İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

böyle yapsak yasak olurmu?

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi arkadaşlar 2 adet site var diyelim
A sitesi ve B sitesi
Her iki site de de kurallara uygun adsense kodu var. her iki sidede aynı kişin adsense kodu var
A sitesinin ziyaretçisi bayağı var
B sitesinin ziyaretçisi çok az

şimdi A sitesinden B sitesine pop-up açacaz ama b sitesi tam açılcak.
hile hurda kandırmaca olmuycak

böyle bişi yasak olurmu? google adsense den banlarmı?

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadasim bildigim kadari ile sadece adsense kodu olupta popup acarsan yasak ama hiti yuksek bir yerden farkli bir siteye popupta sorun olacagini sanmiyorum..

M

Metalirik

Misafir
Yasak değil, yapabilirsin. Adsense kodunu pop-up açmak yasak.

K

kimsinsen.net

Misafir
tabikide yasak olmaz..

ozaman nasıl hit saylıycan :)).. google buna da karışçak hali yokya..sonucta sen kendi sitenin hitini arttırıyosun google nerden bilcek o siteyi sadace google için açtığını :))

ama şole bi sorun var, sayfa gosterim arttıkca galiba tık başına aldığın para otomatık azalıyor..

bende tam olarak bilmiyorum,forumdada sordum ama cevaplayan olmadı..
kimsenin kesin bi bilgisi yok..
herkez istatistiklere bakarak konuşuyor..
benım sayfa gosterimlerim azken tık başına aldığım parada azalıyor diyor ama bu tesadufte olabilir..

yani google sayfa gosterimi cok olan sitelerden pahalı reklamlarını cekiyo olabilir..

herşey olabilir,tam bir şans oyunu.. herşeyi deniycen..

ama yanılmıyosam ziyaretci sayısını arttırmak,tıklayan olmadıkca zararlı bişi. siteye kaliteli ziyaretci almak lazım.
20 kişi girsin ama 11-12 si reklamlara tıklasın.. ozaman iyi para verıyor.. tabi ki bu da deneme yanılma usulu varılan bi yargı. ortada yine kesin bi bilgi yok.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Adsensede yasak değil. Ben o şekil yapıyorum. Ama webservisten kovulduk o yüzden :)

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wevet full pop up yani pop up kodunda sayfa yüksekliği ve genişliği belirtmiyoz komple siteyi açıyor

örnek kod

<script language="JavaScript">
<!--
window.open('http://bilmemnesites.com');
//-->
</script>

B

bedava.dk

Misafir
Yasak diye biliyorum,adsense kodunu bulunduran bir sitenin ne büyüklükte olursa olsun pop up acmasi yasaktir.

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayde bismillah yaw bazıları yasak bazıları deyil diyor

bu işin ehilleri ne diyor harbiden bu konuda kesin bilgisi olan birileri cevaplarmı please

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedava.dk' Alıntı:
Yasak diye biliyorum,adsense kodunu bulunduran bir sitenin ne büyüklükte olursa olsun pop up acmasi yasaktir.
sallamayalım lütfen iicene örenipte gelelim sallıosakta destekli sallıyalım

cahveci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ehuehu öle bişey olsa her ana sayfada kod var pop up reklam verenlerin hepsi şutlanır

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw ne yasağı olurmu öyle şey, lütfen karıştırmayın.

YASAK OLAN,

- Yalnızca google adsense kodu bulunan bi sayfaya pop-up açmaktır.

Farklı bi siteye pop-up açmak KESİNLİKLE yasak değildir ...

K

kimsinsen.net

Misafir
ama şole bişi varkı, dediğin yontem senın zararına olucak..

cunku sayfa gosterimin cok ama tık sayın az olduğu için kalitesiz reklamlar cıkmaya başlıycak, bu da daha az para demek olucak :))

D

discoface

Misafir
kimsinsen.net' Alıntı:
ama şole bişi varkı, dediğin yontem senın zararına olucak..

cunku sayfa gosterimin cok ama tık sayın az olduğu için kalitesiz reklamlar cıkmaya başlıycak, bu da daha az para demek olucak :))

buna kesinlikle katılıyorum sayfa gösterimin artar tık sayın daha az oranda artarsa,daha az para veren reklamlar cıkıyor. bizzat denenmiş ve onaylanmıştır arkadaşlar

M

Metalirik

Misafir
Test edilmiş ve onaylanmıştır. Az gösterim çok kazanç :) Çok gösterim en iyi reklamın bile getirisini düşürüyor. Buda test edip onaylanmıştır :D

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama şöyle bişey var. adam hitini yükseltmeden nsl tıklama alıcakki, önce biraz tanıtım yap. sonra kaldır pop-up ı. Buda test edip onaylanmıştır :D

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
-----
Site navigasyonunu etkileyen, Google reklamlarını kapatan, kullanıcı seçeneklerini değiştiren veya indirilmesi gereken pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencereleri. Oturum başına 5 taneyi aşmadıkları sürece diğer türlü pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencerelerine izin verilebilir.
-----

Başka bir siteye popup açmanın sakıncası yok demek istiyor bu maddede... farklı domainde gösterilen adsense reklamlar, popup açılan siteyi bağlamaz.

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pekala aynı siteden başka bir sayfaya popup açılsa vede ikisindede adsense olsa buda yasakmıdır.

ayrıca popup açtık vede popup sadece adsense reklamı görücek şekide ayarladık yani reklam sayfanın üstünde bizde sadece sayfanın üstünü gösteriyoruz bu yasakmıdır.

son olarak bazı sitelerin iframe içinde reklam göstererek üste adsense altta linkler ve yazılar şeklinde ayarlamışlar vede siz sayfaya bakınca sadece sitenin içreği ve adsense reklamını görüyorsunuz yani reklamın çıkmasını sağlayan kelimeler gömülmüş bu yasakmıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi