İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu nasıl bir saldırı türü böyle

makrodns

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Sunucudaki spamları temizlemeye çalışırken birde saldırı problemi ile karşı karşıya kaldık
Yaklaşık 45 dakika içinde sunucu Toplamda 86 GB trafik tüketti.
Maksimum giriş: 90 mbit/saniye --- Maksimum çıkış: 81 mbit/saniye
Eğer sunucuyu açık tutmaya devam edersem yaklaşık trafik 8 Terabyte civarında olacakmış.. Buda aylık 240 TB yapar ortalama.. Bununda her bir gb için 0,25 € ödediğimi farzetsek,
Ay sonunda, 238 TB lik bir extra ödemem gerekecek.. Buda yaklaşık 59.000 Euro gibi komik bir rakam çıkartıyor karşımıza

Monitoring kayıtlarını ekliyorum, fikri veya önerisi olan paylaşsın lütfen..
Ne yapmam lazım

xxeroxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bılmıyorum :) ama aynı sorun bende de meydana gelmıstı bu forumda yenı bı uye ıle tartısma olmustu kafamı kızdırmayın tüm sitelerini kapatırım ıyınetı bıle kapatırım demıstıbende yap dedım tabı çekınmem vs derken adam saldırdı sıtelere, ne iyinet nede benim siteler acılmadı o gun.sureklı saldırı aldık ondan sonra vps de trafık kasınca bumm!!! tabı kapandı ay sonunda...

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
bılmıyorum :) ama aynı sorun bende de meydana gelmıstı bu forumda yenı bı uye ıle tartısma olmustu kafamı kızdırmayın tüm sitelerini kapatırım ıyınetı bıle kapatırım demıstıbende yap dedım tabı çekınmem vs derken adam saldırdı sıtelere, ne iyinet nede benim siteler acılmadı o gun.sureklı saldırı aldık ondan sonra vps de trafık kasınca bumm!!! tabı kapandı ay sonunda...

yani demek oluyor ki kimseye ahkam kesmemek lazım çünkü o kişinin ne yapacaklarını bilmiyorsunuz yapamıyan zaten belli eder konuşmalarıyla :)

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bahsettiğiniz saldırı yükü hafife alınacak gibi değil..

kimden kaynaklandığını bulup,
sorunu kökten çözmeniz en sağlıklısı olacaktır
{tabi en zoru galiba}

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu hortlatmışsınız :)

lay la lay la lay laaay {{:

şey
kem
küm.. bu ..
ya öyle omuş işte.. ..

utandım valla..
icon11.gif

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu grafikte neden april yazıyor serverin tarihimi bozuk?
arıca 1 nisan dan sonraki 3 haftanın değerleri diyor anlık yüksek olabilir ama tamamı dolmadığı sürece o kadar tutmaz.
yani bu grafik bana herhangi bir saldırıyı göstermiyor, sizin band genişliği harcamanız olabilir ama burya koyduğunuz resim 1 nisan 19 nisana ait günlerdeki iniş çıkışlar 45 dakikalık olay hiç değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5