İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu hata neyden kaynaklanır..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to xxx.xxx.49.190:xxxx in /home/radyoxxxx/public_html/radio_stats.php on line 7

scriptin 7 nci satırında ise şu veriler var

PHP:
$scfp = fsockopen("$scip", $scport, &$errno, &$errstr, 30);

script te herşey normal iken cumartesi günü sunucuda ki gidip gelmelerin ardından böyle hata almaya başladım. script ile hiç bir oynama yapılmadı zaten çok basit birşey shoutcast radyo bilgilerini sayfaya çekiyordu.. anlam veremedim yardımcı olabilecek varmıdır

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Soket araciligiyla baglanti yapamiyor. Shoutcast + web server ayni yerdeyse shoutcast buyuk ihtimalle down olmus, uzakta bir yerdeyse port kapanmis/firewall hadisesi olabilir.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Soket araciligiyla baglanti yapamiyor. Shoutcast + web server ayni yerdeyse shoutcast buyuk ihtimalle down olmus, uzakta bir yerdeyse port kapanmis/firewall hadisesi olabilir.

radyo aynı dc de fakat arkadaşın sunucusunda firewall var cisco en son cumartesi makina down olduktan sonra update ettik ondan oldu sanırım :s

unix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
port veya ip blocklu kesinlikle firewall işi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi