İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu çakala ne denir?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bu şerefsiz üstelik maraşta oturuyor bi zamanlar paraya ihtiyacım oldugu bi zaman bi site satmıstım (siteyi satlık diye yazdıgımda birisi tanıştırmıştı msnden maraşlı bi cocuk var ona sat hemşerine diye, daha önce tanımıyordum) degerinden belkide cok ucuza satmıştım ve bu çakalda hiç güven sezmedim ama hiçbir kötülük yapmadım ve hiçbirşeyini yanlış yapmadan, domain transfer etmeyi reglemeyi bilmedigi halde tek tek harf harf ögrettim hatta kendisine domain dahi aldım kendi paramla. hiç birşeyden anlaamaz chatten baska ama o siteyi satarken bana dedigi kelime şuydu

- Ben site işinden anlamam biliyorsun, sohbet kısmını irc sunucuma yönlendir gerisinden zaten anlamam yine sen kendi siten gibi kullanırsın.

aynen bunu söyledi ve adsense reklamlarım sitesinde duruyordu kanallayarak. sifreleri bir baskasına vermis ve benim kanal ekledigim ve aynı zamanda o sattıgım sitede kodlarım dururken şifreyi verdigi kişi kendi adsense kodlarını eklemişti ve banlatmıştı.

şimdi babasının dahi telefon numarası var. önce babasını arayacam anlatacam durumu sonrada tuttugum ilk yerde süründürmezsem ben insan degilim.

Arkadaşım buna direk " BESLE WEBMASTERI hekLESİN SENİ SPYWARE'LESİN HERKESİ " diyebilirmiyiz :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bence artık konuyu kapatsak daha iyi. ortada bi "emeği çalma" var. kim ne derse desin. bunu gidip evde bakıcak olsaydı bakardı, yayınlamazdı kendi sitesi diye.

ayrıca o virüsün nasıl yayıldığını detayları için, www.r10.net/x/28024-x.html

isteyerek veya istemeyerek yayıyor sonuçta bu virüsü. size de bulaşmaması için güvenlik önlemlerinizi alınız. bilgisayarınıza bulaşırsa ftpden sizin sitelere de bulaşma ihtimali varmış.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
tam olarak bilmiyorum ama herhalde virus tüm php html uzantılı dosyalrınıza frame içinde bir site yazdırıyormuş. Ve bu sitede virusu yayıyor.

Zaten benim o yüzden bütün arşiv gitti. hepsini temizleme gibi de bir durumum olmadığından malesef format atmak zorunda kaldım...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
bence artık konuyu kapatsak daha iyi. ortada bi "emeği çalma" var. kim ne derse desin. bunu gidip evde bakıcak olsaydı bakardı, yayınlamazdı kendi sitesi diye.

ayrıca o virüsün nasıl yayıldığını detayları için, www.r10.net/x/28024-x.html

isteyerek veya istemeyerek yayıyor sonuçta bu virüsü. size de bulaşmaması için güvenlik önlemlerinizi alınız. bilgisayarınıza bulaşırsa ftpden sizin sitelere de bulaşma ihtimali varmış.

Hem fikirim Teşekkürler..

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tam olarak bilmiyorum ama herhalde virus tüm php html uzantılı dosyalrınıza frame içinde bir site yazdırıyormuş. Ve bu sitede virusu yayıyor.

Zaten benim o yüzden bütün arşiv gitti. hepsini temizleme gibi de bir durumum olmadığından malesef format atmak zorunda kaldım...

Aynen Benım Arsivde Oyle Gitti.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bende sayfa açılmadı şansıma ,koymayın böyle linkleri ya (şimdi bütün dosyaları rar lıyorum korkudan)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5