İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir - yardım

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar bir sitemde google aramalarında bu ibare ile beraber çıkmaya başladı. PR 4 1k hitleri olan sitem şimdi 300-400 hitlere düştü. index kodlarına baktım hemen iframe ile saçma bir sitenin açtırıldıgını gördüm kaldırdım hemen o ibarenin var olmasının sebebi o kodmudur acaba? yoksa başka sebepleri olabilir mi sitem bildiğiniz gazete sitesidir. yani zararlı hiç bir içerik bulunmamaktadır. yeni bir sitede değildir. ne yapmalıyım?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hiç başına gelen yada çözümü bilen yokmudur?

aLcadraz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazı toplist kodları sebep oluyor sanırım buna çözümü bilmiyorum mail falan at bence

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitende toplist kodu filan var ise büyük ihtimalle o bu popupları açıyor.Birçok toplist sitesi sitelerde yer alan kodlarıyla zararlı yazılımlar yüklüyorlar kullanıcıların bilgisayarına, google bundan dolayı senin siteni zararlı olarak algılamıştır.Kodları kaldırıp beklemekten başka çaren yok gibi, bu tür bir durumdan ne kadar sürede kurtulunur bilmiyorum ama umarım en kısa sürede kurtulursun.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Toplist kodu yoksa soruna neyin neden olduğunu popupları neyin açtığını bulmaya çalış, sorun büyük ihtimalle popup kodlarından ötürü.

M

Mete

Misafir
kelebek.gen.tr sitesindede böle istersen onlarla görüş onlarında basına geldiginden sana daha guzel acıklama yapabilirler cünki onlar arastırmıstır.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Merhaba arkadaşım. Öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum. Benim de başıma geldi bu :( Bir arkadaş kaldırdı bu uyarı fakat virüs sürekli geliyor. Benden sana tavsiye kullandığın pc den ftp girme. Virüs ip adresini kayda aliyor ve her ftp girişinde onu tekrar atıyor. Bana açan arkadaş bir kaç kişiyi açtıktan sonra ücret talep etti. İstersen görüşmen için aracı olabilirim

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'da yazan

All appeals and reviews are handled by StopBadware.org. Please send an email to appeals @ stopbadware.org explaining why you think your site was mistakenly identified or how you have modified your site. They will investigate and contact you with their findings. If they determine that your site does not spread malicious software, they will inform Google, who will remove the identification from the search results.

Özetle; [email protected]'a neden bu iletinin bir hata olduğunu düşündüğünüzü veya bir sorun vardı ise bunu nasıl düzelttiğinizi açıklayan bir mail atın(İngilizce olmalı aksi belirtilmediğine göre), inceleyip size geri dönerler. Eğer sitenizde bu problem devam etmiyorsa Google'a bilgi verirler ve bu ibare arama sonuçlarından silinir.

Kaynak: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=45432

Bana açan arkadaş bir kaç kişiyi açtıktan sonra ücret talep etti
Bu tip şeyler için para vermemenizi öneririm -arkadaşın Google'da akrabası falan çalışmıyorsa-, yazılan altı üstü bir mail, illa veriyorsanız da 1 paragraf metnin ingilizce çevirisi olmalı o da taş çatlasın 2-3$ eder.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mail atmak ne iyisi heralde tesekkurler herkese.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
çok bekletiyorlar umarım beni askıya aldıkları gibi seni de bekletmezler

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mail attım ilgili yere. 2 günde dönüş yaptılar ve artık bu tarz mailler kabul etmediklerini belirttiler ve bir form urlsi verdiler bunu doldurup göndermem gerektigini sölediler. Ama allaha şükür ona gerek kalmadan sitem o ibareden kurtuldu. Artık maili okuyanlar mı yinede bakıp düzeltmeyi yaptı yoksa otomatik bir güncellememi oldu bilemiyorum.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
senin adına sevindim benim kadar beklemdiğin için geçmiş olsun ;)

Sakin_cocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zanza ( Bu Siteye Girmek B. Zarar verebilir) googlede hangi kelimede aradığın zaman ve hangi sayfana giriş yapıldığında cıkıyor asp php htm html shtm vs. bir linkini koyarsan yardımcı olmaya calışacağım saygılar.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Zanza ( Bu Siteye Girmek B. Zarar verebilir) googlede hangi kelimede aradığın zaman ve hangi sayfana giriş yapıldığında cıkıyor asp php htm html shtm vs. bir linkini koyarsan yardımcı olmaya calışacağım saygılar.

Ben mail atarak durumu hallettim. Soal. Ayrietten bunun kelimeyle bir ilgisi yok. Siteye konuyor ve her arama sonucunda sitenizi altında bu ibare çıkıyor.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15

herhangi bi kelime arandığında çıkmıyor. aradığın herhangi bir kelime ne olursa olsun eğer ki arama sonuçlarında çıkıyorsa siten altında uyarı çıkıyor. anlatmak istediğim kelime yada sayfa değil site anasayfası. biraz önce tekrar başıma geldiği gibi :( for example http://www.google.com.tr/search?q=m...avclient-ff&ie=UTF-8&rlz=1B3GGGL_trTR218TR218

WebsuX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar atılan maili burada paylaşabilirmiyiz.? Aynı şeyler benimde basıma geldi.Yada yapilması gereken adımları tek tek acıklanırsa daha iyi olur.Ne yapicaz şimdi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5