İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Nasıl bir URL Sorunu?

RotasızKaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar. Benim siteme eklediğim konuları google'de konu başlığı modunda arattığım zaman sadece siteadı.com şeklinde indexlendiğini görüyorum. Örneğin; "Ali Ata Bak" diye bir konu açıyorum. Sonra bunu google'de aratıyorum. Çıkan sayfa siteadı.com/ali-ata-bak olacağı yerde sadece siteadı.com şeklinde çıkıyor. Yani URL eksik çıkıyor. Bunun sebebi nedir?

T

trgy

Misafir
Site adresini gösterirseniz daha açık olur. Bir yerde eksik var ama nerde onu bulmalıyız tahminim .htaccess den ya da robots.txt den bişeyler var.

YatayZeka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alt sayfalarınız hala indexlenmemiş olabilir. O konu ana sayfada olduğu için ordan görüyordur. Site adresini vermeniz iyi olacaktır

RotasızKaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lütfen > TIKLAYINIZ

Tıkladığınızda google'ye "Sayyac.com’da Mahkeme Engeli Kalkıyor" şeklinde arama yaptırıyorum. Çıkan sonuçlardan "soruyor.net" söz konusu sitedir. Sorun neden kaynaklanıyordur sizce?

T

trgy

Misafir
Alt sayfalar indexlenmemiş o yüzden. Anasayfadan sadece bir kısmını alıyor sanki index gibi görüyorsunuz.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sende olan sorun bir çok webmasterde var. Son 10 gündür sebebini bilmediğimiz indexlenme sorunu var.

http://www.google.com.tr/#hl=tr&q=s...a+Mahkeme+Engeli+Kalkıyor&fp=40edcd7e296552f3

bu şekilde index aldığı gözüküyor ama genel google aramasında göstermiyor. Google webmaster tools yeniden değerlendirme yaptır güncel tut klasik laflar işte beklemekten başke çare yok :)

2004 regli turuncutime.com bile girmiş.
http://www.google.com.tr/search?hl=...Samast'tan+şok+nikah!&btnG=Ara&meta=&aq=f&oq=

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
BAKINIZ herhangi bi sorun yok.

Sorun yok. Sadece index alt sayfandan önce indexleniyor. Zamanla ŞU şekilde düzelecektir.

Daha tekniksel uzun uzun anlatılırdı ama kafan karışırdı bu kez. Sorun olmadığını bil yeter. :)

RotasızKaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alt sayfalar indexlenmemiş o yüzden. Anasayfadan sadece bir kısmını alıyor sanki index gibi görüyorsunuz.

İndexlenmiş, sorun yokmuş.

Sende olan sorun bir çok webmasterde var. Son 10 gündür sebebini bilmediğimiz indexlenme sorunu var.

http://www.google.com.tr/#hl=tr&q=s...a+Mahkeme+Engeli+Kalkıyor&fp=40edcd7e296552f3

bu şekilde index aldığı gözüküyor ama genel google aramasında göstermiyor. Google webmaster tools yeniden değerlendirme yaptır güncel tut klasik laflar işte beklemekten başke çare yok :)

2004 regli turuncutime.com bile girmiş.
http://www.google.com.tr/search?hl=...Samast'tan+şok+nikah!&btnG=Ara&meta=&aq=f&oq=

Evet. Ben o şekilde arama yapmamıştım, doğrudur. Bu sorun bende 15 gündür felan var. Güncel tutmakla alakalı olabilir.

robots.txt dosyasını manuel oluşturun ve içine şunları girin.

Dediğiniz gibi yaptım şu anda.

BAKINIZ herhangi bi sorun yok.

Sorun yok. Sadece index alt sayfandan önce indexleniyor. Zamanla ŞU şekilde düzelecektir.

Daha tekniksel uzun uzun anlatılırdı ama kafan karışırdı bu kez. Sorun olmadığını bil yeter. :)

Evet. Sadece index.php çıkıyor google arama sonuçlarında. single.php zamanla çıkar inşallah. Yine de panik oldum :)

RotasızKaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun hala devam ediyor arkadaşlar. Siteye boş yere konu açıyormuşum gibi hisseder oldum. Konular indexleniyor ama arama sonuçlarında çıkmıyor, çıksa dahi URL eksik şekilde çıkıyor. İlk defa böyle birşey ile karşılaşıyorum. Hala çözemedim sorunu!

Not : Hosting değiştirme sonrası bunu yaşıyor olmam da dikkat edilebilir bir husus. Bunun bir etkisi var mıdır?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5