İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu siteden nasıl gelir sağlarım :/

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
yaklaşık bi senedir yayında olan bi sitem var. oyunlar.info

açtıktan sonra iki ay kadar adsense vardı. hit artınca banlandık. gittigidiyor iki ay filan kaldı. tık başına ücreti düşürdüler o da uçtu.. kitapyurdu vardı bi ara :) bi ayda 60-70 ytl anca toplandı (6-7 aydır yollıyacaklar parayı :) bişeyler çıkardılar o da olmadı.

şuan biraz paraya sıkıştım, bir aydır ciddi reklam aramaya çalışıyorum bulamıyorum bi türlü.

istemiyorum aslında ama siteyi komple satmak istesem kaça satabilirim sizce? extreme e göre şu ara 3000-5000 arası tekil var günlük. (oyunlar çoğaltılsa katlar hiti)

-tasarım kendim yaptım, basit gibi ama kullanışlı :)
-script kendi yazdığım bişey. yavaş yavaş öğrendiğim php ile geliştirdim.
seo filan tam uygulu. googledan da iyi ziyaretçi geliyor. 100 filan indexli sayfası var. ama oyunlar çoğaltılırsa bunun da faydası görülür..
-otomatik sitemap filan yaptım zaten her eklenen oyun direk sitemapta görünüyor..
-host, açıldığından beri sponsor karşılamaktadır..
sitenin tepesinde 500x20 gibi bi block var.

vs.vs..

şimdi merak ettiğim, domain filan iyi. satsam bi daha bulamam böyle bi site. ama bi yerden gelir sağlamalıyım acil tarafından.?

- satsam ne kadar eder
- reklam bulsam iki üç aylık bulunur mu ya da sözleşmeli filan yapan var mı yıllık filan
- domain kiralanır mı? mesela üç aylık kiralama ne kadar eder

//bu arada konu yanlış yerdeyse üzgünüm. burdan çıkacak sonuca göre reklam veya site satışı bölümüne yazacağım.

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence sen bunu domain satıs bolunume yaz . o zaman cevap alırsın cunku o bolume takılanlar belkide bu bolume hiç bakmıyor olabilirler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Katreklam denedin mi?
Bu tarz sitelerde cok ciddi reklam networkleriyle calisman zor, tam anlamiyla bir icerik saglamadigin icin. Hazir milyon tane olan birseyden kendin yaratmak icin baya caba sarfetmissin, bu guzel ama farkli birseye zaman ayirsaydin sanki daha iyi olurdu simdiye.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
yo angelo başka siteler de var yaptığım tabi de, yani her siteyle uğraşıyorum. bi bunla uğraşmıyorum :) bu site yani boş boş duruyor. bi türlü gelir sağlanmıyor. gerçi diğerlerinden de sağlanmıyor ama işte.

ya işte teqin, ne bilim aslında satmak içimden gelmiyor ama işte. sadece domain satsam, adam yeni site oluşturduğunda eski adresler bulunmaz, linkler, seo dağılır vs. eski ziyaretçiyi almayabilir googledan

mywedding pm atıyorum

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
3 ay domain kiralama, yani domaini yönlendirme tutarı nedir ?

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
...

sempaty eğer uyarsa sana tavsiyem şoyle, dnsleri haftada yada 15 gunde bir sedo ya gonder. benim de bi oyun sitem vardı. hafta da bir park ediyordum. 300 euro geliyordu takır takır. hitlerde okadar düşüşte olmuyor du.. eğer hitleirn google ise sağlam koy haftada bir parka gelsein paralar. satarsan ben alabılırm siteyi ayrıca..kolay gelsin. hayırlı kazançlar..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
teşekkürler, park işinde ciddi hit kaybı yaşanır diye biliyorum ama :/ tabi denemişsiniz haklısınızdır.

satmayı aslında o zamanda istemiyodum ama işte biraz sıkışıktık. şuan vazgeçtim gibi. sağol yine de

H@run

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sempaty arkadasım domainini sakın kiralama . mesela BG ROOM kullan vsvs

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
flash oyunlardan genel oyunlara doğru genişleme işlemlerinden sonra onu düşüneceğim. sağol. şuan için yaş ortalaması ufak olduğu için pek mantıklı olmaz gibime geliyor ?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
merhaba schumifan ın mesajını gordumde fixpartner koy isdersen guzel kazandırır azda olsa oyunlarla msn ifadelerinin alakasıda var guzel kazandırabilir sana

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
fixpartner schumifan ın ilgilendiği bişeydi di mi. bannerları birazcık yaş sorunu çıkarabilir. gerçi kendisine bi soralım en iyisi.

sizce bu siteden (şuanki hali ile) fixpartner uyar mı yani iş yapar mı

schumifan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fixpartner schumifan ın ilgilendiği bişeydi di mi. bannerları birazcık yaş sorunu çıkarabilir. gerçi kendisine bi soralım en iyisi.

sizce bu siteden (şuanki hali ile) fixpartner uyar mı yani iş yapar mı

Smiley bannerlarında pek sorun olmaz ama yeni yeni şeyler gelicektir elbet.
denemeden yorum yapmak doğru olmaz bence denemek lazım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5