İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu domainlerin ederi nedir?

M

Metalirik

Misafir
Uygulama geliştiriciler (Yazılım) sektörüne yönelik bir kaç domain,
Sizce bunların ederi nedir?

turkmcsd.net ( MCSD.NET sertifikasyon programı )
turkaspx.net (Asp .Net dilini bilenler bilecektir ki *.aspx'dir.)
Com domainlere göre daha cazip olması hepsinin .NET teknolojileri ile alakası olmasıdır.
elimde değil ancak turkmcse.com domaini ile bunların birlikte fiyatları sizce ne kadardır tek tek bunların?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Metalirik' Alıntı:
Uygulama geliştiriciler (Yazılım) sektörüne yönelik bir kaç domain,
Sizce bunların ederi nedir?

turkmcsd.net ( MCSD.NET sertifikasyon programı )
turkaspx.net (Asp .Net dilini bilenler bilecektir ki *.aspx'dir.)
Com domainlere göre daha cazip olması hepsinin .NET teknolojileri ile alakası olmasıdır.
elimde değil ancak turkmcse.com domaini ile bunların birlikte fiyatları sizce ne kadardır tek tek bunların?

Bence domainleri satmakta acele etme biraz daha beklersen yararına olacaktır.Çünkü asp.net daha tam oturmadı diyebiliriz.Şuanda pek bir taliplisi olacağını sanmıyorum.Tabi bunlar benim kişisel fikirlerim.

KaPPaDoX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim normal domaini aldığım kadar fiyat eder
yani 13 $

M

Metalirik

Misafir
Kappadox, bunlar yazılım sektöründeki insanlara yarayabilcek domainler.
turkmcse.com sitesinin sahibi ile irtibat kurarmısın sadece domaine benden 1000 $ istedi.
Sektör dışında birisin heralde ki MCSD.NET ne MCSE ne ASPX ne pek anlayamamışsın, Kraliste bende düşündüğün gibi uzun süre elde tutmayı düşünüyorum.

+
turkasp.net domainine sahip arkadaşda burada domainini 500 ytl fiyattan açmıştı satışa.

Toplistler, hitlistler, mp3ler oyun siteleri dışındaki işlerde sanırım doğal olarak alışık değilsiniz normaldir :p

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
demin gittigidiyordaki domainlere baktım da beş para etmez domainlere dünyanın parasını istiyorlar. turkasp.net domainine kimsenin 500 ytl vereceğini zannetmem. uçuk bir fiyat. artı olarak senin elindekilerde en çok 50 ytl eder gibi. bana sorarsan o kadar da etmez. türkçe domainlere para verecek adam bulmak zor. mesela bende onlinebilet.net ve elektronikbilet.com diye iki domain var. satmaya kalksam ikisine 50 ytl verecek adam zor bulurum.

KaPPaDoX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Metalirik' Alıntı:
Toplistler, hitlistler, mp3ler oyun siteleri dışındaki işlerde sanırım doğal olarak alışık değilsiniz normaldir :p

ben kendi adıma söyledim zaten..
Son söylediğin komik değil..

M

Metalirik

Misafir
www.turkmcse.com yayında olan bir site tek domain için 1000 $ istedi :p
Doğru aslında isteyen ister ama gider fiyatı belki 50 ytl'dir sizde haklı olabilirsiniz bu işin gider piyasası ve istenilenler cok farklı oluyor nedense anlamadım gitti

D

dnturkey

Misafir
yani herkes bir şeyler istiyor ama önemli olan alıcısı. o 1000$ istiyor diye senin domainin değerli olmaz. çünkü o 1000$ ın alıcısı yoktur ki seninkinin olsun.

ama elinde tutarsan ilerde bir şeyler olabilir belki..

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Metalirik' Alıntı:
www.turkmcse.com yayında olan bir site tek domain için 1000 $ istedi :p
Doğru aslında isteyen ister ama gider fiyatı belki 50 ytl'dir sizde haklı olabilirsiniz bu işin gider piyasası ve istenilenler cok farklı oluyor nedense anlamadım gitti

Ancak orada sana verdiği fiyat bambaşka bir durum.Şimdi düşün senin kurulu bir düzenin var ve sitenin satmayı düşünmüyorsun.Biri geliyor diyor sana domaini satar mısın?O zaman verilecek rakam tabi ki uçuk olur.Banada gelip deseler alayım diye 100$ derim.Ama değeri 100$ mı tartışılır.Sen en iyi biraz beklet.Yada oraya bir site aç site biraz tutarsa belki komple site+domain şeklide satabilirsin.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
domainin değerini artırmak için en güzel yol o domainin pr ını yükseltmek.
benim elimde var bazı ingilizce domainler pr ını 5 veya 6 yapabilirsem bir 5000 - 10000 arası satabilirim ama o zaman da satmaya yanaşmam gibi geliyor zira pr sini 5 - 6 yapabilirsem adsense ten aylık 2000 kazanabilirim.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç acele etme uygun zamanı bekle. Benim bir arkadaşımda da bunlara benzer ama biraz global bir domain vardı. Yani turk ifadesi yer almıyordu. 1.5 sene boyunca satılık yazdı domaine 1 kişi almadı. Sonunda bir teklif geldi 7000$'a verdiler. Yani birazda şans ve zamanlama önemli.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla yapılacak projelere göre belli olur bu fiyatlar eger büyük bir proje lursa fiyatları yüksek olur.. ama suan bu tür işlere bir proje yapan olmaz gibi geliyor gene sana kolay gelsin.

normal fiyatı 10-15$ arası bence..

M

Metalirik

Misafir
Yorumlar için teşekkürler.
Satmayı düşünmüyorum zaten, proje bazlı ilerde geliştireceğim.
5-10 sene sonra gene düşünürüm durumu nedir diye :)

M

Metalirik

Misafir
Ek not, yazılımcı olduğum için ileriye dönük projelerim var tabiki sadece bir piyasa değerlendirmesi yapmak istedim, tekrar yorumlar için teşekkürler.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence domainler çok güzel... Whois bilgilerini doğru gir, telefonunuda ekle :) günün birinde telefonun çalabilir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5