İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu virüsten nasıl kurtulurum

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herkese Merhaba

2 gün önce gece evde değildim. dışarda kaldım ve eve gelip bilgisayarımı açtım eve internet explorer da gmail.com yazdım . 18list.info diye bir siteye yönlendi. daha sonra kasper 6 ile bilgisayarı tarattım bi şey bulamadı.

bu sitenin iletişim bilgileri bu
ILO
Istanbul 12345TURKEY

+1 123 123 4567
[email protected]

1. bu virüsten nasıl kurtulurum. nedir bu allahın belası virüs . kaspersky 6 kullandığım virüs programı ve tüm güncellemeleri yapmıştım.

tşk

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
o sitenin sahibi değilim, sahibinide kınıyorum.Ama senide kınıyorum.Seviyesiz bir başlığı merak edip okuduğum için kendimide..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesajının başlığını, içeriğini düzenliyorum. bir daha da bu tür konular açmazsan sevinirim. o işi yapan kişinin annesinin ne suçu var onu anlamadım.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trichnosis' Alıntı:
Herkese Merhaba

2 gün önce gece evde değildim. dışarda kaldım ve eve gelip bilgisayarımı açtım eve internet explorer da gmail.com yazdım . 18list.info diye bir siteye yönlendi. daha sonra kasper 6 ile bilgisayarı tarattım bi şey bulamadı.

bu sitenin iletişim bilgileri bu
ILO
Istanbul 12345TURKEY

+1 123 123 4567
[email protected]

1. bu virüsten nasıl kurtulurum. nedir bu allahın belası virüs . kaspersky 6 kullandığım virüs programı ve tüm güncellemeleri yapmıştım.

tşk
bu isini gorur sanirim
http://www.soft32.com/Download/Free/Npust_Homepage_Guard/4-5558-1.html

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
haklısın ama

ploop' Alıntı:
mesajının başlığını, içeriğini düzenliyorum. bir daha da bu tür konular açmazsan sevinirim. o işi yapan kişinin annesinin ne suçu var onu anlamadım.

haklısın kusura bakma ama o başlık o herifin yaptığına kızgınlıkla yapılmıştı .

*tamam internet özgürlüktür ama sen gelip benim bilgisayarıma benim istemediğim bir programı kurmaya kalkarsan ben s.ç.rım böyle özgürlüğün içine.

*Ve bir de madalyonun öteki tarafı var eğer insanları sen zorla ve hileyle senin sitene getirmeye kalkıryorsan bu o dürbün olacak süper zekanın ve bu yöntemi tercih eden yaptığı siteninde bi halta benzemediğinin göstergesidir.

son olarak inşallah bu dürbün bu siteye takılan biri değildir

tşk

System32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vallahi arkadaş son derece haklısın. İnternet Tarayıcılara yapışan bu trojanlardan kurtulmanın en kolay çözümü formattır... :S
Ama ben kasper nası bulamadı şaşırdım doğrusu...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trichnosis' Alıntı:
haklısın kusura bakma ama o başlık o herifin yaptığına kızgınlıkla yapılmıştı .

*tamam internet özgürlüktür ama sen gelip benim bilgisayarıma benim istemediğim bir programı kurmaya kalkarsan ben s.ç.rım böyle özgürlüğün içine.

*Ve bir de madalyonun öteki tarafı var eğer insanları sen zorla ve hileyle senin sitene getirmeye kalkıryorsan bu o dürbün olacak süper zekanın ve bu yöntemi tercih eden yaptığı siteninde bi halta benzemediğinin göstergesidir.

son olarak inşallah bu dürbün bu siteye takılan biri değildir

tşk
yanlış anlama, ben sana haksızsın demedim. ama küfürlü mesaj yazman bir şeyler değiştirmiyor. keşke değiştirse, şu an ekonomimiz en parlak ekonomi olurdu herhalde :rolleyes:

N

nFnK

Misafir
spybot search Destroy hem free hemde pc de ne kadar trojan varsa bulur ve silebilirsin tr dil desteğide mevcuttur. Google de yada download.com da aratsan bulursun.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
trichnosis Sorunu bence iki şekilde çözebilirsin.

1. Yol Permissin un da dediği gibi o sitenin web adresini, IP adresini ve o anda processes de bilmediğin çalışan exe leri aratıp silebilirsin. (Emin değilsen bazı şeylerden kesinlikle regeditten birşey silme)

2. Yol ise URL yönlendirmeleri genelde windows un alt klasörünün birinde lmhost adında bir dosyası vardır. Bu dosyanın uzantısı yoktur. Bu dosyan değiştirilmiş olabilir. Dosyayı açıp içine bak. Belki bu site adresinin IP adresi görünüyordur lmhost dosyasının içinde.

Bir diğer konu da geçenlerde benim de makineme virüs bulaşmıştı. Kaspersky silemedi. Hatta bulamadı bile. Farklı bir antivirüs programı ile buldum ama o program da silemedi. Çünkü Antivirüs programları windows admininin yetkili olduğu klasörleri scan edebiliyorlar. System klasörlerinin bazılarında senin ve antivirüs programının yetkisi yoksa silemez. Bütün görünmeyen system klasörlerine yetki verip tekrar scan edersen sorunun büyük ihtimal düzelecektir diye düşünüyorum.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
BİLGİSAYARIMDA TROJEN DİYE BİR VİRÜS OLDUĞUN SİNYALINI ALIYORUM.BU İLLET VİRÜSDEN KURTULMAK İSYİYORUM,DAHA DOĞRUSU BLGİSAYARIMI KURTARMAK İSTİYORUM (HELP HELP HELP)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
moda oldu eski konuları canlandırmak

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kayıtsız bir üye yardım istemiş. Normal bir canlanma gözüyle bakılmalı bu konuya.

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir türlü değişmeyen Internet Explorer adres değişikliği için veya explorerin farkli sitelere acması v.s için Başlata tıklayın oradan çalıştıra tıklatın ve çıkan kutucuğa regedit yazıp ctrl +f ye basın çıkan bölüme rahatsız olduğunuz adresi yazın ve sağ tarafta karşınıza çıkan adresin üstüne çift tıklayıp www.google.com yazınız (istege baglı) daha sonra F3 ile yeniden aratın taa ki bitene kadar aratın. sonra rahatınıza bakın ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5