İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu nasıl yapılıyor?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diyelim ki Google arama motorundan "python homepage" diye arattık ve gelen listenin en başında python site linki ve altında şöyle birşey çıktı :

Home page for Python, an interpreted, interactive, object-oriented, extensible programming language. It provides an extraordinary combination of clarity and ...
www.python.org/ - 29 Nisan 2007 - Benzer sayfalar

Download - www.python.org/download/
Documentation - www.python.org/doc/
Getting Started - www.python.org/about/gettingstarted/
2.3.6 - www.python.org/download/releases/2.3.6/

Buradaki Download ve Documentation linkleri alt alta çıkıyor, bunun yapılmasının bir yöntami var mıdır? Nasıl yapılıyor bilen var mı acaba?

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım bunu uzun süre aktif olan ve kaliteli ziyaretci dedigimiz hep girilen globalleşmiş sitelere uyguluyor. ben öyle biliyorum :p

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Google ın yüksek hitli çok ziyaret edilen sitelere verdiği bir avantaj

Çok araştırdım

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tahmin ettiğim gibi, bir kaç yerde gördüm hep kaliteli siteler.
Teşekkürler bilgiler için.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başka bir bakış açısı da şu
eğer sitenizi hazırladıktan sonra sitemap ile
site.com/
site.com/download/
site.com/upload/
türünde yeni XML ler yaratarak google'a söylerseniz bunu yapabiliyor
(yabancı bir forumda okumuştum)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yok CMYLMZ ben çok denedim, tek başarılı olduğum sonuç şu oldu diyelimki bonibon içeriğinde bir siteniz var, size dış bağlantılardan sürekli olarak bonibon diye bağlantı veriliyor siteniz bonibon kelimesinde en iyi içeriğe sahip olduğunu düşündükten sonra google için 2. bir adım daha var, siten.com/bonibon_sekeri.html adresine yine dış bağlantılarda bonibon şekeri diye bağlantı verilirse sizinde o sayfaya kendi siteniz içerisinde verdiğiniz değer bu ise bunu yapıyor... Yoksa 1 sene uğraştım sitemapıyla bilmem nesiyle olmadı :p

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok CMYLMZ ben çok denedim, tek başarılı olduğum sonuç şu oldu diyelimki bonibon içeriğinde bir siteniz var, size dış bağlantılardan sürekli olarak bonibon diye bağlantı veriliyor siteniz bonibon kelimesinde en iyi içeriğe sahip olduğunu düşündükten sonra google için 2. bir adım daha var, siten.com/bonibon_sekeri.html adresine yine dış bağlantılarda bonibon şekeri diye bağlantı verilirse sizinde o sayfaya kendi siteniz içerisinde verdiğiniz değer bu ise bunu yapıyor... Yoksa 1 sene uğraştım sitemapıyla bilmem nesiyle olmadı :p

Walla şöle bişi denemiştik
örnek site: domain.com
buna subdomain eklemek yerine alt klasörde yeterince içerik olan bi klasör açtık
domain.com/icerik
ve bunların sitemap'lerini ayrı ayrı tanımladık
bir süre iki klasör olarak gösterdi.
ama biz ilgi göstermeyince çabuk sildi.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bende denedim onu çok ama hiç başarılı olamadım demekki başka birşeyler var bilmediğimiz çok merak edilen bir konu bu:p

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında bir site kurup üstünde denemek lazım
genelde de article siteleri bu konuda iyi oluyorlar
bakalım yapabilecekmiyiz

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
pigeon hani senin beğendiğin bi sitem vardı ya o alanının en iyi sitesi senelerdirde 1. sıraada :p ama öle bişi yok hiç:p

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bence kendi başına pr değeri olan klasör veya url için bunu yapıyor.

[SIZE=-1]www.taklaciguvercin.com PR 3[/SIZE]
[SIZE=-1]www.taklaciguvercin.com/kisa.htm PR 2

python örneğinde de aynı, python.com PR 9 dur
alt dizinler 8 veya 7[/SIZE]

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kısacası etiket yapıyor google sevdigi sitemizi :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir arama, bir sonucu kesin olarak tanımlıyorsa ve site belli bir ziyaretçi kitlesine sahipse bu olay oluyor. örneğin 2323ysaa.com diye site açın, bir kaç ay düzenli ziyaretçi kitlesine sahip olun, ardından 2323ysaa olarak arattığınızda bunun olacağını görebilirsiniz.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sayede, kaliteli ve büyük sitelerin alt sayfalarına da çabuk ulaşım imkanı sağlamış oluyor Google. Siteye girip, oradan ilgili bölümün linkine tıklamak zorunda bırakmıyor kullanıcıyı. Hatta o alt sayfalar/bölümler, başlı başına bir site olmuş durumdalar bence. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5