İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu nemdek ya anlamadim

K

kazanc11

Misafir
Beyler bir domain var domainde bu yazior bitme tarihi olarak yani bittimiş acaba süresimi uzatilmiş domain firmasi tarafindan

Created on..............: 22-JUL-2003
Expires on..............: 22-JUL-2005
Record last updated on..: 02-MAR-2005
Status..................: ACTIVE

Q

QuicK

Misafir
22 Temmuz diyor zaten..
22 temmuzdan 90 gün sonra felan bosta olacak domain..

K

kazanc11

Misafir
peki suan domain firmasi tarafından tutuluyormu yani onlar tarafındanmi uzatiliyor.

Q

QuicK

Misafir
Whois bilgisinde kimin ismi yazıyorsa onundur domain. Adam süresini uzatabilir. Veya domain cok iyi bir domainse, sahibi uzatmazsa, domain firması kendine alabilir domaini.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
22 temmuz da domain kapanıyor. Kimsenin uzattığı yok. Last updated dediği son güncellenme tarihi. Sadece uzatma işlemi anlamına gelmiyor bu. Bilgilerinde ya da name serverlarda bir değişiklik yapmış olabilir. RegistrarLock açıldığı anda alabilirsin domain i.

Q

QuicK

Misafir
trextra' Alıntı:
22 temmuz da domain kapanıyor. Kimsenin uzattığı yok. Last updated dediği son güncellenme tarihi. Sadece uzatma işlemi anlamına gelmiyor bu. Bilgilerinde ya da name serverlarda bir değişiklik yapmış olabilir. RegistrarLock açıldığı anda alabilirsin domain i.
Ya tam anlatamadın yada bilmiyorsun.
Bugun süresi biten domaini bugun alamazsın. Redemption period, pending delete vs sürecine giriyor domain. Birde Registrar Hold var. Buda bildigim kadarıyla kayıt firmasının domaini elinde tutması anlamına geliyor.
Pending Delete : 6 Gün.
Redemption period : 31 gün.
Registrar Hold ise 37 ile 82 gün arasında degisiyormus.
Genel olarak :
O domain 22 Temmuz'da kayıttan düşüyor. Ancak 23 temmuzda domaini alamazsın. 22 Temmuz gününden sonra Minimum 73 gün geçmesi gerekiyor..
2 Mart tarihinde domain için işlem yapılmış. Kişisel bilgilerde degisiklik yapılmıs olabilir. Veya nameserver'lar degistirilmis olabilir.

(rakamlar snapcheck.com'dan alınmıstır..)

Enjoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domaini kayit eden firmaya gore domainin yeni kayita acilmasi 60 ila 90 gun arasi degisir. bu sure icinde domainin eski sahibi uzatmazsa domaini yeni kayita acilir. yani bugun dusen domaini yarin alamazsin.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok ben aksini idda etmedim. Update yapılmış bunu sadece uzatma anlamında algılamasın diye söyledim. Bildiğim kadarıyla registrarlock dediğiniz gibi 90 gün falan geçince açılıyor kendiliğinden. Yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5