İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu konu hakkinda Görüslerinizi alabilirmiyiz

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ Gonuldostu

Yazılan yorumları bi yerden anımsadın mı? Aynılarını ben sana söylememişmiydim? Sen ısrarla bana radyo hosting hizmeti sunan yerlerden örnek veriyorsun.
Umarım mucize sonuç yaratacak bi çözüm bulursun, kolay gelsin ;)

MSN e Birlikte geldiginiz günü hatırlıyorum da boşu boşuna 15 dakika anlatmaya kasmışız.
ama arkadaşımın azmini tebrik etmek isterim. önemli olan olmayanı oldurmak.

Gonuldostu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MSN e Birlikte geldiginiz günü hatırlıyorum da boşu boşuna 15 dakika anlatmaya kasmışız.
ama arkadaşımın azmini tebrik etmek isterim. önemli olan olmayanı oldurmak.
15 dakikalik zamanda belki cok seyler paylasmis olabilirsin Buyuzden tsk ederim ve sen gibi bilgilerini tecrubelerını paylasan arkadaslara tsk ederim ve benim söledigim ve seninde ifade eddigin söz gibi Önemli olan olmayani oldurmak deyimi yerindeyse zoru basarmak

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
15 dakikalik zamanda belki cok seyler paylasmis olabilirsin Buyuzden tsk ederim ve sen gibi bilgilerini tecrubelerını paylasan arkadaslara tsk ederim ve benim söledigim ve seninde ifade eddigin söz gibi Önemli olan olmayani oldurmak deyimi yerindeyse zoru basarmak

Olmayacak bir dua için çok degerli zamanını ayırmanda savurganlık oluyor kanaatindeyim.

Gonuldostu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ Gonuldostu

Yazılan yorumları bi yerden anımsadın mı? Aynılarını ben sana söylememişmiydim? Sen ısrarla bana radyo hosting hizmeti sunan yerlerden örnek veriyorsun.
Umarım mucize sonuç yaratacak bi çözüm bulursun, kolay gelsin ;)

Doğrudur nefusa:)) Zorluyoruz biri cikar dedikya:)insallah cikar

Gonuldostu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsteğim mümkün ama sitene üye olan radyolar üye olurken IP lerini portlarını ve shoutcast şifrelerini vermek zorundalar şifrelerini vermezlerse göstermek istediğin bilgileri çekemezsin.

Ayrıca bu siteyi host edeceğin hostingte normalde bir çok hostçunun güvenlik için kapalı tututğu PHP fonksiyonlarının açık olması lazım ayrıca sistemi oluşturup detaylı test ederek serverda oluşturacağı işlemci yükünüde göz önünde bulundurulmalıdır.

Kendi çapımızda shoutcast ile radyo ve tv yayını üzerine çok çalışmalarımız oldu eğer hala teklif istiyorsan istediklerini çok şekilde detaylandırıp bir belge hazırlayıp [email protected] adresine mail olarak atarsan fiyat verebiliriz

NOT: verilecek fiyatlar uçuk olacak demiyorum ancak verilen teklife oha çüş bu kadarmı pahalıya mal oluyo ya ben o paraya araba alırım vs... yorumlar gelecekse bu mesajı görmezden gelin :)
,

ip ve port zaten verirler ama daha oncede belırtıldıgı gıbı shoustcast sıfrelerını vermekden cekınebılırler bır cozum arayısı ıcındeyız ınsallah katkı saglayan bırılerı cıkar:)=)

Gonuldostu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok alakasız fikir bildirimlerinde bulunuyorsunuz, sadece lisanssızSOFT shoutcast kullananlara ait bir site yaptırır olur biter (o zaman şifre falanda gerekmez), zaten birçok radyo da bunu kullanıyor (yayınonline.com daki radyolar haricinde)

http://iyi.web.tr/?arama=listen.pls&type=turkce

tiva hakikaten Bana bu dusuncelerinle Birseyler yapamasakda azim saglatiyorsun tsk ederim az kaldi birisi cikacak:)) Katılımlari beklıyoruz

Gonuldostu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hepsinin Yorumu farkli ve nasılkı Yorum yaparken Takdire layık davranılıyorsa aynı sekılde cevap vermeye calisiyorum

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pusati izledınmi:=O) Nediyor Yapılmıcak diye birsey yokdur Bigün birileri cikip gelecek hissediyorum:))

açıkçası abuk sabuk diziler izlemeyi pek sevmem ,
ama bu inat sizi kansere kadar götürür yada sinirsel bir boşalım yaşarsınız. gereksiz bir hırs yapıyorsunuz.
örnegin ben soutcast programını yazan firma olsa idim....
sana o hakları yada o yetkiyi neden bedavaya vereyim hiç düşündünmü bunu ?
vermeden istiyoruz işte en büyük hatamız da burda...

sana kolay gelsin dileklerimle

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok alakasız fikir bildirimlerinde bulunuyorsunuz, sadece lisanssızSOFT shoutcast kullananlara ait bir site yaptırır olur biter (o zaman şifre falanda gerekmez), zaten birçok radyo da bunu kullanıyor (yayınonline.com daki radyolar haricinde)

http://iyi.web.tr/?arama=listen.pls&type=turkce

arkadaşımızın isteklerini tam olarak biliyormusunuz acaba bizi yanlış yönlendirme ile alakalı alakasız bildirimlerde bulunduğumuzu idda ediyorsunuz ??

istenen şey şudur : ( minimumda)

kişi gelip siteye radyosunu ekleyecek ip sini vericek ve vsvs bi kaç deger daha
arkadaşımız bu degerlerle kaç online dinleyicisi var , o anda hangi DJ yayında , çalan şarkı nedir , vsvs türünde bi ton şey bekliyor

Sorması ayıp hangimiz bilmeden yönlendirme yapıyoruz ?

deja_wu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilinçsizce 2 defa alakaya maydonoz olarak lisanssızSOFT örneğini sunan arkadaş :D

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar radyo yayını yapan site shoutcast ile yayın yapıyorsa (ki genelde shoutcast kullanılıyor) bildiğiniz üzere shoutcast ile birlikte otomatik sayfalar geliyor örneğin:
http://66.90.104.25:7414/index.html

Bu şekilde tüm shoutcast radyolar bu bilgi sayfalarına otomatik sahip oluyor radyo yayını yapan kişinin sadece IP ve portunu vermesi bu verileri çekip işlemeye yeterlidir şifresini vermeye gerek yoktur bu standart sayfalardaki veriler yeterli olacaksa bu iş yapılabilir yayıncıların şifresini almadan

NOT: Amacım kimseyi çekişmeye sürüklemek değil sadece bu konuya daha sonra bakacak arkadşlara bilgi olsun diye ekledim bunu

Toplaşmayın bu konunun etrafında dağılın tartışmaya dönmesin :)

Not: toplaşmayın lafını toplanmayın anlamında kullandım sonra birileri kalkıp bu lafı dikkate alarak yeni bir tartışma çıkarmasın bu konuda.

Gonuldostu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konu hakkında Baska düsünceleri olan Yokmu yada Önerileri ? Su sekilde daha İyi olur diye düsündügünüz...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Maydonozluk konusuna gelince ne yapıp ne yapamayacak seviyede olduğumu çok iyi biliyorum. Mesajlarımda olacak olan ve olmayacak olan haricinde birşey yok, eksik okuma ve devamında eksik anlama olduğu anlaşılıyor.

bilinçsizce 2 defa alakaya maydonoz olarak lisanssızSOFT örneğini sunan arkadaş :D

Sizler işin olan kısmından bahsetmiyorsunuz, bir olmayan tarafı bir de olan tarafı var, sadece olmayan kısmından bahsetmenize kızıyorum. Diğer mesajımdan alıntı

www.radyoiz.com için çalışan örnek www.iyi.web.tr/radyo.php
Media player üzerinden yayın yapan radyolar dışarıdan bir bilgi alma imkanı yok olarak biliyorum, lisanssızSOFT shoutcast ile yayın yapan sitelerde de .pls dosyasını okumak .rss dosyasını okumak gibi gayet kolay birşey, scripti yazmak için talepde bulunmayanlar büyük ihtimal daha spesifik birşey olduğunu düşünmüş olabilirler, yukarıdaki açıklamalardan sonra yazmak için talepler gelecektir sanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5