İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu durum kurallara aykırı mıdır?

World-Wide-Web

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabancı bir domainim var 1.000 tekil hiti olan domaini kullanmadığımdan sayfaya sadece arama için adsense koydum, onun dışında hiçbirşey yok bu kurallara aykırı mıdır?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aykırı olması gerek..
İçerik olmayan sitelerde adsense yada arama kullanılamaz.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu dururmun arama için adsense de kurallara yakırı olacağını sanmıyorum, çünkü aranan kelimeye göre google arama sayfasında reklam çıkarıyor.
Bence güzel bir düşünce umarın getirisi iyi oluyordur.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede aykırı olacağını sanmıyorum kimin ne arayacağını sen belirlemiyorsan hiç bir sorun çıkmaz..

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
burda sormak yerine adsense program kurallarını okusanız tam süper olacak : https://www.google.com/adsense/supp...ceid=asos&subid=ww-ww-et-HC_entry&medium=link
google açık açık belirtmiş:
İçerik tabanlı olmayan hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.
veya da açık olarak:
Sayfa içeriğiyle ilgili olsun ya da olmasın, sadece reklam gösterimi için hazırlanmış hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyide burada reklamdan değil aramadan bahsediliyor

googleye sormak lazım

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katılmıyorum
arama yapan kişi belli bir keyword arar, çıkan sonuçlara verilen reklamlara tıklarsa da para kazandırır. Reklamverenin aleyhine bir durum teşkil etmez arama sonuç sayfasına kişinin nereden geldiği. O kural içerik ve bağlantı reklamları için geçerli olmalıdır.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Katılmıyorum
arama yapan kişi belli bir keyword arar, çıkan sonuçlara verilen reklamlara tıklarsa da para kazandırır. Reklamverenin aleyhine bir durum teşkil etmez arama sonuç sayfasına kişinin nereden geldiği. O kural içerik ve bağlantı reklamları için geçerli olmalıdır.

kurallar uygulanmak içindir yorumlanmak için değil. arama için adsense sayfasındada verdiğim kurallara uyulması isteniyor: https://google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=9880&topic=144

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman kurallara uyup saçma sapan sayfalar atacaksın adsense nasıl nazlanıyorsa sende nazını çekecesin biraz bu sayfalarada adsense reklam birimi koyma gösterim olarak bişe alma zaten maksat adsense aramayı kullanman bu şekilde diğer sayfalar sanki hile yapıyormuşsun gibisi olmaz yani sana kimse hile yapıyorsun diyemez demeside pek etik değil zaten..

örnek www.fanstreet.com

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer üstüne "Forex yazıp arama yapınız çıkan reklamlara günde bir kez tıklayınız" yazarsan kurallara aykırı olur :)
Onun haricinde bir aykırılık olacağını sanmıyorum.Çünkü içerik için reklam içeriksiz sayfada olmaz ama arama içeriksiz sayfada olabilir ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5