İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu işe kaç yaşında başladınız ?

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar web siteleri ile ilgilenmeye yada programlamaya kaç yaşında başladınız ?

( webmasterlığa diye sormak isterim ama yok programlama bilmeyen webmaster değildir vs. polemiği olmasın )

ibrahimd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6. sınıftan beri html biliyorum ama site yapıp, yayınlamak, uğraşmak 16 yaşında nasip oldu :) 1 yıllığız yani daha ;)

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
9 yaşında, ilk okul 1, 1. sınıfa 2 defa gittim.

commodore 64 - yerleşik rom basic,
Amiga A 500+ - basic, amiga DOS, workbench

500'den 500+ elde etme: 256 kb ram kartı takıp, 1.2 kick yazılımını disket ile taktığınızda plus oluyor :)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ilk sitemi yaklaşık 8 sene önce yapmıştım. CS clan sitemizdi. iğrenç bişiydi. Ama televizyonda Clanımızın tanıtımını yapılırken sitemize de girmişti sunucu artık ayıp olmasın diyemi ne güzel bir site yapmışlar demişti. ah ne günlerdi be..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk sitemi yaklaşık 8 sene önce yapmıştım. CS clan sitemizdi. iğrenç bişiydi.
Bu kadar samimi olunur :D

Benim ilk yaptığım sitenin bir adresi vardı, mübarek istihbarat servisi URL'si gibi

geocities.com/HedeValley/1277/TampaBay/hedehodo/index.htm

ibrahimd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim ilk sitem mynettendi :D
ibodagli.sitemynet.com .
hey gidi günler heyyyy :)

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
95 te ilk kez netle tanıştım ilk başlama şekli genel olarak mirc le oldu :) 1-2 sene sonrada tasarım programlama falan diye devam etti.Abimin ilk cd yi ve cdroom u getirdigi günü hiç unutmuyorum :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
9 yaşında, ilk okul 1, 1. sınıfa 2 defa gittim.

commodore 64 - yerleşik rom basic,
Amiga A 500+ - basic, amiga DOS, workbench

500'den 500+ elde etme: 256 kb ram kartı takıp, 1.2 kick yazılımını disket ile taktığınızda plus oluyor :)

hocam sende kendimi gördüm :D

bir komodor gençliği olarak o günleri unutamıyorum doğrusu.

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baya oldu benimde :D ücretsiz phpbb forum açardım bozardım inat eder bitane daha açardım derken bu inadım, hırsım sayesinde (birazda merak) buralara kadar geldik :D

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
8 Yıl Kadar Oluyor Benimde...
İlk Sitelerim Upuzun Adresleri ve sadece benim girmem den oluşuyordu.. Tahmin etmişsinizdir Heryer JavaScript :)

Sitenin Başında 7-8 Tane Hoşgeldiniz-Welcome yazısı...
Ama O Yazıyı da Siteyide sadece ben göreviliyodum işin kötüsü...

Ne günlerdi be. İşte şimdiki aklım-bilgim ozaman olsaydı hem domain zengini , Hemde internet aleminde bir kral olurdum. ( Şimdi de Öyleyim Diyim de birileri kudursun :) )

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende 10 Senedir ilk adresimi hatırladıgım kadarıyla members com muydu xoom le baslayan bişeyden alan alıyordum sonra cjb.net ten isim alup yonlendiriyordum :)
o zamanlar namezero da bedava com veriyordu ordanda alıyordum
geocities ten de alan alıp yapıyordum tripotta vardı herhalde:S unutmusum yaw :)

İlk sitemi yapınca her konuyu koymustum html olarak. :)
ne gunlerdi yawwww

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
97 yılında annemin şirketindeki paket programlarla girdim bu dünyaya. okulda vs derken bayağı ilgimi çekmeye başladmıştı. 2000 martında ilk pcmi aldım. 2.500$ dı aldığım pc. Pentium 3 600Mhz 128mb sd ram 32mb onboard ekran kartı 20gb harddisk olan bir pc. Halen anı olarak slot işlemciyi hatıra olarak saklıyorum :D

Teqin'in dediği gibi memberslarmı dersiniz xoom larmı yoksa freeservers mı... 2001 yılı olsa gerek kendi kendime dedim ya şu işi bide ben kendim deneyim dedim. Frontpage ile başladıktan sonra asp dilini hemen kaptım. Ardından php vs derken...

Yok ya bu anılar çok güzel aslında :D Tam 10 sene oldu... Kimimiz bu uğurda saçlarını döktü, kimi güzlerini bozdu... Hatta diulup kullanarak evelere her ay gelen 250-400ytl arası faturalara ailelerin söylenmesi... Nasıl unutabilirimki :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5