İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu proje tutar mı?

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bence güzel bir proje tutarda sitemynet in bile ne kadar kullanıcısı vardı... kesinlikle kullanan olur tr.gg lerde bir örnek adamlar ekran kaplıyan reklam koydular hala kullanan var

Sağol.Projeye bir iki yeni fikir daha ekledim.Şuan tek eksiğimiz.Bu işlerden az çok anlayan 2-3 kişi.

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Hevesinizi kırmak istemiyorum ama tutacağını hiç sanmıyorum.Sitemynet falan diyorsunuz da sitemynet önceden çok fazla alternatifi olmayan bir sistemdi. Tr.gg de öyle. Şimdi düşündüğünüz sistemden daha iyileri daha fazla ilgiyle insanlara sunuluyor ama o kadar popüler olmuyor. Mesela reklamsız ve ücretsiz hosting dağıtanlar bile var. Ne toplu wordpress sistemi ne de sitemynetimsi bir şey sanmıyorum ki tutsun. Ayrıca bunun tasarımı var, sunucu masrafı var. Tasarımı kötü olup da tutan kaç şey sayabilirsiniz?

Hevesinizi farklı alanlara yönlendirmenizi öneririm.

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
fark yaratman lazım herşeyden önce, sonuçta o kadar ücretsiz blogger servisi varken neden sen ? ve ücretli oldu mu da olmaz bence çünkü 5 i veren 10 u verir host alıp wp kurar, ha birde garanti vermen lazım adam o kadar şey yazacak edecek vebali büyük yani

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sağol.Projeye bir iki yeni fikir daha ekledim.Şuan tek eksiğimiz.Bu işlerden az çok anlayan 2-3 kişi.

sen sağol bence amatörler ve webmasterlar için kolay hazırlanabilen şablon seçimi yapabilecekleri sitemynet gibi bir site kur bence bu alanda çok büyük bir açık var şuan çünkü sitemynet kapandı tr.gg nin reklamları kullanıcılarını bezdirmiş durumda... amatörlerde yoğunlaşırsan bence kesinlikle tutar bide başlangıçta reklam koymazsan kısa zamanda da yayılır bide blogspot wp gibi eklenti hizmeti yaparsan uçar bu proje bence fikir olarak aklıma geldikçe destek veririm eğer yaparsanız

ayrıca yeni başlayanlar için blogspot zor wp imkansız oluyor site kurmak için dün emekliyen bebek için koşmak misali ayrıca istteyseniz bu projenin içinde de olmak isterim bence piyasada eksiği olan bir alan bu ve boşluğu dolmuyor

allemel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam bu projenin tutması için başlangıçta kesinlikle ücretsiz ve reklamsız olması gerekiyor bence. Kullanacağın altyapının çok hızlı, güvenilir olması da şart tabi.
İnsanlar senin sistemini kullanıp memnun kaldıktan sonra, sen istemesen de sana sayfalara reklam koyalım gibi teklifler gelmeye başlayacaktır.

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Olumlu olumsuz tüm yorumlar için sağolun.Açıkçası tutması konusunda çok fazla şüphem kalmadı.Çünkü reklamlarladan kazanılan parayı üyelerle paylaşma fikri işe yarayacakatır.Bazılarınızın söylediği gibi evet onlarca ücretsiz hosting var.Bende bir zamanlar çok kullandım ancak hiç biri ciddi işler için kullanılacak kalitede değil.İşe yarasa ben ve benim gibi insanlar onca para verip VPS almaz.Ayrıca wordpress.com'u kullanan binlerce kullanıcı var.Çoğu reklam ekleyememekten şikayetçi.Temalarıda iyi değil.Adam gibi bir tema için yıllık 40-60 dolar vermek gerekiyor.Çoğu insan wp kurulumu bakımı eklentileriyle uğraşmak istemiyor.
Tabi her işin riski var.

Ekleme: Bu projeye hosting sponsoru arıyoruz.Ayrıca ortak olmak isteyenler özel mesaj atabilir.

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
WP Değilde Özgün Bi Script Yazıp Jenerik Bir İsim İle Sub Domain Dağıtarak Veya Kullanıcının Kendi Domainine Yönlendirerek Bi Sistem Olabilir Script Full Seolu Olacak Vs Hızlı İndex Alıcak Ki Normal Sitesi Olan Adam Bile Bizden Site Açsın Benim Fikrim Bu Eğer Özgün Yazılım Düşünürseniz Ben Projeye Katılırım Script Kodlama Admin Panel Vs.. Konuları Üstlenirim Ama İlla WP Derseniz WPDen Sıkıldım O Zaman Ben Girmem Projeye

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
WP Değilde Özgün Bi Script Yazıp Jenerik Bir İsim İle Sub Domain Dağıtarak Veya Kullanıcının Kendi Domainine Yönlendirerek Bi Sistem Olabilir Script Full Seolu Olacak Vs Hızlı İndex Alıcak Ki Normal Sitesi Olan Adam Bile Bizden Site Açsın Benim Fikrim Bu Eğer Özgün Yazılım Düşünürseniz Ben Projeye Katılırım Script Kodlama Admin Panel Vs.. Konuları Üstlenirim Ama İlla WP Derseniz WPDen Sıkıldım O Zaman Ben Girmem Projeye

Dediğin doğru ancak wordpress'in artılarını unutma.

1-) Sürekli güncelleniyor.
2-)Güvenlik açıkları çok hızlı kapatılıyor
3-)Binlerce eklentisi var.
4-)Binlerce ücretsiz teması var.
5-)Kullanması çok basit.
6-)Açık kaynak
7-)Yedeklemek çok basit
:cool:Google dostu seo olayı iyi.
vs vs

Bu proje için bir artısı daha var onu buraya yazmıyorum.Ancak çok önemli özel mesaj olarak atıyorum.

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Özgün Scriptten Yanayım İstediğimiz Gibi Kişiselleştirme İmkanımız Olur + Smarty Motorunu Kullanarak Çok Güzel Temalar Çıkartırız

sekvebuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşin içine aylık 1 dolar bile girse tutmaz hocam. Böyle işleri bedava yapacaksın açılan sayfalara kendi reklamlarını yayınlayacaksın.

Mumy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
böyle düşünmüyorum , bu tür servislere para veren kullanıcılar gayet fazla , dediğin siteye gayet iyi tutar , örneğin http://www.gaxxi.com , dandik blog veriyor 3 blog açabilirsin 140 lira lık en küçük paketi ..

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
böyle düşünmüyorum , bu tür servislere para veren kullanıcılar gayet fazla , dediğin siteye gayet iyi tutar , örneğin http://www.gaxxi.com , dandik blog veriyor 3 blog açabilirsin 140 lira lık en küçük paketi ..
Sağol.Şu an 3 kişiyiz istersen sende dahil ol.Şuan siteyi kurdum kullanıcıların kendi domainini kullanması için gerekli eklentiyi kurmaya çalışıyorum biraz sorunlu.

http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-mu-domain-mapping/

nochi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google birden fazla tıklamayı saymıyor diye biliyorum öyle bi şey olsa ben büyük bi siteye girerim adamın bütün reklamlarına sabahtan akşama kadar tıklarım banlansın diye google banlar mı ?

Google'ın banlamasının bir sürü sebebi var sadece tıklamalar değil sistem önce IP numarasını kontrol eder adsense reklam kodlarını koyduğun IP den mi bağlandı tıklarken yada proxymi kullandı Google bunlara bakar zaten aynı IP den bir kaç kereden fazla tıklayınca Google o reklamı o IP için bir süreliğine kapatıyor reklam vereni korumak amacıyla Adsense progrmaının bir sürü incelikleri var site içeriğinden site deki reklam yerleşiminden tıklama alışkanlıklarından site ziyaretçilerinden tutunda bir sürü detay var googleun baktığı bunların hepsi ayrı bir ders olarak haftalarca anlatabilirim

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Proje bitmek üzere.Bakmak isteyenler için adresi veriyorum: readywp-com

Kısaca anlatmak gerekirse wordpress mu kurdum.Kullanıcılar kendi domainlerini kullanabilsin diye gerekli eklentiyi kurdum.Şu an eksikleri tamamlıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5