İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bozulan Laptopum XP Pro lisansini yeni Laptopumda kullanabilirmiyim

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bozulan Laptopumun XP Pro lisansini yeni Laptopumda kullanabilirmiyim?
Windows bu lisansimi tekrar aktif hale getirmemi istermi?

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o bozuk laptop unun altındakı etıketı sokemeyecegıne gore kullanamazsın eger sokebılırsen sanmıyorum ama kullanırsın tabi yasal olarak

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kullanırsın sonçta o lisansı bir pc kayıt ettirip almıyorsun.. başka pc ndede kulalnırsın

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 lisans için 1 bılgısayar kullanılır o lısans etıketlerı bosuna yapıstırılmıyor vede delıkı stıcker kullanılmıyor :D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Soyle bisey buldum, burada dedigine gore eger isletim sistemi yeni bilgisayar uzerinde gelmis ise ve sadece o yeni bilgisar kullanimi icindir diyorsa, o XP Pro yu baska bir bilgisayarda kullanamiyormussun.

Benim XP Pro bilgisayar ile gelmisti. Yeni bir XP Pro almam gerekecek.

Eger bilgisayarla gelmemis olsaydida, CD si ile satin almis olsaydim, kullanabilecekmisim.

Provided it was a regular retail one (not one of the OEM ones marked
'for supply only with a new computer' and sold with hardware) you can
transfer it. Go ahead and install; When it comes to activation, if it
is more than 120 days since you last did it, you will find it will go
through on the net just like first time. If not, you will have to
phone a toll-free number that will be given, to explain and swap one
long number for another to check back as you type it in

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir bilgisayarda aktive edilmiş bir lisansı başka bir bilgisayarda kullanamıyoruz. Etiketi kazıma meselesi değil. bu. Etiket olmasada olur önemli olan microsoft veritabanındaki hardware detayları. O zaman bir windows alır tüm pclerime kurarım. Microsoft bunu istemediği her pc ye bir işletim sistemi satmak istediği için bunu yasaklamış. (Çoklu paketler hariç. onlarda zaten tek tek alsan nerdeyse aynı para)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
donanimmerkezi.com' Alıntı:
Bir bilgisayarda aktive edilmiş bir lisansı başka bir bilgisayarda kullanamıyoruz. Etiketi kazıma meselesi değil. bu. Etiket olmasada olur önemli olan microsoft veritabanındaki hardware detayları. O zaman bir windows alır tüm pclerime kurarım. Microsoft bunu istemediği her pc ye bir işletim sistemi satmak istediği için bunu yasaklamış. (Çoklu paketler hariç. onlarda zaten tek tek alsan nerdeyse aynı para)
Tek etkinleştirme çeşidi internet değil. Telefonla etkinleştirme yapınca windows veritabanı diye birşey söz konusu olamaz.

Normalde her bilgisayarı windows ya da başka bir işletim sistemi ile satmak mecburidir ve o xp hangi bilgisayar için faturalandırılmışsa sadece o bilgisayarda kullanabilirsiniz.

Ama yok sonradan bir xp alırsanız etiketini söküp bir bilgisayara yapıştırmak zorundasınız. (Bunu biraz ihlal edebiliriz sanırım :p)

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bende bi hp laptop var, onunla gelen windows'u laptop ve pc'de etkinleştirdim. 3. bir bilgisayarda deneyince çok fazla etkinleştirilmiş kopya gibi bi uyarı verdi. burdan çıkardığım 2 bilgisayarda kullanıma izin verildiği.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun etkinleştirme değil. Olası bir kontrolde kural ihlalinden doğacak ceza ;)

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
e ozaman 2. bilgisayarda etkinleştirirsen bu uyarıyı vermesi gerekmez mi?

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zokkie' Alıntı:
bende bi hp laptop var, onunla gelen windows'u laptop ve pc'de etkinleştirdim. 3. bir bilgisayarda deneyince çok fazla etkinleştirilmiş kopya gibi bi uyarı verdi. burdan çıkardığım 2 bilgisayarda kullanıma izin verildiği.

1 sabit pc de lisanslı yazılım kullanıyorsan taşınabilir bir pc ye kopya izni veriliyor. ikisi aynı anda çalışmayacak sanırım ... detayları var aslında aklımda kalan bunlar.

ayrıca

yeni bir bilgisayarla verilen işletim sistemi lisanslarında (open Lc.de değil) . eğer pc nizde donanım değişikligi yapıyorsanız (örnegin seskartı taktınız) bunu ms'a bildirmeniz gerekiyor. ilginç ama gerçek.

Open lisansı olan kimselerin(firmaların) Adresleri dahi değişse bildirip ben burada kullanıyorum demeleri gerekiyormuş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5