İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Browser tabanlı multiplayer strateji oyunu

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
"Browser tabanlı multiplayer oyun"
Bitirme ödevi olarak bunu aldım. Age of empires tarzı bir strateji oyunu yapmayı düşünüyorum. Hikayem sağlam ve yakında bitiririm.
Planlama bölümünde bu tür oyunları oynayan arkadaşların yardımlarına ihtiyacım var.Mesela savaşlarında başarılı olan taraf, diğerinin toprağını almak yerine vergiye bağlayabilir yada belirli bir sistematikte asker alabilir.... bu tarz değişik fikirleri olan varsa belirtirse sevinirim.
Oyun grafikleri için ben yapabilirim diyen varsa pm atabilir.

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oyunu yaparken içine flash elementler koymanız çok iyi giderdi.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
flash ile ağırlaştırmaya gerek yok bence piyasadaki javascript frameworkler(jquery, mootools, prototype) ile rahatça yapılabilir

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
osmanlı tarzı bir hikaye olabilir. isteyen vergiye bağlar isteyen toprağa el koyar bütün yapıları kendine bağlar. vergi olursa adam sadece sana asker üretir ( arada isyancıda üretebilirki atraksiyon olsun). bu tür oyunlarda asker üretmek için para veya malzeme gider ya. sendede ele geçirilen yerde karakterleri devşirmek için harcama yapılabilir...

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu dışı olacak ama hangi bölümde okuyorsun bil.mühendisliği mi?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
beceriksiz_acemi ,şimdilik kendime yapar gibi hazırlayayım (genelde kendime yaparken daha bi şevkle yapıyorum, özeniyorum). Oyun bitince duruma göre satarsam zaten bu forumdan başka nerde ilan açarımki
osmanlı tarzı bir hikaye olabilir. isteyen vergiye bağlar isteyen toprağa el koyar bütün yapıları kendine bağlar. vergi olursa adam sadece sana asker üretir ( arada isyancıda üretebilirki atraksiyon olsun). bu tür oyunlarda asker üretmek için para veya malzeme gider ya. sendede ele geçirilen yerde karakterleri devşirmek için harcama yapılabilir...
Çok güzel özetledin, isyan falan çıkınca sonlu ve sıkıcı olmaktan kurtulur oyun.Hikayede anadolu selçuklunın dağılışından sonra oluşan (osmanoğulları, karamanoğulları, ... gibi) beylikleri devlet ,ordu düzenine kadar konu alıcam. Zaten Osmanoğulları en son bu beyliklerin tamamını çatısı altında toplayabilmişti
WebmasterEvi bilg. müh evet

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
madem beylikler tarzı olcak bir önerim var. oyun dönem dönem geçsin ve tarih yeniden yazılsın. beylikler zamanındaki dünya haritası olsun. kim hangi ülkeden giriyosa o döneme tekabül eden bölgede oyuna başlasın. çoklu dil desteğiyle çok popüler bir oyun olur dünya genelinde.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Total War serilerinde olduğu gibi;

Veliaht belirleyebilme olsun. Divan'ın üyeleri hep birbirlerine sadık kalmasın, çıkar için birbirlerine gerekirlerse kıysınlar, sana yanlış ihbarda bulunanlar olsun..

Yine "Paşa'ya kelle yetiştirme"nin gereği olarak günümüzde Kiralık Katil de diyebileceğimiz vatandaşlar olsun.

Ülke iyi yönetilemezse halk veya yeniçeri veya halk ve yeniçeri isyan çıkartıp Ayak Divanı istesin.

Şimdilik bu kadar :) Evet biliyorum, bütün bunları yapmak yazıldığı gibi çok kolay :p

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
turkcellin 2003 yılında generaller oyunu vardı generaller.com bi kapattılar bi daha açmadılar. çok süper oyundu. saldırıyordun istersen izliyordun istersen direkt sonuç geliyordu. onun gibi birşey olsa süper olur helikopter vs. alıyorduk savaş gelişmiş grafik değildi karşı karşıya gelip oluyordu ama 1 numara oyundu be :)

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce inş. başarılı olursun,

tavsiyem sıradan olma, mutlaka radikal farklılıklar yenilikler getir.

mesela erepublik diye bir oyun var. bir incele, daha önce bir örneği yoktu. belki aklında başka fikirler canlandırabilir.

şimdiden kolay gelsin..

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
selim61, bu projen hayatta mı? böyle birşeyler oynamak istiyorum şu an :))

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
selim61, bu projen hayatta mı? böyle birşeyler oynamak istiyorum şu an :))
Babacan bitirme ödevi olarak 100-100 aldım ama projeye zaman bulup kalıcı bir savaş stratejisi geliştiremedim, idarelik bişi giydirmiştim.Baştan güzel gözüküyordu ama gerçekten çok zor bi proje oldu. Algoritmalar, programlama, tasarım, 3d tasarım, js, css... hepsi bana ağır geldi :) Birde o kadar ilanıma rağmen köy için bir 3d tasarımcı bulamamıştım. Sketchup da kendim tasarladım (ham hali) ama ben her zaman profesyonel birşey istemişimdir, birini bulursam versiyon2 yi tasarlatıcam. Savaş stratejisine dönersek yapıcam ve ilk burdaki değerli arkadaşlara servis yapıcam :)
Oyunun adı Beylikler, domainide beylikler.com

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
haha, test61 köyü :D
Seni her gördükçe Trabzon aklıma geliyor.

Neyse, köyün tasarımı genede kötü olmamış.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
age of ta çizseydin. Gerçi oynamadım ama herhalde harita editörü vardır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5