İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bronşit!

mls_x_my1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar .. Ben özellikle bu dönemlerde yani kış aylarında aşırı bronşit oluyorum .. Bu bende doğduğumdan beri var .. Gün içinde pek etki etmiyo ama gece beni kesinlikle uyutmuyor , burnum akıp öksürünce duvarları yumrukluyorum sinirden .. İlaç , sprey , fısfıs gibi şeyler denedim ama 3-4 güne kadar anca geçiriyor .. Bana şöyle aynı gün veya ertesi sabaha bir şeyim kalmıyıcak şekilde tavsiyeleriniz varmı ?

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam burda hic bi arkadas öyle bir vebale giremez sanırım Sonucta alacagınız ilac belki yan etki yapıcak doktorlara bile sordugunuzda muayne etmeden birsey soylemiyor.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Kış aylarının hafif geçtiği yerlere taşın desem?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Doktorlar ne diyor bu işe? Ben de senin gibiyim, Kış aylarım bir rahat geçmez. Sayısız teste girdim, bir çok doktor en sonunda ya psikolojik ya da alerjik tanısı koydu. Fiziksel olarak birşey bulamadılar. İstanbul'da yaşıyorsan hava çok kirli ve yoğun sis var. Yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmemiş demeyin ama, yurtdışından İstanbul'a geldim geçici. Dışarı çıktığımda bariz bir kötü hava geliyor nefes aldığımda. Bir süre alışamadım, her yer de sigara kokusu ve dumanı da ayrı bir olay. Belki seninki de alerjiktir. Her üşütmeye, kışa bronşit kolay olunacak bir hastalık değil çünkü.

Multivitamin veya Immunex tarzı bağışıklık güçlendiricileri mutlaka bu aylarda eksik etme derim. Üşütmelere karşı, tylol hot gibi sıcak parasetamol yararlı oluyor. Boğazlar için pastil (strepsils / bepanthen). Geceleri yatmadan Vicks vaporub ile göğsünü ve sırtını ovup ter at. Ihlamur, nane gibi sıcak çaylardan iç. Balgam söktürücülerden kullanabilirsin doktora danışıp. Sigara, duman ve diğer kokulardan uzak dur. Şişe çektir.Hem kasları yumuşatır, hem soğuğu alır sırtından. Bunlar tabi bronşitlik bir durum olmadan, önlem. Bunları uyguladığında durumu kendin ilaçsız kurtarabilirsin başlamadan.

Olduktan sonra uygun antibiyotik tedavisi doktorun işi, onu tabi bilemeyiz. Hastalığın durumuna göre öyle şıp diye kesecek kadar güçlü hap bir antibiyotik zor. En az 1 hafta kullanırsın öyle olur onlar. Şıp diye kessin diyorsan, yatıp kaba etten penisilini yiyeceksin. 2. ampulde ayağa kaldırır seni.

mls_x_my1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam burda hic bi arkadas öyle bir vebale giremez sanırım Sonucta alacagınız ilac belki yan etki yapıcak doktorlara bile sordugunuzda muayne etmeden birsey soylemiyor.

Sırf post kasmak için böyle yazIYOrsunuz ya deli oluyorum .. Ben size ilaçmı önerin dedim ? İlaç fayda etmiyo 3-4 gün sürüyo dedim .. Ben 1 günde geçirecek koca karı ilaçlarından bahsediyorum ama nerdeeeeee .. Post Post Post

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5