan vazgeçelim ve başkalarının işine burnumuzu sokmayalım.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umit' Alıntı:
Bilmiyorum artık. Bana göre çoğu kişi için "yemiyor" tabiri uygun.
Sen söyle bana radres : Buradaki 500 kişiden kaç tanesi "hile ile sana günde 250 $ kazandırayım (risksiz) " dersen bu teklifi geri çevirir ?
10 / 15 kişi. Onlarda zaten o parayı kazanan, aç gözlü olmayan kişiler olur genelde. Yoksa herkes görüyor buradaki arkadaşları nasıl para hırsının bürüdüğünü. Şahsen ben öyleyim. Gecem ile gündüzümü birbirine karıştırarak pc başında duruyorsam, para için duruyorum.
Aslında ben şu olaya kızıyorum : Yaw güzel arkadaşım, buraya böyle hile yapan sitelerin adresini yazarak ne anlıyorsunuz ? Buraya yazacagınıza, kibarca sahibine mail atın. Baktınız iplemiyor, google'a şikayet edin. Seninde söylediğin gibi google'da da suç var. Kontrol et, şikayet edenlere madalya tak, ne bileyim birşeyler yapsın işte.
+
Arkadaş yazmış üstte, demiş ki "bunlar da az değil derken baktım ki o da maalesef Türk'müş", buna istinaden iLker diye birisi Sedo konusunda biz Türkler terbiyesiziz dediğinde, milliyetcilik naraları atanlar kimlerdi ? Ülkücü ocaklarına haber vericez diyenler kimlerdi ? (Bu aklıma gelince gülüyorum yaw :D ) Adam yanlış mı söyledi ? Hayır. Doğru söyledi. 2 şekilde adamın tez'i doğru çıkıyor.
1 - Gerçekten hile yapıyoruz. (Ben yapıyorum şahsen)
2 - Dışarıdakilere ne b.k oldugumuzu belli ediyoruz. Bence burası daha önemli. 2 kişinin bilmesi gereken olayı onlarca kişi öğreniyor. Ondan sonra "yok biz terbiyesiz değiliz" diyoruz. Bizde bu çekememezlik, kıskanclık oldugu sürece, 1 adım ileriye gidemeyiz.
Belki şu forumda benimle uğraşıldıgı kadar kimse ile uğraşılmadı. Özellikle sedo konusunda. Ama benimle uğraşanları terazi'nin bir tarafına koysam, diğer tarafına'da kazandığım parayı koysam, kazandığım para ağır basar. Saolsunlar. Sayelerinde hırs yapıyorum. Para'ya para demiyorum.
Şimdi haram diyeceksiniz. Evet haram. Ama ben çatır çatır yiyorum. Haram olması kimi ilgilendirir ? Haram diyeceklerden kimlere bakmakla yükümlüyüm ben? Kim benim ekmeğimi yiyor? Kim benimle aynı yatağa giriyor ?
Umarım birşeyler anlatabilmişimdir. Sıkıldım zaten artık bu forum camiasından. 1 faydası varsa 3 zararı var.
Saygılar felan.

ARKaDaS

Konuşmalarından belli haram yediğin!
Haram yiyosun sanki yanına kar kalcakmış gibi konuşuyosun.
Bilmem daha başına neler gelicek! Adını Umit yazmışın ama çok Umitsiz bi vakasın.
Hem konuyu açan arkadaşın site sahibine mail atmadığını nerden biliyosun.
Helal kazananlar haram kazanını niye kıskansın ki!
Ben şahsen kıskanmıyorum ve de çoğu kişi de kıskanmıyor emin olabilirsin.
Kıskananlar zaten yine hileli yoldan kazananlar.
Konu buraya açılıyor nedeni görün bakın neler yapıyor bizim millet siz yapmayın diyoruz.
Geceli gündüzlü pc başındayım diyorsun ama kazancım haram diyorsun önce bi sen kendini terazi'nin bir kefesine parayı da diğer kefesine koy bakalım hangisi ağır basacak.
Haram yemenin hırsızlıktan bi farkı var mıdır? Başkasının rızkını siz yiyorsunuz.
Son sözüm de haram kazanıyorum deyip göğsünüzü gere gere söylüyosunuz ya buna sadece gülünür ve de milletimizin neden buraya geldiği zaten bellidir.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umit' Alıntı:
Yaw güzel arkadaşım, buraya böyle hile yapan sitelerin adresini yazarak ne anlıyorsunuz ? Buraya yazacagınıza, kibarca sahibine mail atın. Baktınız iplemiyor, google'a şikayet edin. Seninde söylediğin gibi google'da da suç var. Kontrol et, şikayet edenlere madalya tak, ne bileyim birşeyler yapsın işte.

google 'a şikayet etmeden buraya neden yazılır sizce. Basmıyor işte kafanız. Sadece para en kolay yoldan nasıl kazanılır ona bakıyorsunuz.

Burdan ne kadar tepki gelirse adam ona göre ipler ya da iplemez. Tek maili iplemezse sonra foruma yazılır. Bunu da iplemezse kendisi bilir arkadaşım.

G

Gencadam

Misafir
Bütün arkadaşların yazılarında yer yer haklı yanlar var, size kısmen katılıyorum. Ama neden hile ya arkadaşlar? G.tümüzden fitil fitil çıkacak bu paralar. Bugün olmazsa yarın kesin çıkacak. "Türk" kelimesini dünyaya rezil etmemek için yapmayalım bari hile, yalan, dolan. Adamlar zaten bizi dünyadan silmek için yer arıyor. Üstüne tuz biber ekiyoruz her sponsora kendimizi banlatarak.

fatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
napıyım abi kafayı oynatcam ya 10BİN GÖSTERİM 10 TANE TIKLAMA WAR olurmu böle bişey ya :( lem insan merak ederde tıklar bende kafama esti yaptım böle bişey belki görürler diye ama yine değişmedi neyse.... :rolleyes:

U

ultraturknet

Misafir
Umit' Alıntı:
Yapabilse herkes yapacakta, yemiyor ne yazıkki.
O bir iki ... dediklerinden değilim ultraturknet.
Ama laflarına dikkat et. Onlardan olursam, altımdan kalkman zaman alır.
Hile yapan kendine yapar, ha kıskandınız mı? Gidip şikayet edersiniz. Bu kadar basit.

İlgilisinden başka kimse üstüne alınmasın da "İti an değneği hazırla" demişler. Altından kalması bilmemneymiş..Zavallı bebe seni. Senin gibi anne babadan edep görmemiş çoluk çocuğa terbiye vermek çok hoşuma gider. Ben buradayım beklerim, yüzyüze bir görüşelim bakalım forumda yazdığın gibi konuşabilecek misin? Yalnız özelden gel abisi, forumu daha fazla kirletme.

Kıskanmaktan, aynısını yapamamaktan bahseden arkadaşlar, siz giderken biz dönüyorduk. İki tane oversize edilmiş sayfanın ortasına adsense koymayı, işi bilmeyenlere kendinize küfür ettire ettire o reklamlara tıklatmayı millet bilmiyor mu? Çok mu derin bilgi gerektiriyor sanki? Aradaki fark karakter farkı. Bir de utanmadan gelip laf konuşursunuz.

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umit dediklerinin çoğu doğru. İnsanları çok büyük bir para hırsı kaplamış. Kaç kişiye yardım ettim günde 0.1$ bile kazanamazken ayda 500-1000$ kazanmaya başladılar. Internetin i'sinde anlamayan adamların ihtiyacı var diye domain aldım kendi ziyaretçilerimi yönlendirdim sitelerine. Her zaman ne olur para hırsına kapılmayın, abartmayın, yetinin dedim. Ama nafile. Adama bakıyorum sitemi aynen kopyalamış koymuş daha fazla kazanmak için bedava bir domain alıp benim siteleri google filtrelemiş bu seferde.

Haram meselesine gelince. Aslında haram klasmanından çıkarmak mümkün olabilir. Reklamı gözünün içine sokmazsın, sitede tıklanacak başka linkler koyarsın reklam harici ne bileyim bu çeşit şeyler. En basit örneği yonlendirin adamlarını takip etse herkes gene yeter. Ben onların yaptığını yapıyorum çok iyi kazanıyorum/kazandırıyorum.

İstesem 10.000$'ı çok rahat geçerim ama 2000-3000$'ı geçmemeye özen gösteriyorum. Fazlası gerçekten fazla. Ama bundan sonra kimseye yardım etmeyeceğim ben de. İspiyon, kopyacılık almış başını gidiyor. Hakeden de arada gidecek bu gidişle. Bu foruma yazmanın gerçekten bir manası yok. Buraya yazacağına Google'a şikayet mailini atarsın daha iyi.

cahveci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
radres' Alıntı:
Umit dediklerinin çoğu doğru. İnsanları çok büyük bir para hırsı kaplamış. Kaç kişiye yardım ettim günde 0.1$ bile kazanamazken ayda 500-1000$ kazanmaya başladılar. Internetin i'sinde anlamayan adamların ihtiyacı var diye domain aldım kendi ziyaretçilerimi yönlendirdim sitelerine. Her zaman ne olur para hırsına kapılmayın, abartmayın, yetinin dedim. Ama nafile. Adama bakıyorum sitemi aynen kopyalamış koymuş daha fazla kazanmak için bedava bir domain alıp benim siteleri google filtrelemiş bu seferde.

Haram meselesine gelince. Aslında haram klasmanından çıkarmak mümkün olabilir. Reklamı gözünün içine sokmazsın, sitede tıklanacak başka linkler koyarsın reklam harici ne bileyim bu çeşit şeyler. En basit örneği yonlendirin adamlarını takip etse herkes gene yeter. Ben onların yaptığını yapıyorum çok iyi kazanıyorum/kazandırıyorum.

İstesem 10.000$'ı çok rahat geçerim ama 2000-3000$'ı geçmemeye özen gösteriyorum. Fazlası gerçekten fazla. Ama bundan sonra kimseye yardım etmeyeceğim ben de. İspiyon, kopyacılık almış başını gidiyor. Hakeden de arada gidecek bu gidişle. Bu foruma yazmanın gerçekten bir manası yok. Buraya yazacağına Google'a şikayet mailini atarsın daha iyi.

+11111111111 hepsi için değil ama bu forumda çok nankör insan var

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ultraturknet' Alıntı:
İlgilisinden başka kimse üstüne alınmasın da "İti an değneği hazırla" demişler. Altından kalması bilmemneymiş..Zavallı bebe seni. Senin gibi anne babadan edep görmemiş çoluk çocuğa terbiye vermek çok hoşuma gider. Ben buradayım beklerim, yüzyüze bir görüşelim bakalım forumda yazdığın gibi konuşabilecek misin? Yalnız özelden gel abisi, forumu daha fazla kirletme.

Kıskanmaktan, aynısını yapamamaktan bahseden arkadaşlar, siz giderken biz dönüyorduk. İki tane oversize edilmiş sayfanın ortasına adsense koymayı, işi bilmeyenlere kendinize küfür ettire ettire o reklamlara tıklatmayı millet bilmiyor mu? Çok mu derin bilgi gerektiriyor sanki? Aradaki fark karakter farkı. Bir de utanmadan gelip laf konuşursunuz.
Msn adresim : [email protected] ekle konuşalım. Bakalım karşı karşıya gelince kimin paçasından sıvılar dökülecek.

DijitalSanat' Alıntı:
Konuşmalarından belli haram yediğin!
Haram yiyosun sanki yanına kar kalcakmış gibi konuşuyosun.
Bilmem daha başına neler gelicek! Adını Umit yazmışın ama çok Umitsiz bi vakasın.
Hem konuyu açan arkadaşın site sahibine mail atmadığını nerden biliyosun.
Helal kazananlar haram kazanını niye kıskansın ki!
Ben şahsen kıskanmıyorum ve de çoğu kişi de kıskanmıyor emin olabilirsin.
Kıskananlar zaten yine hileli yoldan kazananlar.
Konu buraya açılıyor nedeni görün bakın neler yapıyor bizim millet siz yapmayın diyoruz.
Geceli gündüzlü pc başındayım diyorsun ama kazancım haram diyorsun önce bi sen kendini terazi'nin bir kefesine parayı da diğer kefesine koy bakalım hangisi ağır basacak.
Haram yemenin hırsızlıktan bi farkı var mıdır? Başkasının rızkını siz yiyorsunuz.
Son sözüm de haram kazanıyorum deyip göğsünüzü gere gere söylüyosunuz ya buna sadece gülünür ve de milletimizin neden buraya geldiği zaten bellidir.
Bir mesajımın altına şunu yazmıştın :

DijitalSanat' Alıntı:
Bişey mi dedik ya!...

Allah daha çok versin! (Dip not: Ben kimseyi ispiyonlamam.)
Ayda 4000$ civarı iyi para. Ben şu an itibariyle bi tarafımı yırtsam bunun 5'te birini kazanamam. Yalnız bunu böyle buraya yapıştırman senin zararına şimdi izle kazançların düşüşünü

Neyse kimsenin kazandığında gözümüz yok tabi hakkıyla kazanırsa
Evet sen bir tarafını yırtsanda kazanamazsın. Ama ben yırtmadan kazanıyorum. Çünkü ben görmüş, geçirmiş birisiyim.
Haram yediğimide açık açık söyledim. Zoruna giden şikayet eder. Yoksa burada ciyaklamanız umurumda değil. İt ürür, kervan yürür. Köpekler istedi diye, atlar ölmez. vs vs.
Ayrıca bu şahsın foruma yazmadan önce site sahibine mail atmadığını bilmen için r10.net de aynı başlıkta yazılanları görmen lazım. Bir şey biliyoruz ki konuşuyoruz.
Google'a mesaj atmadan buraya neden yazılır onuda söyleyeyim. Kıskanırsın, elinden bir b.k gelmez. Belki buradakiler yarana merhem olur diye düşünürsün. Ve foruma yazarsın. Ama unutmamak lazım ki ; Kel'in ilacı olsa başına sürermiş.
Herkes ile tartışabilirim.
[email protected] . Msn veya yüzyüze. Hiç farketmez.
Bu başlığa daha birşey yazmayacağım. Siz birbirinizi ispiyonlayın. Ben arada malı götürüyorum. Zaten burada benim kültürümü anlayacak kapasiteye sahip olmayan, yaratıklar olduğunu düşünüyorum. (Genel değil. Bir kaçı.)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ArkadaŞlar konu yine nereye gelmiş.

hile yapan kişileri forumdan atamıyoruz iyinet.com ile ilgili olmadığı sürece. ve hile yollarının anlatılıp teşvik edilmesi dışında hile lafını ağzına aldı diye üyeleri de banlayamayız.
ama konuların sürekli bir tarafa çakilmesine de müsaade edemeyiz.

lütfen konuyu ilk açan kişinin dediklerini dikkate alarak mesaj yazalım, karşılıklı konuşmaya dönmesin açılan konular..

konu kapatılmıştır.

saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5