İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Domain En fazla Ne kadar eder acaba ?

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Domain ismi : 5te.org

rj3w3a.jpg

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
sürekli takip ediyorum okadar kişi baktı kimse yorum yapmadı , yazın bişeyler.

domainize

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer herhangi bir dilde ve sektörde herhangi bir anlamı yoksa, ve "5te" ile ilgili bir projesi olan kimseyi bulamazsan en fazla register fiyatına satılabilir.

Buradan da fikir sahibi olabilirsin:
http://www.3character.com/priceguide.html

,ki genelde buradaki fiyatlar ortalamanın biraz üzerindedir.

domainize

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sürekli takip ediyorum okadar kişi baktı kimse yorum yapmadı , yazın bişeyler.

Bu arada sana bir not: Yazalı sadece 23 dakika olmuş, çok kişi baktı kimse yorum yapmadı diyorsun. Ne yazık ki Türkiye'de domain'den anlayan çok az kişi var. Anlayanların çok çok azı bu forumlara takılıyor. Ve o kişilerden de çok daha azı senin bu tarz sorularını sallayıp yorum yapıyor. Günlerce-haftalarca yazdığın bir soruya herhangi bir yorum alamayabilirsin, satışa çıkarttığın domain'in ne kadar uygun olursa olsun teklif almayabilir; şimdiden hazırlıklı ol.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
teşekkürler cevabınız için. ama bi sektörün veya şirketin bir adı değilse neden (.de)'ye kadar alınmış ?

domainize

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir çok nedeni olabilir, bilemiyorum:
1- Bir şirketin adıdır.
2- Bir sektördeki bir üründür.
3- Herhangi önemli bir "şey"in kısaltmasıdır.
4- Eskiden trafiği olan önemli bir siteydi.
5- Tesadüf.

Bunu google'dan ve abbreviation (kısaltma) sitelerinden araştırabilirsin. Ama büyük anlamlar yüklemene gerek yok, tesadüf çıkarsa hayal kırıklığına uğrama.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
teşekkürler cevabınız için. ama bi sektörün veya şirketin bir adı değilse neden (.de)'ye kadar alınmış ?

en önemli sebebi net ve com domainlerinde bu ismin önemli olduğu.

org olunca 5te'nin bir anlamı olmuyor ki 3 karakterli org domain çok fazla var boşta.

yani anlayacağın 5te.net veya 5te.com olsa XXX$ şansı fazlasıyla olabilir ama org'da aynı şey geçerli değil.

ekstra olarak org olması şu şekilde işe yarar eğer domain 2000 kayıtlı veya 2001..2002 şeklinde kayıtlıysa ozaman 3 karakterli org domaini istediğin fiyattan satabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5