İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu örümceğin türünü bilen varmı?

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
aaa evet bende onu sorucaktım :D Kurtçuklar nerden çıktı :D

:D Olayı en başından anlatıyım, zamanında pekin ördeği besliyordum, onu beslemek için almıştım.

Kavanozda kurtcuk satın aldım, içinde nohut ve kurtcuk yumurtası gibi bi şeyler vardı(seyrek pamuk gibi) onlar sonra kurtcuk oluyorlar, ördeği verdikten sonra kavanozu atmamıştım, örümceği görünce kavanoz aklıma geldi, örümceğede kavanozdaki kurtcuklardan verdim :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bende bahçede beslerdim örümcek.Sinekleri atardım :D Semirmişti kocaman olmuştu kerata.

Daha ohoo ne hayvanlar beslemiştim küçükken:D Hatırladım yine sen koyunca bak.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bizim işyerinde de görmüştüm örümcek, baya bildiğin elimin içi kadardı, bi arkadaş şuanda besliyor onu yörükoğlu tam yağlı yoğurt kovasının içinde :D

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
kurtçukları sadece ısırıp bıraktıysa zehirli birşey değildir. bacakları ve gövdesi çok tüylü, ayrıca bacaklarının çevresinde ekstra uzanan tüylerde onu daha çok savaşçı değil beleşçi yapar. bu tüyler onu hem kamufle edecek, hemde düşmanlarının çıkarmış olduğu titreşimleri önceden algılayıp kaçmasına veya tuzak kurmasına yarar sağlayacaktır.büyük ihtimalle o örümcek hantal,zıplayamayan, ağına düşüreceği börtü böcekle vakit geçirecek..
spider-man olmaz bu örümcekten.

not: fotoğrafa bakarak tahmin yürüttüm sadece :hihi:

buarada pekin ördeğine ne oldu? yediniz mi :ıslık:

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bizde sobada, örümcek şiş(topluiğne de), sinek şiş(topluiğne de) yapardık, kızartırdık patlarlardı.:ıslık:

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
kurtçukları sadece ısırıp bıraktıysa zehirli birşey değildir. bacakları ve gövdesi çok tüylü, ayrıca bacaklarının çevresinde ekstra uzanan tüylerde onu daha çok savaşçı değil beleşçi yapar. bu tüyler onu hem kamufle edecek, hemde düşmanlarının çıkarmış olduğu titreşimleri önceden algılayıp kaçmasına veya tuzak kurmasına yarar sağlayacaktır.büyük ihtimalle o örümcek hantal,zıplayamayan, ağına düşüreceği börtü böcekle vakit geçirecek..
spider-man olmaz bu örümcekten.

not: fotoğrafa bakarak tahmin yürüttüm sadece :hihi:

buarada pekin ördeğine ne oldu? yediniz mi :ıslık:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Kurtcukları içine attığımda gidip saldırmadı,
kurtcuklar örümceğin yanına geldiler ve kaçınılmaz acı son oluştu,

Örümcek kurtcukları ısırdıktan sonra genellikle bırakıyor ve etrafta tur atıyor, hareket eden varsa tekrar yanına gidip ısırıyor.

Bir kurtcuğa dişlerini geçirip bir süre sürükledi sonra onuda yere bıraktı en son kurtcuklar öldükten bir süre sonra 15-20 saniye kadar daha ısırdı ve kurtcukların içindeki sıvıları emdi diye düşünüyorum, cünki kurtcuklar emerken yavaş yavas küçülmeye başladı...

Edit: Ördeği iş yerine götürdüm, arka tarafta kümes hayvanları, kuşlar, ördekler vb. hayvanlar var arkadaş oldular.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
O ne şekilsiz bir örümcek yaa. Buna benzeride geçen sene balkondayken kafama düşmüştüde tik olmuştum aylarca. Kafamda hep bişi varmış gibi :D
Tüylü hayvan severim ama bunların tüyü bozuk o yüzden sevmiyorum :p

kaan0027

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Örümceğin Kıllısı kardeşim abartmayın ağda yaptırınca adama benzer:)

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Abi bırakın artık şu hayvanı. Hayvan evrim geçirdi başka bir tür oldu ama hâlâ bu başlık devam ediyor... :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5