İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu kodda bir hata var mı

paskalaki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 adet sütun var ve herbirine resim adı veriyorum resim yoksa resimyok.jpg yazıyor.
yaptığım iş eğer 5 resimden birisinde resim yüklenmişse göstersin

kimdenn olan kısım ve diğerleri çalışıyor ancak resim olan kısmı dahil ettiğimde bozuluyor

oysa resim olayınıda diğerlerine bakarak aynı şekilde yazmıştım

Kod:
if($kimdenn != "")
{
$sql = $sql." and kimden = '".$kimdenn."'";
}

if($resimlii != "")
{
$sql = $sql." or resim1 != '".$resimlii."' or resim2 != '".$resimlii."' or resim3 != '".$resimlii."' or resim4 != '".$resimlii."' or resim5 != '".$resimlii."'";
}

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
5 adet sütun var ve herbirine resim adı veriyorum resim yoksa resimyok.jpg yazıyor.
yaptığım iş eğer 5 resimden birisinde resim yüklenmişse göstersin

kimdenn olan kısım ve diğerleri çalışıyor ancak resim olan kısmı dahil ettiğimde bozuluyor

oysa resim olayınıda diğerlerine bakarak aynı şekilde yazmıştım

Kod:
if($kimdenn != "")
{
}

if($resimlii != "")
{
$sql = $sql." or resim1 != '".$resimlii."' or resim2 != '".$resimlii."' or resim3 != '".$resimlii."' or resim4 != '".$resimlii."' or resim5 != '".$resimlii."'";
}

Bu kisim hatali.

paskalaki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen düzelttin mi yoksa sadece hatalı olan yeri mi gösterdin bana
5 tane resim değil de 1 tane olarak düzeltimmi çalışıyor birden fazla kantrol ekledimmi sorun oluyor

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
if($kimdenn != "")
{
}

if($resimlii != "")
{
$sql = $sql." and (resim1 != '".$resimlii."' or resim2 != '".$resimlii."' or resim3 != '".$resimlii."' or resim4 != '".$resimlii."' or resim5 != '".$resimlii."')";
}

bunu dene bakalım olacak mı. $sql i daha önceden nasıl oluşturduğunu bilmediğim için tahmini birşey yazdım...

paskalaki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani bir ( ) parantez mi uğraştırdı beni bu kadar :) nee diim artık

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5