İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Nedir Bilgisi Olan Var Mı?

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Internet Explorer'dan hiçbir sitedeki google reklamlarını göremiyorum.
Google reklamı olan herhangi bir siteye girdiğimde aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. "Pagead2.googlesyndication.com bağlantısı yapılıyor" diyor. Bilgisayarım da hiçbir kullanıcı adı ve şifre belirlemedim. Internet Explorer'ın yerine Firefox ile de denedim değişen bir şey olmadı. Bilgisayarımı popüler tüm casus ve virüs yazılımları (Spy Sweeper, Ad-Aware SE Personal, Spybot, a-squared StartCenter, avast) ile temizledim. Yine aynı ekran geliyor. İşletim sistemim xp home edition sistemimde iis local hosta kurulu. Şimdiye kadar google reklamlarını rahatlıkla görebiliyordum. Birden bu ekran gelmeye başladı. Yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

google.jpg

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domainin dns adresi ile serverda o domaini host ettigin ip tutmuyorsa oyle yapior..

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google reklamı olan her siteye girişimde aynı ekran geliyor. Google reklamsız sitelerde hiç bir problem yok.

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iis local host ile ilgili bir problem sanırım ama henüz çözebilen olmadı

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu enterasan bisi, henuz basıma gelmedi ama fısıltı gazetesine gore ki, bu dedikodu oluyor :) ie nin en son sp eklentileriyle gelen yamalarla ortaya çıkıyor...

başka deyişle bill amca bunu özellikle yapıyormuş ....

konu hakkında internette de araştırma yapabilirsiniz.... dogrudur yanlıstır bilemem.

bir bankacı arkadaştan şifahen duydum, internetteki forumlar da boyle konular gozume çarptı...

ama net bilgim yok

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
drstranger' Alıntı:
bu enterasan bisi, henuz basıma gelmedi ama fısıltı gazetesine gore ki, bu dedikodu oluyor :) ie nin en son sp eklentileriyle gelen yamalarla ortaya çıkıyor...

başka deyişle bill amca bunu özellikle yapıyormuş ....

konu hakkında internette de araştırma yapabilirsiniz.... dogrudur yanlıstır bilemem.

bir bankacı arkadaştan şifahen duydum, internetteki forumlar da boyle konular gozume çarptı...

ama net bilgim yok

ee adam firefoxda kullandım diyor. Sorun ie 'de deil o zaman. Ben olsam format cekerdim. Bilgisayarında olan bi program veya yazılımda buna etki edior olabilir.

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu şey banada olmuştu serverle alakalı bir durum format atınca servere birdaha olmadı tarayıcıyla falan alakası yok ben farklı bilgisayar ve farklı tarayıcılardan denemiştim gene aynı pencere çıkıyor server format yiyince gitti host firmasına göre IP karışıklığından kaynaklanıyormuş gibi bişeyler demişti yani senlik bir olay yok tamamen serverde bitiyor olay onlara durumu bildir bence

yakamoz01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet benim de basıma bir cafede bu olay meydana gelmişti de bende foruma yazmıştım ama sanırım explorer dan kaynaklı....

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala sorun devam ediyor. Format atmadan çözüm olacak yöntem arıyorum.
Bu konuya mesaj gönderen tüm arkadaşlara katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darkman' Alıntı:
Bu şey banada olmuştu serverle alakalı bir durum format atınca servere birdaha olmadı tarayıcıyla falan alakası yok ben farklı bilgisayar ve farklı tarayıcılardan denemiştim gene aynı pencere çıkıyor server format yiyince gitti host firmasına göre IP karışıklığından kaynaklanıyormuş gibi bişeyler demişti yani senlik bir olay yok tamamen serverde bitiyor olay onlara durumu bildir bence

Aynı sorun benim işyerimde de mevcut... 3 makinada sorun yok iken 1 makinada google reklamları gözükmüyor... IP den kaynaklanan bi mevzu yok ortada çünkü 4 makinamda aynı IP üzerinden internete bağLanıyor... İşletim sisteminden kaynaklanan bir problem... bir çok güncellemeyi yaptım gereksiz şeyleride kaldırdım ama değişen bir şey olmadı... format için vaktim olmadı... şayet denersen bilgim olsun... ben format haricinde her yolu denedim ama başarılı sonuç alamadım... zaten pekte önemsemiyorum sonuçta işyerinde... bu makinama zeval gelmesinde ne olursa olsun diyebiliyorum...

eğer bir gelişme yada bir şey bulursan yinede bilgilendirirsen iyi olur...

iyi çalışmalar...

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Zone alarm ... firewall, anti-spam, anti-popup gibi programlar kullaniyorsan hepsini kapat pasiflestir. Oyle dene.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internet baglantinizdaki dnsleriniz google dnslerini tanimiyor *** Resolved www.google.com.tr to 64.233.183.104 internet tcp bolumunu acip dns1 64.233.183.104 dns2 64.233.183.103 seklinde dnslerinizi tanitirsaniz sorun duzelir bilgisayarim turkce olmadigi icin ayrintisini anlatamiycam saygilar

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabi çözebilirsem bu bilgiyi seve seve tüm arkadaşlarla paylaşırım.

Size de iyi çalışmalar diliyorum.

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayret şu ana kadar bu problemi çözmüş bir webmaster çıkmadı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5