İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu hata neden var.

K

KIFO

Misafir
Sitemizde ara sıra bu hatayla karşılaşıyoruz. Bişeye tıkladığımız zaman veya login olduğumuz zaman özellikle. Bunu nasıl halledebiliriz?

clipboard01fs6.gif

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
neyi çağırdıktan sonra geliyor bu sayfa ,aynı sorun bendede var ,,benimki zannediyorum host kaynaklı.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bendede bir aralar veriyordu bu hatayi, ASP Host'da. :) Kendi kendine düzeLdi Sonra..

Sunucu İzinleri ile alakali birsey olabilir.

K

KIFO

Misafir
dfsg

şu anda smf forum bölümünün login olurken veriyor, bazende joomla nın admin bölümünde çıkıyor. yani iki farklı portal dada çıkıyor. hosttanmı kaynaklanıyor acaba

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arada sıradamı çıkıyor?
Arada sırada çıkıyor ise host firman ile bir görüş ama sürekli çıkıyor ise apache hata kayıtlarından inceleyebilirsin tam olarak neden kaynaklandığını yazıyordur...

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
database kaynakli bir hata . kullandiginiz database .mdb ise okuma yazma degistirme yetkisi verirseniz sorun cozulecektir

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dosya izinleri ile alakali bir hata, dosya permissionlariyla oynarsaniz düzelecek. Ama siz oynamadan arada bir gidip geliyorsa sunucudaki apache loglarina bakin, suExec ile derlenmisse galiba chmod 777 de bu hatayi veriyordu yada 777 mi olmaliydi tam olarak aklimda değil. okan23 ün bu konuda gayet güzel bir mesaji vardi, bulursaniz yardimci olur.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ozel nedenlerin aksine bu hata sunucuda meydana gelebilecek her turlu ic hataya isaret eder. Ne oldugunu sadece error log dosyasindaki satirlarda gorebilirsiniz.

PHP'de login de bir ariza cok nadir meydana getireceginden. .htaccess direktifleri de akla gelebilir. Yine de hata kaydina bakin.

A

ay-tr

Misafir
İzinlerden kaynaklandıgını düşünüyorum. pleski kurarken bileşenlerde hata yapılmış bu sorun surekli karsına cıkar tavsiyem yedeklerini alıp plesk i kaldırmak daha sonrada bileşenleri tekrar kaldır ve yukle plesk i sunucuna yeniden kur. ama bileşenlerde dikkat et.

Sormak istedigim diger bir soru ise bu hatayı veren domain serverin ana ip adresindemi yoksa serverin yanında verilen ip adreslerindemi.

K

KIFO

Misafir
izinlerden değil

izinlerden olmadığı kesinleşti. portalın izinlerini teker teker kontrol ettim ve yeniden verdim ama aynı.

A

ay-tr

Misafir
izinlerden olmadığı kesinleşti. portalın izinlerini teker teker kontrol ettim ve yeniden verdim ama aynı.

o zaman dostum bileşenlerde sorun var plesk i kaldırıp tekrar kur bileşenleride aynı sekılde bileşenlerin kurulumu bitmeden plesk in setup una geçme.

R

rencber

Misafir
dostum o hata içinde çalıştırılabilir dosya olan bir klasörün chmod 777 ile halka açılmasından kaynaklanır. security enchanced ön planda olan RHEL3.0 da bizzat test ettiğim bir güvenlik unsurudur. "ne adamsın be owner, halk beni değiştirebiliyoken sen de webmaster geçiniyosun" anlamına bile gelir, tabiri caizse :). klasörün chmodunu 755 yap.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chmod ayarıdır bu hata ama %100 netlik için host firmana söyle hata loglarına baksınlar.

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadalar ,

server erors hatası vermiş sistem. Bu hatanın okadar çok sebebi vardır ki, kesinlikle net birşey söyliyemezsiniz. Net birşey söylemek için hosting kontrol panelinden özel sayfa hatalarını iptal etmesi gerekiyor. Daha sonra firefox ile siteye girsin aynı yere, orada hata mesajı kabak gibi ortaya çıkacak. Onu görünce zaten sebebi ortaya çıkar. Yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi