İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu kavuniçi neyi anlatır???

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet forumdaki bu yeni reklama hasta oldum :D

bu firma ile hic calısan oldu mu aranızda? :confused:

C

c4®

Misafir
Bence hosting açısından ideal ; Servisleri ve teknik destekleri gayet iyi , hatta TSE 'nin çok çok üstünde ;) ve turuncu muhabbeti gerçekten başarılı bir reklam çalışması...
Not: Domain alacaklar için söliyim ; domain kontrol panelleri yok , ama geliştiriyorlarmış..

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence kaliteli bir firma. hosting konusunda encok dert yananlardan biri bendim :)
ama uzun suredir forumda hosting bolumune girmedim bile.
nedeni bu firmayla calismaya baslamam..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Radore nin açılımı
ra:güneş tanrısı eski mısırda
dore: kızıl turuncu arası bir renk
radore çok güzel bir isim.
Radore hosting ben 4 senedir burası ile çalışıyorum.Türkiye şartlarında en iyilerinden biri.her serverında 30-40 site var.Hatta benim sitelerimin birinin oldugu serverda 2 site var.koskoca makina iki siteye çalışıyor. :D
kendi datacenterlarını kurdular.En kısa zamanda çay içmeye gidecem bende bakalım nasıl olmuş.100mbit ile download yapmaya gidecem emuleden.içimde kaldıda :D
http://whois.webhosting.info/212.175.236.22
benim bütün sitelerim www.rh.com.tr ve www.sh.com.tr de :D

M

M@latyæsporlu

Misafir
bende diyordum bu rh.com.tr yokturun :) meğerse müşterisiymiş

A

aek

Misafir
türkiyenin en profesyonel 2 firmasından birisi. sahibi asp.net konusunda oldukça iyidir. inşallah panellerini de biran önce bitirebilirler. reklam yapmak isterdim ama benim reklamıma ihtiyaçları "yoktur" heralde:p

itukampus.com

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
M@latyæsporlu' Alıntı:
bende diyordum bu rh.com.tr yokturun :) meğerse müşterisiymiş

yok yaw ben makina mühendisiyim, ne işim olur benim hosting şirketiyle.Herkez en iyi bildiği işi yapmalı.Radore hosting patronu kubilay bey .Net konusunda türkiyenin en bilgili 5 bilgisayar mühendisi arasında diyebilecegim biri.
Object-oriented programlamada adam aşmış olayı.MCSE programlarından bitirmediği kalmadı sanırım. 2000 yılında vargonen şirketinde tanışmıştık. vargonenin teknik alt yapısını kendi kurdu.Daha sonra vargonenden ortaklıktan ayrılıp kendi şirketini kurdu.tabii bizde onun peşinden radore ye geçtik.
Fiyatları bir kaç dolar pahalıdır piyasadaki hostlardan bunun sebebini kendisine sorduğumda şunu demişti; o bir kaç dolar yüzünden çoluk çocuk gelmez host almaz, ortalık 2$ a bile host dolu piyasada gidip onlardan alsınlar, makinaları boşu boşuna yormaya değmez.İşi bilen, kaliteyi arayan adamlar zaten 1-2$ farka bakmaz.Bir iki dolar yüzünden fakir olmazlar ama çok şey kazanırlar hizmet bazında demişti.
Özetle: paranız ile rezil olmak istemiyorsanız, kafanız kulağınız artık ağrımasın diyorsanız, işi bilen birileriyle çalışmak isterseniz www.rh.com.tr yi tercih edebilirsiniz, benim gibi. :D

aklınızda soru işareti hala varsa şunlara bir göz atın
http://www.rh.com.tr/portfoy/musteri_gorusleri.aspx

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Kubilay Bey vt'den ayrıldıktan sonra, kendi firmasıyla vargonen den daha iyi hizmet veriyor...

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yoktur' Alıntı:
Radore nin açılımı
ra:güneş tanrısı eski mısırda
dore: kızıl turuncu arası bir renk
radore çok güzel bir isim.
Radore hosting ben 4 senedir burası ile çalışıyorum.Türkiye şartlarında en iyilerinden biri.her serverında 30-40 site var.Hatta benim sitelerimin birinin oldugu serverda 2 site var.koskoca makina iki siteye çalışıyor. :D
kendi datacenterlarını kurdular.En kısa zamanda çay içmeye gidecem bende bakalım nasıl olmuş.100mbit ile download yapmaya gidecem emuleden.içimde kaldıda :D
http://whois.webhosting.info/212.175.236.22
benim bütün sitelerim www.rh.com.tr ve www.sh.com.tr de :D

turkticaret.net'te ise bi server'da ortalama 500 site tutuyo s**** firma

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir zamanlar bir eşeklik yapıp turkticaret.net ten host almıştımtım.
Sürekli hata veriyordu sitem.aradım bir bayan çıktı aynen şu lafı söyledi.
ama beyefendi, bizim serverlarımız 1500 siteyi kaldıracak kadar güçlü, sorun sizin sitenizde var.
dedim:
-haklısınız, çok belli oluyor serverınızın gücü ve kapattım telefonu :)

turkticaret.net kobileri söyüşlemek için açılmış bir para tuzagı.Adamların istediği günde 10 kişi girsin siteye, host paramı yıllık peşin versin tamam. ;)

H

Heryerdeyiz

Misafir
Domain aldım panelleri yok ama mail attığım zaman hemen isteğim gerçekleşiyor...
Sorun yok...

F

fdiker

Misafir
Merhaba,

Bende Vt ile başlayıp Radore'ye geçenlerdenim, Vt'de iken, sitemin trafiği ilk artmaya başladığında (günlük 700-800 tekillerde iken) access veri tabanı problem yaratmaya başlamıştı Mssql'e geçiyordum ancak bazı sayfalarda kodlamalarla ilgili problemler çıkıyordu, gece saat 2 outlook'a bir mail düştü Kubilay bey bana ulaşmak için bir telefon numarası istedi (ben İzmirde yaşıyorum) ve o saatte beni aradı bir kaç tüyo verdi, bir süre sonra Vt'de tekrar problemler yaşamaya başladım, Kubilay beye ulaşmaya çalıştım olmadı meğerse oda ayrılmış o dönem, Maxiasp'nin forumlarına "Vt'den vaz geçmelimiyim" diye bir topic açtım, o dönemde çok daha az bir fiyatla 8-10 teklif almış olmama rağmen Kubilay bey'i dolayısıyla Radoreyi (o zaman radore kurulmamıştı daha)tercih ettim bazı şeyler 3-5 dolara değişilmiyor. Bu gün sitem 2000'lerin üzerinde ve fotoğraf sitesi (band genişliği anlamında söylüyorum) muhtemelen 1-2 ay içinde kendi serverimi alıp Radorenin datacenter'inde barındırmaya hazırlanıyorum.

Akşamları rahat uyumak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw ben vt den yeni aldım müşterimiz için. rezil olduk. rh mi vt mi diye baya düşünmüştüm ama ne bileyim hata yaptıkça öğreniyoruz :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Hosting firmalari bence tuketilen bant miktari yaninda CPU ya gore de fiyatlandirma yapmali.
PHP kullanan bir site ile static HTML kullanan bir siteyi ayni fiyata host etmek bence mantiksiz. Siz ne dusunuyorsunuz ?

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Hosting firmalari bence tuketilen bant miktari yaninda CPU ya gore de fiyatlandirma yapmali.
PHP kullanan bir site ile static HTML kullanan bir siteyi ayni fiyata host etmek bence mantiksiz. Siz ne dusunuyorsunuz ?

yani aylık ödeme olsa sitenin sunucu yüküne göremi fiyat olacak ?

C

c4®

Misafir
Sırf o değil ama ; o kriterlerde göz önüne alınsın demek istedi bence ; Dinamic web sayfaları ile ; statik web sayfaları arasında çok fark bence ; ama şu an için herhangi bir firmanın html / php / asp ayrımı yaparak ( 3 türdede bandwitch ve alana göre fiyat belirliyorlar. ) ; paket fiyatı belirlediğine şahit olmadım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bence bir sitenin o host uzerinde tukettigi tum faktorler hesaplanarak fiyatlandirma yapilmali.
Harcanan bant miktari, CPU miktari, kullandigi memory miktari, MySQL(yada baska database) miktari, process fork miktari(Mail, HTTP ve MySQL processleri ozellikle)....

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
o zaman müşteri ilk önce kullanıp sonra ödeyecek mesela ay sonu, ama hosting firması uçuk bir rakam çıkartırsa ne olacak? Hesaplarken bazı kriterleri önceden belirlemek lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5