İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu "Püskevit" saçmalığı nedir yahu ?

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşlar Devlet BAHÇELİ bir kelime söyledi kendi yöresine ait "püskevit" dedi. Bizim Konyada "püskevit" e "asvalt" derler. Herkesin yöresine göre bir değimi vardır değil mi ? Bu kadar büyütülmenin mânası nedir ?

Yoruma açıktır. arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Hocam sen gündemi 1 hafta geriden takip ediyosun.

Geçti gitti püskevit tartışmaları.

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Hayır hocam yahu utanmasalar Bilboardlara asacaklar nereye geçiyor Allah aşkına :)

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Çağın gençleri püskevit dediğiniz kelimeyi şu an ki adıyla biliyor ve yorumluyor. Dilden farklı çıktığını duyunca, yani bilinen kelimenin "püskevit"e döndüğünü görünce böyle bir şey çıktı meydana. Tamamı ile bilinçsizlikten kaynaklanan birşey, yapan kişiler yöreye ait olduğunu kesinlikle bilmiyordu bence :) Bu kadar duyulmasının sebebide reklam olmasın genellikle üniversiteli öğrencilerin bulunduğu bu tür şeylerle dolu ve takipçisi çok ama çok fazla olan bir site :)

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
daRius katılıyorum çağın gençleri gerçekten eskiye dair bilgileri yok.

chalap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bana göre de gereksiz yere büyütülen ve dallanıp budaklandırılan bir durum. Sanki kimse yöresine özgü kelimeler kullanmıyor..!

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Hala aynı muhabbetler yapılıyor. Diğer hesaplamalar vs. tamam dalga geçilebilir şeyler ama şive ile dalga geçilmez. Bunu sadece Bahçeli için söylemiyorum adamın yetiştiği kültür ve konuştuğu şive böyleyse bunun alay konusu edilmesi yanlıştır.

nuti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar Devlet BAHÇELİ bir kelime söyledi kendi yöresine ait "püskevit" dedi. Bizim Konyada "püskevit" e "asvalt" derler. Herkesin yöresine göre bir değimi vardır değil mi ? Bu kadar büyütülmenin mânası nedir ?

Yoruma açıktır. arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum
haklsın arkadaşım bende konyalıyım asvaltı iyi bilirim bilirsin bizim orada püsküt derler bu kadar uzatmalarına gerek yoktu

kadirli

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
ne anlatmak istedigini degilde işine geldigi gibi anlayamaya çalışan çok maalesef.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Böyle konular açmazsanız sevinirim. Devlet Bahçeli saygı duyduğum bir liderdir. Yöresel şivesiyle bir kelime kullanmıştır. Şive ve tonlaması komik olduğu için, yaratcı insanlarımız tarafından ddeğerlendirilmiştir. Kimisi dalga geçmek için yapsada , ortaya eğlenceli şeyler çıkmıştır. Kaldıki Sayın Bahçeli bile, bunlara çok gülmüş ve kendi sitesine ekleyeceğini açıklamıştır. Ne olursa olsun burada siyasi konulara girmeyelim. Sonra konular kapanıyor, bir sürü insan banlanmak zorunda kalıyor..

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Dünya görüşümle yakından uzaktan alakası olmasa da; Sayın Devlet Bahçeli'nin yetişme tarzı, kültürü, şivesi vs. etnik özellikleri ile asla dalga geçilmemelidir. Kaldı ki bu zat ülkemizin önemli bir partisinin lideridir. Söylemleri, hareketleri takip edilen, uygulanan bir kişidir. Ama bizim insanımız da maalesef, kimilerinin şivesine, kimilerinin boyuna, kimilerinin sözlerine kulp takma gayreti oldukça fazladır. Oysa adam altı üstü 'püskevit' demiş. Jötem dememiş, Ti amo dememiş, I love you dememiş..

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Bu konuyu açmakta ki maksat nedir onu anlıyamadım.

Devlet Bahçeli bile bu konudan dolayı gündemde kalmaktan memnunken siz niye bu konu hakkında bu kadar kasılıyorsunuz?

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Siyaset değil amacım sadece bu neden bukadar abartıldı. bu aklıma takıldı bir yarı sundum sadece kendimi kastığım da yok bu da böyle biline

Saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5