İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu hilemi?

H

hitmp3tr_com

Misafir
arkadaşlar yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. belki ben saçmalıyorum ama bu googlede haksız olarak yükselme yöntemimidir ?

kurtlar.vadisi.iyinet.com/kurtlar.vadisi.html
ibrahim.tatlises.iyinet.com/ibrahim.tatlises.html
cem.yilmaz.iyinet.com/cem.yilmaz.html
komik.iyinet.com/komik.html
komikler.iyinet.com/komikler.html
bayhan.iyinet.com/bayhan.html
komik.fikralar.iyinet.com/komik.fikralar.html
kurtlar.vadisi.iyinet.com/?source=login
klipler.iyinet.com/klipler.html
deniz.akkaya.iyinet.com/deniz.akkaya.html
nazan.oncel.mp3.iyinet.com/nazan.oncel.mp3.html
komikler.iyinet.com/i/basinda
ibrahim.tatlises.iyinet.com/i/teknoloji
klip.iyinet.com/klip.html
mp3.iyinet.com/mp3.html
komik.videolar.iyinet.com/?source=login
cem.yilmaz.iyinet.com/Cem.yilmaz.html
istanbul.wallpaper.iyinet.com/istanbul.wallpaper.html
deniz.akkaya.iyinet.com/?source=kayit
haber.borsa.iyinet.com/haber.borsa.html

kesinlikle niyetim iyineti kötülemek değil eğer öyleyse hitlerimizde artış olacak sanırım :)

S

sevdik

Misafir
slm

hitmp3tr arkadasım iyi yazmışsında normalde o hile sayılıyor fakat bizim turk sitelerde neredeyse hepsinde var benimkisindede benzeri var fakat sacma olan iyinetin yapması demek bize örnek olmak istiyor her halde

paraya sıkıstı her halde admin her tarafa reklam aldı googleden de user kapmaya çalışıyor :) iyi yontem ama bende yapcam daha dogrusu yaptımda demek ana sayfada linklerini koymak gerekiyormus koyarız ufaltılmış linkleri :) tavsiye ederim minicik link ekliyelim sitenin altına gorunmuyecek sekilde ehehe iyi çalışmalar

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
rezillik + lamerlik, insanlarin isine yariyacak site yapmak yerine google'in (boylelikle site sahibinin) isine yariyacak site yapiliyor.

kustum.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugun bende gordum sok oldum google aradigimda ilk 2-3 sonucun hepsinde iyi.net sacma sapan linkleri vardi ki cogu calismiyordu bile,
ben biktim bu sayaclardan bannerlardan yilbasi ertesi surprizim var bu arkadaslara, arti silicem sitemden bannerlarlarini yeter artik bu ne rezillik umarim google dan atilmaz admin arkadas hani pirinc yolunda evdeki bulgurdan olmaz umarim

L

linguriaman

Misafir
İçerikleri tamam ve doğru ise hile sayılmazlar, "hardcore SEO" ("deli gibi arama motoru ayarlaması") derim ben.

bronze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
repeated words, google'nin spam saydığı içeriklerdendir, sonucunda banlanmayı dahi getirir.

S

soundmaster

Misafir
wala google un bu konuda bi maddesi var
tam net değinmemişler ama "pr yükseltmek için ekstra çaba göstermek" gibisinden bi cümle var "yasaklar" listesinde...

L

linguriaman

Misafir
Bu ayarların PR ile ilgisi yok ama. "On page optimization" bu. PR, diğer sitelerden gelen linklerle ilgili bir durum oluyor.

L

linguriaman

Misafir
bronze' Alıntı:
repeated words, google'nin spam saydığı içeriklerdendir, sonucunda banlanmayı dahi getirir.
URL'de iki kere aynı söz öbeğinin geçmesi repeated words'e örnek sayılmıyor. Eğer öyle olsaydı, title'de iki kere aynı söz öbeğini kullanan siteler ilk sıralarda yer almazlardı, fakat alıyorlar. "Repeated words" kavramı sayfada gereksiz yere yüzlerce kere aynı kelimeyi tekrar etmek anlamına geliyor orada.

bronze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linguriaman' Alıntı:
URL'de iki kere aynı söz öbeğinin geçmesi repeated words'e örnek sayılmıyor. Eğer öyle olsaydı, title'de iki kere aynı söz öbeğini kullanan siteler ilk sıralarda yer almazlardı, fakat alıyorlar. "Repeated words" kavramı sayfada gereksiz yere yüzlerce kere aynı kelimeyi tekrar etmek anlamına geliyor orada.

adresde değil, açılan sayfalarda repeated words söz konusu. Keyword density oranı bu sayfalarda çok yüksek, bu nedenle sayfalar keyword stuffing olarak kabul edilip yasaklanabilir demek istedim.

L

linguriaman

Misafir
bronze' Alıntı:
adresde değil, açılan sayfalarda repeated words söz konusu. Keyword density oranı bu sayfalarda çok yüksek, bu nedenle sayfalar keyword stuffing olarak kabul edilip yasaklanabilir demek istedim.
Bu konuda katılıyorum sana :)

E

erotika

Misafir
:) arkadaşlar emin olun o kadarına kimse kasmaz.

eg-zotik absürt keyword leri 1 yıldır en çok hit alan sitemde en altta bir font büyüklüğü ile yayınlıyorum ve site günde googledan 4 bin e kadar tekil alıyor şu an. (webservis iyinet hitlerine göre)

Ayrıca pagerankı da bir yılda +3 arttı şuan 5.

Yani iyinetin bu girişimi çok faydalı olacaktır. ;)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o nedenle iyi net ten cikicam silicem bannerlarini, benim istatistiklerimi kullaniyor cunku bu is icin ben o akdar arastirmis ve hilesiz 1500 tekil hit almaya baslamisim kimseye kullandirtmam

L

linguriaman

Misafir
eg-zotika' Alıntı:
:) arkadaşlar emin olun o kadarına kimse kasmaz.

eg-zotik absürt keyword leri 1 yıldır en çok hit alan sitemde en altta bir font büyüklüğü ile yayınlıyorum ve site günde googledan 4 bin e kadar tekil alıyor şu an. (webservis iyinet hitlerine göre)

Ayrıca pagerankı da bir yılda +3 arttı şuan 5.

Yani iyinetin bu girişimi çok faydalı olacaktır. ;)
Ayrı anahtar kelimeler kullanıyorsan sorun olmaz tabi. Sorun, aynı anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini sürekli tekrarlarsan çıkar. Sayfadaki metin miktarına oranla çok çok fazla aynı kelimeden varsa, bronze'un da dediği gibi "keyword density" (anahtar kelime yoğunluğu)'nun yüksekliği nedeniyle Google tarafından düdüklenebilirsin ;)

E

erotika

Misafir
biliyorum düdüklendiğini..

Ama bir yıldır bir şey yok yani olmadı. Ap açık da hile yapıyorum. :D

İyinet in bu girişimi benimkinden on kat daha sağlıklı ve bir şey olmaz.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
iyi.netin hiti yaklaşık olarak 2 kat artmıştır bu olaydan sonra. Hitin 5000 tekil artması demek başka sitelerin hitinin toplamda 5000 düşmesi demek değilmidir sizce? Bu acaba haklımı haksızmı tam olarak bilemiyorum. Ama iyi.net gibi bir sitenin yanlış birşey yapcağınada pek olanak vermiyorum.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyinet bence iyisini yaptı.çıtayı yükseltti.
Dandik siteler üste çıkacağına iyinet çıksın daha iyi bence.
Artık herkez kendi sitesine daha bi çeki düzen verip kaliteyi artırmalı :p

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayir bence hata yapti ve bunun etkisini gorcek,google da her kelimde nerdeyse 2 ci olarak iyi.net cikar oldu ve bu beni kizdirir oldu cunku aradigimi tam bulamiyorum bu nedenle

E

erotika

Misafir
:) İyi net en iyisini yaptı..

Mesla yarım sayfa kadar absürt keyword ü fotn 1 yaparak sayfamın en altıan koyuyorum, yani ap açık hile yapıyorum. PR si 6 ne aratırsam benim siteyi çıkarıyor absürt kelimelerde.. :)

Ki iyinet benim yaptıgım olayı düzgün bir şekilde yapıyor.
Hiti de arttı. Helal olsun..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi