İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Hileye girermi?

S

Sporty

Misafir
Selam arkadaşlar

diyelimki yüksek hitli bir türkçe sitemiz var (10-15 bin tekil) Bu sitemizden ingilizce hazırlanan içerikli bir siteye (domain adıda ingilizce olacak)

örneğin: www.onlineworld.com/infoforex.html yada /host.html gibi biryere direk popup açmak hileye girermi..
Ancak popup açtığın sayfada tek tıklanacak link google linkleri DEĞİL. Normal site içeriğide sağlam denebilir..

Bu hileye girermi?

I

iyiyureklim

Misafir
soyle aciklim.

1-5sayfalık arası forex li bi siteye popup acmak yasak.
Turkce siteden yabanci bir sayfaya popup açmak yasak. fakat[/] Google bunu hemen farkedemedigi icin 1-2cek alabilirsiniz ama sonrasi Ban dir. Cunku reklam veren zarara giriyor ve verdigi para ona musteri olarak donmuyor. Bir turk kullanıcı yabanci reklamlara tiklarsa reklam veren kazanmaz. Siz kazanırsınız musteride googleye sikayet edince inceleme yapilir sizde kovulursunuz.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
direk bir kural yok ancak genel olarak reklam verene verdiği zarardan dolayı kesinlikle hileye girer.

%'lerin seni eninde sonunda ele verecektir. yoksa manual bir kontrol yapılmıyor.

S

Sporty

Misafir
iyiyureklim' Alıntı:
soyle aciklim.

1-5sayfalık arası forex li bi siteye popup acmak yasak.
Turkce siteden yabanci bir sayfaya popup açmak yasak. fakat[/] Google bunu hemen farkedemedigi icin 1-2cek alabilirsiniz ama sonrasi Ban dir. Cunku reklam veren zarara giriyor ve verdigi para ona musteri olarak donmuyor. Bir turk kullanıcı yabanci reklamlara tiklarsa reklam veren kazanmaz. Siz kazanırsınız musteride googleye sikayet edince inceleme yapilir sizde kovulursunuz.

Dediğim gibi site çok içerikli site olacak ( forex örnek, birsürü konuda bilgi içerecek )

Ama türk tıklayınca atılma olayı çok saçma.. türk insanı ingilizce bilmiyormu? ingilizce siteleri kullanamazmı..

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sporty' Alıntı:
Dediğim gibi site çok içerikli site olacak ( forex örnek, birsürü konuda bilgi içerecek )

Ama türk tıklayınca atılma olayı çok saçma.. türk insanı ingilizce bilmiyormu? ingilizce siteleri kullanamazmı..

Türk tıklayınca atılma diye birşey yok.

orda bir ürünün reklamı var. mesela Denver'daki bir avukat reklam vermiş. İngilizce bilen bir Türk için bu reklamın bir anlamı olmaz. sen adamın tüm parasını bitiryorsun. bu da ona zarar veriyor.

S

Sporty

Misafir
Aforizmalar' Alıntı:
Türk tıklayınca atılma diye birşey yok.

orda bir ürünün reklamı var. mesela Denver'daki bir avukat reklam vermiş. İngilizce bilen bir Türk için bu reklamın bir anlamı olmaz. sen adamın tüm parasını bitiryorsun. bu da ona zarar veriyor.

Bu mantıkla google adam atamazki, örneğin bi domain satış sayfası açarım domain kayıt ücreti 100 dolar yaparım yıllık. sonra google a reklam veririm, millet girer bakar almaz eee burda suçlu kim? :)

Aynı şey avukatlık v.s. içinde geçerli

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sporty' Alıntı:
Bu mantıkla google adam atamazki, örneğin bi domain satış sayfası açarım domain kayıt ücreti 100 dolar yaparım yıllık. sonra google a reklam veririm, millet girer bakar almaz eee burda suçlu kim? :)

Aynı şey avukatlık v.s. içinde geçerli

anlayabilmen için birazcık açayım.

Yüksek kazanç için , fake bir site açarsan , ve bu siteye 20 k Türkiye merkezli ziyaretçi yollarsan , ve bu ziyaretçiler bu reklamlara tıklar ve bir avukatlık sitesine girerlerse , ve ne olduğunu bile anlamadan çıkarlarsa , sen para kazanırsın , google da kazanır ANCAK bir süre sonra sayfasına gelen tıklamaların hiçbir getirisi olmadığını gören reklam veren artık google a reklam vermemeye başlar. BU DA HEM REKLAM VERENE HEM GOOGLE'A HEM DE SİZE ZARAR VERİR.

Ben burada bu şekilde pop up açmanın hileye girdiğini anlatmaya çalıştım.

Bu bir atılma sebebidir demedim. İstatistiklerinizdeki %'ler (yüzdeler) bir gün mutlaka sizi ele verecektir. Bu yüzden Google sizi kesinlikle atacaktır.

Yani atılma sebebiniz "abnormal" istatistikler olacaktır.

S

Sporty

Misafir
Aforizmalar' Alıntı:
anlayabilmen için birazcık açayım.

Yüksek kazanç için , fake bir site açarsan , ve bu siteye 20 k Türkiye merkezli ziyaretçi yollarsan , ve bu ziyaretçiler bu reklamlara tıklar ve bir avukatlık sitesine girerlerse , ve ne olduğunu bile anlamadan çıkarlarsa , sen para kazanırsın , google da kazanır ANCAK bir süre sonra sayfasına gelen tıklamaların hiçbir getirisi olmadığını gören reklam veren artık google a reklam vermemeye başlar. BU DA HEM REKLAM VERENE HEM GOOGLE'A HEM DE SİZE ZARAR VERİR.

Ben burada bu şekilde pop up açmanın hileye girdiğini anlatmaya çalıştım.

Bu bir atılma sebebidir demedim. İstatistiklerinizdeki %'ler (yüzdeler) bir gün mutlaka sizi ele verecektir. Bu yüzden Google sizi kesinlikle atacaktır.

Yani atılma sebebiniz "abnormal" istatistikler olacaktır.

Yanlış anlama benim lafım zaten sana değildi demek istediğini çok iyi anladım, bu nedenlede reklam içeriğini sürekli değiştirmek gerekir, örnek bi gün forex öteki gün hotel başka gün domain gibi.. bu durumda reklam veren kıllanmaz istatistikler abarmaz farkedilmen güçleşir. Haksızmıyım?

I

iyiyureklim

Misafir
Sporty soyle dusun :

Benim 2hesabim vardi.
1.incisi 6site koymustum
40,000 gösterim 20-30tik = 0,40$ kazanıyordum
diğeri de öyle

Dusundum 2yabanci site açtım hemde 150-200sayfalık siteler.

2ye boldum Turk sitelerden oraya popup açtım. Googleye mail yazdım dedilerki sorun yok iyi dedim.
Baktim
1ay = 207$
2ay=459$
3ay=1504$
4ay=2300$
dedim off of köşeyi doncem diğer ay 5400$ yaptim 2300u bankaya verdim ceki 2gun sonra bayramın 1gunu "Gecersiz tiklama nedeniyle atıldınız" düşündüm googleye mail attim aciklamaya yapmayiz diyorlar. Yani adamlar belli bir yerde uyanıyor ve sen kovuluyorsun. O hesapta 6sitem vardi ve hepsinde hiti yuksek ve elimde kaldı açıkcası.Zarar etmedim ama az az kazansaydım ilerde yine 500-600$ kazanırdım.

Onun icin soyle dusun sen çiçek satiyorsun Aylık 200-300ytl reklama verecek paran var ve reklam veriyorsun. Birisi de Çince sayfasından turkce yaptigi sayfaya reklam acıyor. Senin paracıklar gidiyor sen müşteri kazandınmı ?? HAYIR.. Sen paranı harcadınmı ? EVET.. Bu durumda googleye mail atıyorsun ayrica içinden kimbilir ne küfürler ediyorsun. Google de seni düşünecek ben müsterimi memnun etmem lazım der O çinliyi kovar.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyiyureklim' Alıntı:
Sporty soyle dusun :

Benim 2hesabim vardi.
1.incisi 6site koymustum
diğeri de öyle

2ye boldum Turk sitelerden oraya popup açtım. Googleye mail yazdım dedilerki sorun yok iyi dedim.
Baktim
1ay = 207$
2ay=459$
3ay=1504$
4ay=2300$
dedim off of köşeyi doncem diğer ay 5400$ yaptim 2300u bankaya verdim ceki 2gun sonra bayramın 1gunu "Gecersiz tiklama nedeniyle atıldınız" düşündüm googleye mail attim aciklamaya yapmayiz diyorlar. Yani adamlar belli bir yerde uyanıyor ve sen kovuluyorsun. O hesapta 6sitem vardi ve hepsinde hiti yuksek ve elimde kaldı açıkcası.Zarar etmedim ama az az kazansaydım ilerde yine 500-600$ kazanırdım.

Onun icin soyle dusun sen çiçek satiyorsun Aylık 200-300ytl reklama verecek paran var ve reklam veriyorsun. Birisi de Çince sayfasından turkce yaptigi sayfaya reklam acıyor. Senin paracıklar gidiyor sen müşteri kazandınmı ?? HAYIR.. Sen paranı harcadınmı ? EVET.. Bu durumda googleye mail atıyorsun ayrica içinden kimbilir ne küfürler ediyorsun. Google de seni düşünecek ben müsterimi memnun etmem lazım der O çinliyi kovar.

ben de aynısını yazdım :) bunu anlamak çok da zor olmasa gerek. düz mantık gütmemek gerek.

S

Sporty

Misafir
iyiyureklim' Alıntı:
Sporty soyle dusun :

Benim 2hesabim vardi.
1.incisi 6site koymustum
diğeri de öyle

Baktim
1ay = 207$
2ay=459$
3ay=1504$
4ay=2300$

Anladım google ın mantığı bu, doğru söylüyorsun ancak sen tekrar benzer başka bir sayfa hazırlayıp devam edebilirsin, ayrıca google bunu önlemek istiyorsa neden seni banlıyor? aslında senin yaptığın program kurallarına uygun yani bi sayfaya ziyaretçi gönderiyorsun ziyaretçi geziyor reklam ilgisini çekiyor ve tıklıyor. Zorlama yok ve tek seçenek reklamlar değil. Google ın yaptığı çaresizlik. Hemen kolaya kaçıp şutluyor ve sanada diyorki açıklamam kardeşim naş.. Bu yaptığı birnevi tekel olduğu için normaldir. ilerde yapamayacağı kesin.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım sen gözünü karartmışsın zaten :)

ben iyi niyetle ( yani yaptığının hile olmadığını ) söylediğini düşünerek cevap yazdım.
sen yakalanıp yakalanmamaktan söz ediyorsan birşey diyemem.

S

Sporty

Misafir
Aforizmalar' Alıntı:
arkadaşım sen gözünü karartmışsın zaten :)

ben iyi niyetle ( yani yaptığının hile olmadığını ) söylediğini düşünerek cevap yazdım.
sen yakalanıp yakalanmamaktan söz ediyorsan birşey diyemem.

Aslında burada yakalanıp yakalanmamak değimi yanlış oldu :) daha açıkçası google ın gözüne batarsan hile yapmasanda atılabilirsin. Sonuçta türkçe reklamlarda bile bir ay senin sitenden birsürü reklama tıklanır ama şansına reklam verene dönüşü olmaz, google seni sallar. Forumda hiç hile yapmadan atılanlarda var gördüğüm kadarıyla bu durumda herkes pamuk ipliğine bağlı :)

Ben daha önce google kullanmıştım ilk çıktığı zamanlar 2 çek aldım, 1500$ dı toplamı. Hile yapmadım ama sitelerimi banladılar (hesabı değil) ayrıca banladıktan sonrada bilgilendirme maili bile atmadılar, bu gün hala neden banlandığını sorduğumda cevap alamıyorum. Bunun için google ın mantığını daha iyi anlıyorum.. Adamlar ufak ufak reklamdan büyük kitlelere ulaşmak istiyorlar.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google'ın hiçbir şekilde gereksiz yere hesap kapatacağını ya da domain banlayacağını düşünmüyorum.

forumda hile yapmadığını öne sürerek atıldıklarını belirten arkadaşların mutlaka somut kurallardan birine ya da kuralların esnekliğine bağlı olarak ( senin anlattığın olay gibi ) genel yapıya ters düşen teknik hataları olmuştur.

Google mükemmeliğe ulaşabilmek için tüm bilgisini kullanıyor ve en iyi mühendisleri işe alıyor. takım çalışması yapıyor. geleceği düşünüyor. biz tekil şahıslar olarak zıt koşmayarak tam aksi anlamaya çalışarak yaklaşırsak daha karlı çıkarız diye düşünüyorum.

S

Sporty

Misafir
Aforizmalar' Alıntı:
google'ın hiçbir şekilde gereksiz yere hesap kapatacağını ya da domain banlayacağını düşünmüyorum.

forumda hile yapmadığını öne sürerek atıldıklarını belirten arkadaşların mutlaka somut kurallardan birine ya da kuralların esnekliğine bağlı olarak ( senin anlattığın olay gibi ) genel yapıya ters düşen teknik hataları olmuştur.

Google mükemmeliğe ulaşabilmek için tüm bilgisini kullanıyor ve en iyi mühendisleri işe alıyor. takım çalışması yapıyor. geleceği düşünüyor. biz tekil şahıslar olarak zıt koşmayarak tam aksi anlamaya çalışarak yaklaşırsak daha karlı çıkarız diye düşünüyorum.

Bana sorarsan bu fikirlerin piyasaya yeni seçenekler girdikten sonra değişecektir. Gereksiz yere emin ol atabilir..

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:

Aynen katiliyorum.
Ornegin bu forumda adsense kullananlarin yarisindan fazlasi adsense icin siteler yapiyor. Bunlardan atilanlar var. Mesela en bariz kural ihlali bu. Yani adsense icin site yapmak.
Bunuda google minareyi calan kilifina uydurur misali, gecersiz click uydurmasi ile atiyor. Siz hic gordunuz mu adsense icin site yaptigi icin banlanani.
Senin soruna gelince Sport : Iyiyureklim guzel aciklamis. 1 - 2 ay cek alirsin. Sonra sutlanirsin. Belki de cek alamadan sutlanirsin. O kadar fazla hit gondereceksen bu buyuk bir ihtimal. Yani cek almadan atilman. Ve sanirim kullanici kitlen degisken degildir. Ornegin absürt bir site ise her gun ayni adamlar girer. Bu adamlarda hergun reklamina tiklarsa, al sana gecersiz click.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sporty' Alıntı:
Bana sorarsan bu fikirlerin piyasaya yeni seçenekler girdikten sonra değişecektir. Gereksiz yere emin ol atabilir..

Google çalışanlarına kefil olabilirim. İmkanım olsa Google hissesi bile satın almak istiyorum. Araştırmalarım da devam ediyor. Bence en güzeli onlara inanmak.

D

discoface

Misafir
arkadaşlar bazılarınızın dediği gibi reklamveren reklamına çok tıklanan sitelere girer ve göz atar bence. ve kendisine geri dönüşümü olmayan sitelerse çok tık aldığı site, sizi şikayet eder ve atılırsınız muhtemelen. çünkü siteniz kural ihlalleriyle doludur.
ben adwordsa reklam verdim ve baktımkı bir siteden çok tık geliyor. siteye bir bakıyım dedim nasıl bir sitedir necidir bu adamlar? tam olarak, reklamıma tıklanan linke girdim. ve reklamın üzerinde "sitemizin devamlılığı için alttaki reklamlara tıklayın" yazıyordu. aynen şikayet ettim siteyi google a. çünkü benım paramı yıyordu adam. sitede bir ilçenin yerel sitesi yaw. ne işi olur domainle :)
bunun gibi eger aynı reklama çok tıklanırsa (2 3 gunde bir değiştirsenızde çok tık varsa örneğin 50 100, reklamveren kesinlikle inceler) sitenizi inceler google ve bakar ki siteniz kurallara aykırı, atar sizi. Ama siz ben bu işi 10 gün yaparım sonra siteyi komple değiştiririm derseniz bence sorun olmaz. 3 4 gun için fake siteler acıp para kazanan sonrada siteyi komple değiştirip para kazanan arkadaşlarım var.

S

Sporty

Misafir
discoface' Alıntı:
arkadaşlar bazılarınızın dediği gibi reklamveren reklamına çok tıklanan sitelere girer ve göz atar bence. ve kendisine geri dönüşümü olmayan sitelerse çok tık aldığı site, sizi şikayet eder ve atılırsınız muhtemelen. çünkü siteniz kural ihlalleriyle doludur.
ben adwordsa reklam verdim ve baktımkı bir siteden çok tık geliyor. siteye bir bakıyım dedim nasıl bir sitedir necidir bu adamlar? tam olarak, reklamıma tıklanan linke girdim. ve reklamın üzerinde "sitemizin devamlılığı için alttaki reklamlara tıklayın" yazıyordu. aynen şikayet ettim siteyi google a. çünkü benım paramı yıyordu adam. sitede bir ilçenin yerel sitesi yaw. ne işi olur domainle :)
bunun gibi eger aynı reklama çok tıklanırsa (2 3 gunde bir değiştirsenızde çok tık varsa örneğin 50 100, reklamveren kesinlikle inceler) sitenizi inceler google ve bakar ki siteniz kurallara aykırı, atar sizi. Ama siz ben bu işi 10 gün yaparım sonra siteyi komple değiştiririm derseniz bence sorun olmaz. 3 4 gun için fake siteler acıp para kazanan sonrada siteyi komple değiştirip para kazanan arkadaşlarım var.

Benden bundan bahsettim, mesela hilton oteliyle ilgili bi sayfaya popup açtık ordaki ads ye günlerce tıklarlarsa tabiiki hilton oteli farkedip şikayet edecektir. ama hergün reklam içeriğini değiştirirsen şiakyet almassın örnek bi gün hilton oteli, bi gün kanarya adaları gibi..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sporty' Alıntı:
Benden bundan bahsettim, mesela hilton oteliyle ilgili bi sayfaya popup açtık ordaki ads ye günlerce tıklarlarsa tabiiki hilton oteli farkedip şikayet edecektir. ama hergün reklam içeriğini değiştirirsen şiakyet almassın örnek bi gün hilton oteli, bi gün kanarya adaları gibi..
senin niyetin belli, neyi tartışıyorsun, kendi kendine bir mantık uydurmuşsın ve kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun ve google ı işin kolayına kaçmakla suçlamışsın bir mesajında. işin kolayına o mu kaçıyor sen mi kaçıyorsun, kendin açık açık hileyi nasıl yapmalı onu tartışıyorsun, yok değiştirecekmişsinde yok adam kendi isteğiyle tıklayacakmış ta, falan da filan, insanlar sitede tıklayacak bir şey bulamazsa can sıkıntısından bile reklama tıklıyor veya merakından, önemli olan özellikle ihtiyacı olanın tıklaması. adam gibi para kazanmayı düşünmüyorsan çek bence elini ayağını adsense ten, senin gibi düşünenler yüzünden reklam verenler azalıyor, diğer yayıncılara daha şüpheli gözle bakılıyor. eğer sitene o kadar güveniyorsan alırsın bi domain, açarsın siteni güzelce. google adsense için açıldığını çakmasın diye 3-5 ay koymazsın reklam falan, bu sırada kaydedersin siteni adam gibi dmoz'a oraya buraya. derken pr ı olur ve o konuyla ilgili ziyaretçilerin olur. haaa. bu çok zaman ister, güzel para kazanmak için en az 1 sene. ama alakasız müşterileri yönlendirmek varken yani işin kolayına kaçmak varken ne diye uğraşcan 1 sene, boş veeerrrr !!!
arkadaş, bu işten para kazanmak için çalışmak ve sabretmek lazım. kafayı 3 kağıda yorarak ancak 3-5 gün ekmek yersin bu işten.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5