İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Duruma Kim Dur Diyecek...

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Atatürk`ün dünyada `ba?ö?retmen' sıfatlı tek lider
oldu?unu, Bir geometri kitabı yazdı?ını, Üçgen, açı,
dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin
(Türkçe) isim babasının bizzat Mustafa Kemal oldu?unu.

Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim
oldu?unu.

''Atatürk'' çiçe?i'nin adını, çiçe?i bulan Wanderbit
Üniversitesi profesörlerinden doktor Kirk Landın`in
koydu?unu ve bu çiçe?in tüm dünyada bu isimle üretilip
satıldı?ını.

Yunan ba?komutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı
olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk
büyükelçili?ine giderek, Atatürk`ün resminin önüne
geçti?ini ve saygı duru?unda bulundu?unu.

''Mimber'' adında bir gazete çıkarttı?ını ve 52 sayı
yayımlanan gazetede ilk defa sansür kelimesi
geçti?ini.

Kurtulu? Sava?ında rütbe alan bir çok
kadın askerlerimizin oldu?unu, Dünya tarihine geçen tek bir
üste?menimizin oldu?unu, Üstte?men Kara Fatma'nın 700
erkek, 43 kadından olu?an bir müfrezenin reiseli?ine
bizzat Atatürk tarafından atanmı? oldu?unu.

Bir röportajda "Birle?mi? Milletlere üye olmayı
dü?ünüyor musunuz?" diye soruldu?unda "?artlarımızı
koyarız, kabullerine ba?lı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak
için, davet gelirse dü?ünürüz" dedi?ini ve bunun üzerine BM yasasının
de?i?tirildi?ini ve üyeli?e davet
edilen ilk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti oldu?unu.

1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en
buhranlındöneminde, danı?man, senatör ve bakanlarından
olu?an yüz yirmiden fazla ki?iye; "?u anda hiçbirinizi de?il, büyük istidadı ile

MustafanKemal'i görmek için neler vermezdim" dedi?ini.

1938'de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir ?iirde;
"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse
onun elinden tutmak isterse ba?ına Mustafa Kemal gibi
lider getirir" denildi?ini.

1996'da Haiti Cumhurba?kanının vasiyetinde, mezar
ta?ına yazılmasını istedi?i metinde; "Bütün ömrüm
boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü
anlamı? ve uygulamı? olmaktan dolayı mutlu öldüm"
yazdı?ını.

2000'de ABD Ba?kanı'nın milenyum mesajında; ''
Milenyumun hiç ?üphe yoktur ki tek devlet adamı
Mustafa Kemal Atatürk'tür. Çünkü o yılın de?il asrın
lideri olabilmeyi ba?armı? tek liderdir" denildi?ini.

2005'de Amerika'nın en ünlü ekonomistlerinden birisi
olan Mr. Johns`un önerisinin "Türkiye ekonomiyle
sava?ta bir tek Atatürk'ü örnek alsın yeter" oldu?unu.

*2006'da ise AB Uyum yasalari geregince devlet
dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldirilmasinin
istendi?ini.

SONUÇ OLARAK BÖYLE B?R İNSANIN SADECE VE SADECE MUC?ZE OLDUĞUNU KABUL ETMEK GEREK?R; DE??L M? ARKADA?LAR?

Avrupa Birliğini Protesto Ediyorum...

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Öyle avrupa birliğine birşey derdim de arkadalara ayıp olur. Ben avrupa birliğine karşı değilim gircez böyle herşey çok güzel olcak gibi geliyordu pek anlamam ama değişen birşey olmucağı kesin. Ve devlet dairelerinden ATATÜRK ün resmi kaldırılcaksa istemem ben avrupa birliği fln. Gitsinler diğer tarafa kaç tane ülke var.

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Bir yandan güzel olacak bir yandan kötü avrupa birliğine girmemis çünkü türk örf ve adetleri ortadan kalkacak bir süre sonra bizim çocuklarımız bunları bilmeyecekler ama iyi tarafıda ülke biraz olsun boşalacak.. doğudan doğu anadolu karadenizden göç eden insanlar artık istanbul yerine ingiltere kafalarına göre bir yere gidecekler...

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
çünkü türk örf ve adetleri ortadan kalkacak bir süre sonra bizim çocuklarımız bunları bilmeyecekler ama iyi tarafıda ülke biraz olsun boşalacak.. doğudan doğu anadolu karadenizden göç eden insanlar artık istanbul yerine ingiltere kafalarına göre bir yere gidecekler...

Cok ama cok yaniliyorsun. AB konusunda yeterince bilgiye sahip degilsin.
Öncelikle kimse türk örf ve adetlerini kaybetmez. Kaybetmesi icin bana neden gösterir misin? Adamlar senin bayramlarini kaldirmiyorlar geleneklerini degistirmiyorlar. Tutturmusunuz bir kokorec ona inanip gidiyorsunuz.
Kokorec filan kalkmaz. Avrupada bunun gibi neler satiliyor biliyor musunuz?

Ben Avrupa Birligine üye Avusturya Vatandasiyim. Dünyanin heryerine serbest dolasim imkanim var. Ama bu demek degilki Türkiye alinirsa serbest dolasim imkani verilecek. YANILIYORSUNUZ
Ispanya ya ekonomisi düzelmedigi icin serbest dolasim imkani verilmedi. Euro yu kullanamayan avrupa birligi üyesi ülkeler var.

Unutmamaniz gereken bir gercek var. Kedinin fareyle oynadigi gibi Türkiye ile oynuyorlar. Türkiye yi asla ama asla o gruba dahil etmiyecekler. Aci ama gercek.

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Protestona katılıyorum daha fazla sömürülmemek ve değerlerimi korumak adına avrupa birliğini ve kapısında şamar oğlanı olanları protesto ediyorum

I

indirbir.com

Misafir
arkadaşlar zaten almak istemiyorlar.. bunlar bahane...

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cok ama cok yaniliyorsun. AB konusunda yeterince bilgiye sahip degilsin.

fikrini söyledin buna cani gönülden kutluyorum herkes kendi fikrini söylemeli ama el elden üstündür... ( senin fikrinede katalıyorum kesinlikle bir kısıtlama olacaktır..)

sana ufak bir örnek vereyim...

Düsünce Öğürlüğü olsun herkes istedigini konussun diyorlar.. (bunu P.?.?) için soyluyorlar bu adamlar konussun söz sahibi olsun diye ama fransızlar ermeni soykırımı yok diyenlere ceza veriyor bunun neresinde kaldı avrupa birliği bunu anlamış değilim ben... sen anlabilmissen bizede anlat made okadar çok bilgin var bizimle paylasta bizde bilgilenelim.. sen birsey bilmiyorsun demekle olmuyor..
saygılarımla...

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
AB ye girmek isteyen her Türk vatandaşıyım diyen kişileri protesto ediyorum bende....

+ rep

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fikrini söyledin buna cani gönülden kutluyorum herkes kendi fikrini söylemeli ama el elden üstündür... ( senin fikrinede katalıyorum kesinlikle bir kısıtlama olacaktır..)

sana ufak bir örnek vereyim...

Düsünce Öğürlüğü olsun herkes istedigini konussun diyorlar.. (bunu P.?.?) için soyluyorlar bu adamlar konussun söz sahibi olsun diye ama fransızlar ermeni soykırımı yok diyenlere ceza veriyor bunun neresinde kaldı avrupa birliği bunu anlamış değilim ben... sen anlabilmissen bizede anlat made okadar çok bilgin var bizimle paylasta bizde bilgilenelim.. sen birsey bilmiyorsun demekle olmuyor..
saygılarımla...

Ben sana hangi konuda yanildigini söyledim. Sen dedinki, örf ve adetlerimizi kaybedecegiz. Ben de neden kaybetmeyecegimizi anlattim.
Biz burada avrupa birligi sisteminin dogrulugunu tartismadik. Her sistemin hatalari vardir. Ayrica unutulmamasi gerekirki Avrupa Birligi Hacli Seferlerinin yeniden dogusudur. Tabiki adamlar kendi cikarlari dogrultusunda bunu kullanacaklardir.
Ben size olacaklari söyleyeyim.
Türkiye herseyi kabul edecek. Ver kurtul politikasiyla KKTC elden gidecek. Sizi aynen sömürecekler. Ülkenin tüm olanaklarindan kullanacaklar. Ve ondan sonra diyecekler ki sizi AB ye aliriz ama serbest dolasim olamiyacak. Hic bir vatandasiniz bizim ülkemize gelemez. Biz istedigimiz gibi gelir ülkenizde istedigimiz yerden ev arsa gayri menkul satin aliriz.
Türkiye yi öyle kolay kabul etmeyecek. Eninde sonunda kabul edecekler ama sizi eliniz kolunuz bagli biraktiktan sonra. Avrupada Türkiye üzülerek söylüyorum kukla durumuna düstü. Ve adamlar gülüyorlar AB konusunda.
Bunu bu duruma düsürenler utansin. Tabiki utanacak haysiyetleri varsa

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle katılıyorum

Arkadaslar benim bir teorim var bilyiroum nederece doğru görürsünüz yakın zamanda fransada seçim olacak ve biz bu adamların seçimlerinde büyük rol oynuyoruz ve orhan pamuk (mendil) diye bir adam çıkıyor ve bütün ülkeyi bir anda satıyor. bunların hepsi bir seçim politikası bizim ülkemizi bir kişi mendil gibi kullanıdırıp soykırım yasası ile oy toplamak isteyen kisilere yandaşlık yapıyor. ve bü bizim düşünürümüz daha düne kadar kitaplarını okuyorduk... hepsi eskicide :)

ayrıca su konuyada deyinmek istiyorum bu gün türkiyenin en büyük problemine kucak açan bir ülke (p.?.?) yandaşlarını kendi ülkesine kabul eden ve diğer yandası Danimarka basınında yer alan ve İslam dünyasının büyük tepkisine neden olan Hz. Muhammed'in tasvir edildiği karikatürler ve bunları ilk olarak dünyada fransa yayınlıyor... iste türkiyenin en büyük düşmünları.. bunlar göz ardı ediliyor.. bunlara hala göz yuman kisiler var...

Biliyormusun Arkadaslar İbrahim Tatlıses Hülya Avşara evlenme teklifi etmiş.

insanlarımız bunları merak ediyor yukarda yazdıklarımızı değil neyse arkadaslar gerçekten dolmusun kusura bakmayın...

Merchant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demek bu kadar ileri gidildi.Türk halkının bunu kaldırcağına inanmıyorum.

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk halkını böyle uyuturyorlar.

İbrahim Tatlıses Hülya Avşara evlenme teklifi etmiş. :(

Yazık Yazık bir tane daha Mustafa Kemal Atatürk yok...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5