İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu nasıl banka ya!!!...

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Adsense Dostları!

Çorum işbankası Şubesine
119$lık çekimi vereli yaklaşık 10 gün falan oldu...
Bu gün beni bankadan arayarak beni şoke ettiler:

"İster misiniz? çekinizi işleme koyalım mı elinize 10-15$ ancak geçer gerisi masrafa çıkıyor..."

Tam bu iş oldu dediğim günlerde...şaşkına döndüm..
Nasıl ir yol takip edeyim...Diğer banka şubelerine de gittim(çoğuna)bi şey anladıkları da yok...

Bir de çekim ağustosda elime geçti çekimin ödeme süresi ne zaman dolar...Banka banka gezerken çek elimde kalacak bu gidişte...

Bu işten bişey anlayan var mı?..Bu millet iyice kafayı mı yedi ne ya...

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isteyeceğim de....
Çekimin belli bir süresi yok mu?..
Endişem bu..
Yoksa,biraz yorulacağız ama,bir banka bulacağız mutlaka...

Bu arada unutmadan söyleyim:

Daha biraz önce Çorum işbankası Şubesini...Genel Merkeze Şikayet ettim..
Bi şey anlamıyorlar diye...ve bu adsenseyi ödeyen şubalerini de sundum,kaynağıyla birlikte....

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumcuali' Alıntı:
isteyeceğim de....
Çekimin belli bir süresi yok mu?..
Endişem bu..
Yoksa,biraz yorulacağız ama,bir banka bulacağız mutlaka...

Bu arada unutmadan söyleyim:

Daha biraz önce Çorum işbankası Şubesini...Genel Merkeze Şikayet ettim..
Bi şey anlamıyorlar diye...ve bu adsenseyi ödeyen şubalerini de sundum,kaynağıyla birlikte....

Ben de Çorumdayım 1200$ lık çek bozduracağım bakalım bize ne kadar bırakacaklar :p

6 ay süresi var.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Akbankda ücretsiz bozuyorum çeklerimi. Bazen 10$ alıyorlar bazen almıyorlar.

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapı kredı,
21 iş gunu çekı verırken 32,50 ytl masraf
çek parası gledığınde muhabır şube masrafı 17,50 usd

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Garanti den 8.5 ytl ye bozduruyorum. Ama her bankanın her şubesinde farklı yürüyor işlemler ve fiyatlar.

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala neden beklemekten yanasiniz istira ile cekinizi tahsil edin 10-15 dk icinde paranizi oduyorlar. Masraf max. 20 YTL.

Saygilar.

S

SuperMp3.ORG

Misafir
c0d3r' Alıntı:
Hala neden beklemekten yanasiniz istira ile cekinizi tahsil edin 10-15 dk icinde paranizi oduyorlar. Masraf max. 20 YTL.

Saygilar.

bozdur benim çeki 100 ytl veriym sana. sormadığım yer kalmadıı ya tanıdığın biri olacak ya da yüklü paran olacak bankada başka türlkü yapmazlar o dediğini. paraya bloke koyarlar aynı hesaba gelir.

NiQuitinCQ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kucuk sehirlerin dertleri bunlar. Bende mersin garantiye gosterdim adam bunu turkiyede kimse bozamaz dedi ama ben adamı bozdum :) aynen isbankası bana 120 ytl masraf dedi. Akbanka verdim , 20 ytl aldı beklemedeyim.

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de İş Bankası Merkez şubeden e-mailime gönderilen cevabı print edip Çorum iş bankası şubesine gideceğim..Bakalım ne yapacaklar bu defa...
Ben alamazsam da tez..Adamlara öğretmiş olacağız bu işi...Geriden gelenler bari sıkıntı çekmesin...demi arkadaşlar?!

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@SuperMp3.Org Istirada ceki ciro etmek gecerli ise sorayim ben pazartesi bankaya. Eger boyle birsey soz konusu ise ceki posta veya kargo ile yollarsin. Elime gectigi gun ceki istira eder verecegin hesap numarasina EFT veya HAVALE yaparim. Herhangi bir sekilde ucrette istemem. Eger boyle bir durum soz konusu ise ve guvenirseniz benim icin sorun degil evim ile bankam arasi 5 dk 10 dk da orda bekledigimi varsayin 15 dk. Gunde 4 kisinin isini halledebilirim demektir buda.

Saygilar.

A

..::aTi::..

Misafir
böyle banka bulamayanlar TRY olarak istesin çeklerini.
Türk bankasından tahsil ediliyor sonuçta mecburen gibi normal çek olarak bozacaklar ozaman

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Ati yarin veya pazartesi bu ayki ceki yine istira ile bozacagim. Istira ile bozdugum bu 5 veya 6. cek olacak hepsi de USD benim anlamadigim neden degiskenlik gosterdigini. Ben alabiliyorum. ( yalan soyleme gereksinimi neden duyayim ki ? ) Neden burdaki diger arkadaslarimiz alamiyorlar bunu anlamiyorum. Cikin bulundugum sehre gelin diyecegim misafirim olun diyecegim kim gelir ki :)

WooDy_WooDPeCKeR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
..::aTi::..' Alıntı:
böyle banka bulamayanlar TRY olarak istesin çeklerini.
Türk bankasından tahsil ediliyor sonuçta mecburen gibi normal çek olarak bozacaklar ozaman

Ati Ben TRY olarak istemiştim ağustostaki cekimi ve Yapikrediye bozdurmak istedim 17 YTL masraf aldilar Ama cek döndü karşi banka ödemiyor dendi 2 gün de cevap geldi olsaydi 2 günde ödeniyordu hangi bankadan nasil tahsis ettiniz bu çekleri?

A

..::aTi::..

Misafir
çek nasıl dönebilirki amerikadan değil Türkiyeden tahsil edilecek bir çek sonuçta açık ve net Türkiye/citibank merkezine ulaşmamıştır o çek kesinlikle :) adamlar arada seni kayıracak değilya.
Çeki verirken gösterin adamlara yahu yurtdışı çeki değilki elindeki sıradan bir çek.
istanbul/citibank merkezinden tahsil edilecek bukadar basit bi işlem yani. kalkıpda yurtdışı gibi muamele yaptılarsa bilemiyorum ama bank aynı benim çekim ulaşınca ödeme varda seninkinemi ayrıcalık yapıcaklar :)

bana sorarsan tamamen şubenin beceriksizliği.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5