İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Nasıl Uyarı :S

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bugün googledan bi uyarı geldi. xxxxxxx.net şeklinde bir siteden bahsediyordu ve bu sitenin kesinlikle benimle hiç bir alakası yok.Sitede program kurallarının ihlal edildiğini ve 72 saat içinde düzelmezse hesabı kapatabileceklerini söylediler.O sitenin benimle hiç bir bağı yokken bana nasıl uyarı geliyor ya :S

E

echo

Misafir
o site senn kodlarını çalıştırıyo olabilir sienin kodlarını incele kendininkiyle karşılaştır ve derhal google a mail at yoksa gidicisin

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin kodlarını kullanmış olabilir mail atıp durumu kendilerine bildirmen senin yararına olacaktır.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o sitenin benimle bi bağlantısını olmadığını içeren bir cevap yazdım ama saçmalık bu ya.Ya o emaili 3 gün görmeseydim

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
masques' Alıntı:
o sitenin benimle bi bağlantısını olmadığını içeren bir cevap yazdım ama saçmalık bu ya.Ya o emaili 3 gün görmeseydim

Çıkan sonuç adsense 'in uyarı yollayacağı emaili günlük kontrol etmek lazım!!

Bu durumda google işin içinden nasıl çıkacak bunu kestiremiyorum.
işin içinden çıkamadığında hesabınızı kapatma ihtimali büyük.

ama onlara şöyle genel bir teklif sunabilirsin (yapsınlar)

falan sitede yayınlanan reklamların tıklamasını hiç sayma diye bir ayar koysunlar
yani biz adsense yayıncıları panelden bu site benim değil alakam yok diyebilsin.

siz şimdi neden bunu siz yazmıyorsunuz derseniz de sizin söz söyleme hakkınız doğmuş. öbür türlü benimkisi genel bir isek olacak şu an sizin isteğiniz mağdur olmuş birinin isteği olacak.

Saygılarımla

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çoğu kişi böyle şeyler yapıyor.x sitesine gıcığım, benim rakibim.Uçuk bi keyword ile sayfa yaparım x sitesinin kodunu koyarım onu adsense'ten attırırım..Basit ve düz mantık budur..

Gugıl amcamız ufak bir eklenti ile bunun karşısına geçebilir.Panele koyar bir tane bölüm, benim sitelerim şunlar..Şu sitelerimde adsense kullanıyorum, diğerlerini sayma vb gibi bir şey..Herkes kurtulmuş olur..

Ama Gugıl amca bunu yapmıyor, gidip ya e-mail gönderiyor ya da gümm hesabı kapatıyor..E ne de olsa onlar bize değil, biz onlara mahkumuz..

İşte bu mahkumiyetten gugıl amcayı kullanmıyorum..Kolay gelsin

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşin içinden çıkması oldukça basit aslında.

Google nasıl Google Sitemap olayında web site sahiplerine FTP içine google2348025802935.hml gibi bir sayfa attırdıktan sonra Sitemaplarını kabu ediyorsa Adsese içinde bunu yapabilecek teknolojiye sahiptir.

Örneği FTP adresinize ve kanallarınızın altına google82578275.html diye bir dosya atabildiğinizde ancak size ait reklamları gösterebilir. Böylece başka siteler reklamlarınızı yayınlayamaz.

Mantıksızmı?

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TRinsanRehberi' Alıntı:
ama onlara şöyle genel bir teklif sunabilirsin (yapsınlar)

falan sitede yayınlanan reklamların tıklamasını hiç sayma diye bir ayar koysunlar
yani biz adsense yayıncıları panelden bu site benim değil alakam yok diyebilsin.
Böyle değil de, 'şu şu sitelerimin dışında reklam gösterme' seçeneği olsa yeterince iş görür.
Zaten halihazirda kanallar ile adreslerini belirliyebiliyorsun ancak, reklamlar koyduğun her adreste çıkıyor.
Bu durum bana en başından beri saçma gelmişti.
Hem böylelikle onların hileyi kontrol etmeleri de kolaylaşırdı.

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bu google'nin Büyük Bir amatörlüğü gibi duruyor. Kodu al istediğin siteye ekle tarzında birşey hiç güzel değil bence. En Azından Panel'den Kendi sitelerimizi eklesekde kodları o sitelere koysak. Banlı Sitelere Art Niyetli Bi çok insan kod koyduğu için bi çok arkadaşımız mağdur duruma düştü.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ekshi senin dediğinde olabilir ama bu konuda hiç bi önlem yok.Bilerekmi yapıyor google bunu anlamamıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5