İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu hatayı nasıl çözerim?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver]General error Unable to open registry key 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0x5ff8 Thread 0x3bbc DBC 0x11cb024 Jet'.

deneme/default.asp, line 43

line 43 şöyle:

rsCount.Open "accounts", DB_CONNSTRING, adOpenStatic, adLockReadOnly, adCmdTable

sanırım veritabanıyla ilgili bir sorun, ne yapmam gerekli? veritabanı access2000

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Veritabanı bozulmuş olabilir. Accessle açıp sıkıştır ve onar yapıp dene istersen.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sanırım yazdıgın degişkenle db deki degişken isimleirnd esorun var bir kontrol et

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
sanırım yazdıgın degişkenle db deki degişken isimleirnd esorun var bir kontrol et
Ozaman general hata vermemesi lazım. Çok az parametre gibi bir hata veriyordu. Ya IIS te ya veritabanında sorun vardır.

Durup dururken mi vermeye başladı bu hatayı? Yoksa birşey mi yaptınız ?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hazır bir script bu. zip'ten çıkardım, veritabanına ve resim klasörüne yazma iznide verdim. local host'ta çalıştırdım, bu hatayı verdi. hiç bir değişiklik yapmadım.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web e atıp test eder misin birde? Ya da Upload et bir yere bizde indirip test edelim.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu hata web'te çıkmıştı, local host'taki türkçe hata ise şöyle:

Hata Tipi:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005)
[Microsoft][ODBC Microsoft Access Sürücüsü]Genel hata 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0xfa0 Thread 0xc68 DBC 0x132683c Jet' kayıt defteri anahtarı açılamadı.
/deneme/Default.asp, line 43

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
db yolu ok.

yazma yetkiside ok.

scripti yazan arkadaşa mail attım, bakayım o ne dicek.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hatta DB yolunu gösteren bir config.asp gibi birşey varsa onu server da tek başına çalıştırmayı dene. 127.0.0.1/deneme/config.asp gibi. Bakalım o zaman hata verecekmi.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kusura bakmayın, asp'de yeni olduğumdan yanlış bilgiler vermiş olabilirim, bağlantı kodu bu olsa gerek:

<%
Dim DB_CONNSTRING
DB_CONNSTRING = "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DBQ=" & Server.Mappath("\database\database.mdb") & ";"
%>

Db yolu sadece default.asp dosyasında gösteriliyor.

airamasya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ozaman general hata vermemesi lazım. Çok az parametre gibi bir hata veriyordu. Ya IIS te ya veritabanında sorun vardır.

IIS gereksinimi duymaz vstudio sanal bir IIS oluşturup çalıştırır zannımca veritabanı sorgunda problem var alan adları tutmuyo olabilir yada v.s. kodları açık yazarsan yardımcı olabilirm

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
default.asp'nin en başına

<%on error resume next %>

yazıp çalıştırırsan, sayfada eksik kayıt vs. varsa sorun ordan kaynaklanıyordur.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SpongeBob' Alıntı:
kusura bakmayın, asp'de yeni olduğumdan yanlış bilgiler vermiş olabilirim, bağlantı kodu bu olsa gerek:

<%
Dim DB_CONNSTRING
DB_CONNSTRING = "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DBQ=" & Server.Mappath("\database\database.mdb") & ";"
%>

Db yolu sadece default.asp dosyasında gösteriliyor.
wwwroot klasörü içine database diye bir klasör oluştur ve veritabanını oraya taşı. Birde öyle dene.

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zokkie' Alıntı:
default.asp'nin en başına

<%on error resume next %>

yazıp çalıştırırsan, sayfada eksik kayıt vs. varsa sorun ordan kaynaklanıyordur.

sayfada eksik kayıt olsa geçerli kayıt yok gibilerinden bir hata verir, bu durumda on error resume next işe yaramaz.

spongebob bu hata db yolunu yanlış girdiğinde çıkar, en azından ben öyle biliyorum şuana kadar bu hatayla her karşılaştığımda db yolunda sorun vardı, db yolunu, db adını iyice bir kontrol etmeni tavsiye ederim.

edit : sonradan fark ettim, bağlantı satırındaki ("\database\database.mdb") kısmını ("database\database.mdb") olarak değiştirmeyi denermisin.

turkmale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazen access açıkken asp çalıştırdığımda bu hataya benzer bir hata alıyordum.
iisreset yapınca düzeliyordu.

ikinci bir seçenek database bozulmuşsa eğer yeni bir access oluşurup tabloları kopyalarsan işe yarayabiliyor.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
biraz önce scripti çalıştırdım. yaptığım tek şey aynı dosyaları zipten tekrar çıkarıp local hostta çalıştırmak oldu. sanırım bozuk dosya vardı. hepinize yardımınız için teşekkürler :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5