İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Site Ne Kadar Eder?

halimdenizci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar. Merak ettiğim birşey var.
Bir sitenin değeri neye göre çıkarılıyor?
Tamamen benim yaptığım bir site var.
Şu an 1400 civarında sayfası indeksli. Ama günden güne artıyor.

Çok fazla ilgilenemiyorum ve bazen para sıkıntısına düşünce satasım geliyor. Ama hayatımda hiç site satmadım. Kararsızım. Kaç para eder ve neye göre değerlendiriyorsunuz?

Bahsettiğim site www.reklamingo.com

Site hakkında bilgiler:
Domain 5 senelik alındı.
2 MSSQL veritabanı kullanıyor. (Teki istatistikleri tutuyor. Diğeri sitedeki bilgileri)
1400 sayfa indeksli.
SEO yapıldı. Sayfalarda hata yok.
Asp, Ajax, Css, Xhtml kullanıldı

Bu detayları yazdım çünkü arkadaşlardan birisi 50 lira teklif etti. 5 senelik domain masrafı 80 liradır. Ciddiyetsiz mesajlar atmayınız lütfen. Site yapmaktan anlayan arkadaşların değerlendirmesinden memnun olacağım.

C-Akad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain biraz yabancı duruyor. İngo ne demek? Türkçe içerik için türkçe isim daha uygun olurdu.
Tasarım hoşuma gitti .Sistem ve tasarım sizemi ait?

Fiyat tahmininde(atmasyonunda) bulunmayacam, fakat yerinizde olsam satmazdım(ihtiyaç yoksa).Memlekette kaliteli ilan sitesi varmı ki... Kaliteyi düşürmeden daha iyi bi konuma ulaşacaktır.

PetscHe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
domain sitenin indexi sitenin pr degeri alexa degeri tasarimi,sitenin icerigi ve bu sitenin rakiplerinin durumu... valla diger kullanicilari bilemem ama benim bakacagim ilk ayrintilar bunlardir..

halimdenizci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
C-Akad, İngo'nun bir anlamı yok. Yani herhangi bir dilden değil. Özel bir isim ürettim ben öyle. Zaten "reklam" sözcüğü de Türkçe bir sözcük değil. Amacım, alan adının "reklam" sözcüğü ile başlamasıydı. Mesela www.reklamver.com gibi birşey olabilse belki senin dediğin gibi daha iyi olabilirdi de. Ama tahmin edebileceğin gibi hepsi alınmıştı.
Fiyat vermemeniz belki de iyi oldu. Bir arkadaş özel mesaj atmış ve 50 TL veririm demiş :) Detayları sonradan ekledim yazıya o nedenle zaten.
Bu arada cevaplamayı unutmayayım. Evet, tasarım ve kodlama tümüyle bana ait.

barbarooss, pr değerini yükseltmek için özel bir gayret göstermedim. Hatta yükselse bile bu sitede sanki anasayfaya çok yansımaz gibi geliyor bana çünkü çapraz linkleme yaptım. Yani kalitesiz reklamlar, kaliteli olanlara link veriyor. Mesela kalitesiz kombi reklamları, bir iki arkadaşın yazdığı kaliteli reklamlara otomatik olarak link veriyor ve sanki kalitelisizler onların alt sayfası gibi kalıyor. Böylece her kategoride değerli bir iki sayfa olabilir diye böyle birşey yaptım. Mesela,
hangi kombiyi seçmeliyim
hangi kombiyi tercih etmeliyim
diye aratınca, iki aramada da iki farklı sayfayı ilk 1 ya da 2'nci sırada gösteriyor.

Şu an zaten satmayı düşünmüyorum. Hani piyasayı bilmediğimden bir sorayım dedim. Ne olur, ne olmaz diye.
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

halimdenizci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hehe :) Yok ya. O site tamamen sallıyor. Bir kere dmoz kaydı olmadığı halde var gösteriyor. Bu site için dmoza başvurmadım. Bu arada günlük kazanç 6TL değil, 1 TL
Benim site için 6 kat fazla söylemiş. İyinet'i de mi 6 kat fazla söylüyor yoksa? Yani 250/6 = 41
İyinet'in günlük kazancı 41 TL mi şimdi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5