İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu wordpress nedir ?sıfırdan başlayanlar için birşey bulamadım forumda

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
ben web tasarım işine yeni girdim asp net ile uğraştım bir süre fakat pek başarılı olduğumu söyleyemem wordpress nedir acaba ilk defa kullanacaklar için sıfırdan anlatım bulamadım forumda yardımcı olabilirmisiniz

XenTo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Merhaba Wordpress bence kişisel site ya da günlük yazılar yazılacak siteler için tek çözüm. Google dostu olması ve kolay kullanımı çok cazip kılıyor Wordpress'i. Linux tabanlı sunucularda daha iyi performans verir. Mysql destekli hostinlerde çalışır. Daha merak ettiklerinizi sorarsanız yazarım bildiklerimi.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Merhaba Wordpress bence kişisel site ya da günlük yazılar yazılacak siteler için tek çözüm. Google dostu olması ve kolay kullanımı çok cazip kılıyor Wordpress'i. Linux tabanlı sunucularda daha iyi performans verir. Mysql destekli hostinlerde çalışır. Daha merak ettiklerinizi sorarsanız yazarım bildiklerimi.

wordpress bir program mı yani indirip kullanmak mı gerekiyor? daha açık şekilde birşeyler yazabilirmisiniz çok teknik yazmışsın :)

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
wordpress php tabanlı yazılımdır kodlardan oluşur :) indirip kullanmıyorsun
yaw kardeş öyle bir şey sordunki varya :D

XenTo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Wordpress .php kodlama yöntemi kullanılan bir web site yazılımıdır. Yani indiriyorsunuz bilgisayarınızda localhost kurarakta kullana bilirsiniz ama sadece siz görürsünüz bir domain ve hosting sayesinde tüm dünya göre bilir.:)

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
:) şimdi benim asp net için aldığım hosting de var domainde var 2. aşama ne yapacam acaba :) yani gerçekten anlamadım :)

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
2. aşama olarak wp dosyalarını ftp ye yükleyebilir ve arkasından db oluşturarak kuruluma başlıyabilirsin :)

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
wp dosyaları derken? :)) gerçekten wordpres hakkında bilgimyok çok teşekkürler yazıdğnz için bide bu dosyalar nerde onuda yazın lütfen :)

nuck3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
windows hosta wordpress kuramazsın php desteklemiyorsa.

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
www.siteismi:2082 ye giriş yap mysql databases vardır onu bul gir New Database: xxxxx_ yazar boşluğa blog yaz create database de MySQL Users Add New User var username xxxx_ var orayada blog yaz altına şifreyi yaz create user butonuna bas Add User To Database var database ile user ı birleştir (add a tıkla) daha sonra ALL PRIVILEGES tıkla make changes butonuna bas mysql oluşturuldu.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
asp ile uğraşıyorum dediysem oda çok yeni hatta yapamadığımıda söyledim :) doğrusunu söylemek gerekirse bu işe merakım aylık 1500 dolar kazanan sınıf arkadaşımı görünce oldu :D

nuck3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
php ye başla öğrnirsin yavaş yavaş 10 günde olucak iş değil.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
kısaca söylemek gerekirse wordpress hazır tema diyebiliriz sanırm

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5